Відновлювана енергетика в США: хто стане головним гравцем?

Вже через чотири роки в США від поновлюваних джерел енергії буде отримано більше енергії, ніж від вугілля, припускають фахівці. Які компанії можуть стати основними бенефіціарами розширення застосування альтернативної енергії?

Очікується, що в США протягом 18-місячного періоду буде додано 22 000 МВт потужності вітроенергетики. Грунтуючись на середній потужності нових вітряків, модернізації існуючих вітроелектростанцій, стійке зростання сонячної енергетики, можна припустити, що вже у 2022 р від поновлюваних джерел буде генерувати більше енергії, ніж від вугілля. За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), вугільні електростанції будуть складати лише 25% від загального обсягу виробництва електроенергії в США в 2019 р 22% в 2020 р це менше, ніж 28% в 2018 р і майже 50% в початку 2000-х рр. EIA також оцінює, що всі поновлювані джерела енергії, і в першу в першу чергу гідроенергетика, вітер і сонячна енергія, забезпечать до 19% американської електроенергії в 2020 р.

Серед бенефіціарів буде компанія NextEra Energy Inc. (NEE, NYSE), яка через свою дочірню компанію NextEra Energy Resources будує значну частку вітрової та сонячної енергетики в США. Фактично, потужності, що належать NextEra Energy, генерують більше електроенергії від вітру і Сонця, ніж будь-яка інша компанія в світі.

З початку року акції NEE подорожчали на 33% до $ 232,8 на торгах 21 жовтня.

Компанія General Electric Co. (GE, NYSE) також виграє від розширення застосування альтернативних джерел енергії. Компанія є одним з провідних світових виробників вітроелектростанцій, а недавно представила вітряк заввишки близько 260 м. Нова вітроелектростанція General Electric Haliade-X 12 MW матиме вражаючу потужність 12 МВт. Унікальний вітряк зможе живити 16 тис. будинків, але його головна перевага - неймовірна ефективність. Вітряк зможе видавати номінальну потужність 63% часу, що на 50% перевершує більшість вітряків і приблизно на 20% - сонячні електростанції. Крім того, висока потужність робить вітряк придатним для використання в енергоємній промисловості, наприклад на заводах з опріснення води. В даний час проект увійшов у стадію випробувань.

На торгах 21 жовтня акція GE коштувала $ 8,79, додавши з початку року близько 20%.


Powered by Froala Editor

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»