Freedom Holding Corp. отримав виручку $795 млн за підсумками 2023 фіскального року

Freedom Holding Corp. опублікував результати за 2023 рік фіскальний рік, що завершився 31 березня. За звітний період холдинг отримав виручку у розмірі $795,7 млн, що на 15% більше від результату попереднього року $689,8 млн.

Збільшенню доходів компанії сприяло зростання низки ключових показників. Так, відсотковий дохід збільшився на 142% до $294,7 млн, що пов'язано із зростанням кредитного портфеля, а також розширенням частки облігацій у торговому портфелі. Відсотковий дохід за маржинальними кредитами також зріс завдяки більш активному використанню цього інструменту клієнтами.

Чистий прибуток від операцій з іноземною валютою зріс на $48,4 млн на тлі активніших покупок і продажів іноземної валюти дочірньою компанією холдингу Freedom Bank. На позитивну динаміку виручки також вплинуло збільшення доходу від страхових послуг з $73 млн до $115,4 млн завдяки розширенню діяльності холдингу у цій сфері.

На кінець 2023 року фіскального року витрати холдингу зросли на $233,7 млн, або 72%. Це стало наслідком збільшення відсоткових витрат на $132 млн (+172%) через зростання витрат на короткострокове фінансування через РЕПО на тлі розширення інвестиційного портфеля.

Крім цього, на $36,4 млн зросли загальні та адміністративні витрати, які, серед іншого, включають гуманітарну допомогу благодійному фонду в Україні. Витрати на заробітну плату та премії збільшилися на $35,5 млн (+77%) у зв'язку з розширенням штату співробітників у компаніях холдингу.

Чистий прибуток Freedom Holding Corp. за підсумками 2023 фіскального року склав $205,6 млн. Прибуток на акцію, розрахований виходячи з базової середньозваженої кількості акцій 58,6 млн штук, становив $3,5. Активи холдингу зросли на 58%, з $3,230 млрд до $5,085 млрд.

На 31 березня 2023 року кількість брокерських клієнтських рахунків холдингу сягнула близько 370 тисяч, що на 120 тисяч, або 48% більше, ніж роком раніше.

Тімур Турлов, СЕО Freedom Holding Corp.:
«У цей час економічної турбулентності ми продовжуємо впевнено рухатися вперед та показувати стабільні фінансові результати своєї масштабної діяльності. 2023 рік фіскальний рік був непростим, і в цей період ми повністю припинили роботу в Російській Федерації. Водночас рік приніс важливі зміни, зробивши нас ще сильнішими та інноваційнішими. Вибравши амбітну мету щодо побудови цифрової екосистеми з новим брендингом, холдинг проводить ґрунтовну роботу, нарощуючи активи у різних напрямках. Запущений процес придбання американського інвестиційного банку Maxim Group LLC разом з його дочірньою організацією Maxim Financial Advisors LLC став однією зі значних подій, що надали додатковий імпульс нашому експоненційному зростанню. Попереду нові перспективи та виклики, але завдяки довірі акціонерів та нашому відповідальному підходу до бізнесу ми готові зростати далі та залишатися на передовій міжнародного фінансового ринку».

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»