Куди інвестувати невелику суму грошей?

Інвестування — це не завжди про мільйонні вкладення. Якщо у вас з’явилася вільна тисяча або навіть сотня доларів, з них також можна почати шлях до безтурботного фінансового майбутнього. Ми зібрали кілька робочих варіантів того, куди можна інвестувати невеликі гроші, до 1000 USD.

 

Цінні папери

 

Для власника вільної тисячі доларів це неочевидний крок. І дарма.

 

Інвестувати в акції вітчизняних та іноземних компаній, облігації внутрішньої державної позики вигідніше, ніж покласти гроші на депозит. По-перше, йдеться про прибутковість 14-16% (для ОВДП), що вище, ніж середній показник за банківськими вкладами. Акції можуть «вистрілювати» ще більш значними цифрами, до 20-30%. По-друге, дохід від облігацій не обкладається 18% ПДФО.

 

По суті, облігації внутрішньої позики на сьогодні — найнадійніше вкладення. Виплати за ними в повному обсязі гарантуються державою, процентна ставка фіксується. Складнощі можуть бути пов'язані з необхідністю пошуку брокера (самостійно облігації на біржі не придбати), вартістю цінних паперів, яка «не вписується» в бюджет, та наявністю додаткових брокерських платежів і комісій.

 

Що робити? Працювати з «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА».

 

 1. Це надійний брокер, частина міжнародного холдингу з 20-річною історією роботи в Україні. Його діяльність законна і ліцензована.

 2. Тут інвесторам запропонують ОВДП за ціною 1150 грн. Це те, у що можна безпрограшно інвестувати дійсно невелику суму.

 3. «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» не стягує додаткових комісій (наприклад, за відкриття рахунку в цінних паперах, їхнє зберігання та обслуговування, зарахування дивідендів).

 

За необхідності інвесткомпанія викупить ваші облігації назад, а ви збережете прибутковість за ними. Такі умови пропонує тільки «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА», тому якщо ви вирішите звернутися до іншого брокера, уважно вивчіть його схему роботи та, головне, дізнайтеся, скільки це в підсумку коштуватиме для вас.

 

Банківський депозит

 

З поточними процентними ставками можна без зусиль отримати за рік ще 150-170 доларів на вашу тисячу (якщо конвертувати всю суму в гривні, валютні вклади дадуть суттєво менше). Різноманітність депозитних програм і умов дасть змогу вибрати оптимальний варіант на прийнятний термін. Ризик може бути тільки в тому, що ви натрапите на ненадійний банк.

 

Що робити?

 

 1. Не гнатися за високим відсотком на користь стабільності та стійкості. Вибрати банк з ТОП-5.

 2. Відкрити депозит із щомісячним або щоквартальним нарахуванням відсотків — так ви навіть у разі форс-мажору отримаєте від Фонду гарантування вкладів свої гроші в повному обсязі, тіло вкладу та нарахований до цього часу дохід.

 

Ви втратите якусь суму на конвертаціях, а з прибутку доведеться сплатити 19,5% податків (ПДФО та військовий збір). Але однаково є високий шанс залишитися нехай у незначному, але плюсі.

 

Ризикові варіанти

 

Є ще цілий пласт структур і проєктів, де будуть раді інвесторам навіть з сотнею доларів і де реально отримати непоганий результат. Але, на відміну від покупки ОВДП або відкриття банківського депозиту, такі угоди несуть набагато більше ризиків. Тому вкладати останні гроші, а тим паче брати заради цього кредити не варто, як би принадно не звучала пропозиція.

 

 1. ПАММ-рахунки

 

Досвідчений трейдер Форекс відкриває «колективний» рахунок, використовує залучені кошти та ділить прибуток пропорційно до внесків кожного учасника. Поріг входу регулюється ним самостійно, цілком реально знайти, де мінімальна інвестиція становитиме кілька сотень доларів. Хоча треба розуміти, що чим нижча ця сума, тим менш надійний трейдер.

 

На успішних угодах можна отримати 20-30% прибутку за місяць. А можна і втратити значну частину вкладу. Можна нарватися на шахраїв і не побачити своїх грошей в принципі.

 

 1. Стартапи

 

Існують біржі стартапів, де кожен може фінансово взяти участь у тому чи іншому проєкті. У разі успіху прибуток може бути запаморочливим. Але слід пам'ятати, що 90% нових проєктів не відзначать навіть рік з моменту виходу на ринок. Тому або вкладайтеся потроху в 10-15 компаній, або купіть акції тих, хто вже показав результати.

 

Сумнівні варіанти

 

Досить часто на запитання «куди можна інвестувати невеликі гроші» в Інтернеті відповідають:

 

 • у власний бізнес;

 • у криптовалюту;

 • у Форекс.

 

Пояснюємо, чому це, м'яко кажучи, сумнівні варіанти.

 

Якщо тільки ви не одержимі якоюсь ідеєю, скажімо, не випікаєте високохудожні торти або не робите меблі, на які є стабільний попит, вкладення тисячі доларів у «свою справу» не допоможе. Цих грошей не вистачить навіть на формування бізнес-простору з нуля (оренда і облаштування офісу або організація віртуального торгового майданчика), а тим більше не вийде з них стартувати до прибутку.

 

На Forex і криптовалюті за оцінками аналітиків потенційно можна отримувати до 20% річних. Але справа ускладнюється навіть не високим, а надмірним рівнем невизначеності в цих сферах:

 

 1. Криптовалюта прив'язана до локальних хвиль коливань курсу — втратити або збільшити за ніч до 1000 USD у вартості це нормально. Але інвестувати в такий нестабільний актив дуже ризиковано.

 2. Форекс українським гравцям доступний здебільшого у вигляді спекуляцій, до того ж цей ринок вподобали шахраї. Часто інвестиціями в нього прикривають банальні фінансові піраміди.

 

Ми не розглядаємо вкладення в житлову або комерційну нерухомість, золото та інші дорогоцінні метали. Тут поріг входу в інвестування значно перевищує умовну 1000 доларів.

 

Отже, для дрібного інвестора практично не залишається варіантів, крім вкласти кошти в банківський депозит або купити ОВДП. Але загалом ці джерела дають змогу отримувати стабільний дохід, який потім можна реінвестувати і поступово нарощувати капітал.

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»