Freedom Holding Corp. за підсумками 2022 фіскального року заробив $565 млн

Freedom Holding Corp. звітує про фінансові результати за 2022 фіскальний рік, що завершився 31 березня 2022 року.

Основні показники за вказаний період

За підсумками 2022 фіскального року виручка холдингу склала $565 млн. Це на $212 млн, або на 60% більше, ніж за попередній аналогічний період.

За підсумками 2022 та 2021 фіскальних років:

  • чистий прибуток холдингу становить $211 млн і $143 млн відповідно;
  • прибуток на акцію холдингу, розрахований виходячи із середньозваженої кількості акцій у 59 млн штук, склав $3,56 та $2,45 відповідно;
  • інший сукупний дохід становить $194 млн і $145 млн відповідно. 

Протягом 2022 фіскального року активи та зобов'язання холдингу зросли на $902 млн та $670 млн відповідно.

Витрати холдингу зросли на $148 млн, або на 83%, з двох причин:

  • На $84 млн збільшилися операційні витрати. Це пов'язане із витратами по виплаті заробітної плати внаслідок розширення діяльності холдингу, найму працівників, виплати винагород.
  • На $49 млн зросли відсоткові витрати на короткострокове фінансування угод РЕПО з цінних паперів та витрат за депозитами через збільшення кількості депозитних рахунків клієнтів.

Станом на 31 березня 2022 року відкрито майже 410 тисяч клієнтських рахунків. Це на 120 тисяч, або 41% більше, ніж 31 березня 2021 року.

У звіті Freedom Holding Corp. на сайті SEC, опублікованому за посиланням, також вказано, що: 

  • Незабаром планується реструктуризація холдингу. ІК «Фрідом Фінанс» (російська федерація) та банк «Фрідом Фінанс» (російська федерація) вийдуть зі складу Freedom Holding Corp. 
  • Холдинг надав майже $3 млн, а Тімур Турлов особисто вніс приблизно $2,5 млн гуманітарної допомогти Україні, що страждає від російської агресії. 
  • У квітні 2022 року Тімур Турлов подав офіційну заяву на отримання громадянства Казахстану. У результаті свого рішення стати громадянином Казахстану він відмовиться від громадянств росії та Сент-Кітс і Невіс.
  • Незважаючи на війну з росією, Фрідом Фінансів Україна продовжує свою діяльність та обслуговування клієнтів. Всі наші офіси в Україні, за винятком офісу в Харкові, відкриті для відвідування клієнтів за попередньою домовленістю.

«Попри геополітичну кризу, що вплинула на світові фондові ринки та ринки країн СНД, ми закінчили 2022 рік фіскальний рік із хорошими показниками. Екосистема Freedom Finance у Казахстані поповнилася низкою придбань, що дає нам змогу реалізувати нові інноваційні проєкти та надавати клієнтам всебічний сервіс. Наш європейський бізнес показує переконливі результати, і ми розширюємо свою географічну присутність у ЄС, відкриваючи там нові представництва. Маємо великі та амбітні плани з розвитку у всіх напрямках, і у нашої команди чимало роботи для їх втілення», — зазначив Тімур Турлов, CEO Freedom Holding Corp.

 

 

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»