Adobe Systems Inc

ADBE

340.3 USD
-4.53 USD (-1.31%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US00724F1012
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Про компанію Adobe Systems Inc

Людям, чия професійна діяльність безпосередньо чи опосередковано пов'язана з фотографією, дизайном і кінематографом, добре відома одна з найбільш успішних і найбільших в світі компаній-розробників спеціалізованого програмного забезпечення Adobe Systems. З недавнього часу технологічний гігант також пропонує зручні рішення для електронної комерції, значимість якої різко підвищилася на тлі пандемії Covid-19. Диверсифікація бізнесу позитивно впливає на акції Adobe, роблячи їх придбання хорошим вибором як для досвідчених інвесторів, так і для новачків на фінансовому ринку. 

Цінні папери компанії вважаються одними S & P 100. Вона є володарем авторських прав на популярні формати PDF і TIFF. Почавши свій шлях в 1982 році, компанія вийшла в лідери розробників ПЗ для створення медіаконтенту і пропонує користувачам понад 40 різних програм, ключова частина з яких відрізняється сумісністю одна з одною. 

Коротка історія Adobe Systems 

Як і більшість технологічних гігантів США, компанія була заснована в Каліфорнії. Джон Уорнок і Чарльз Гешко, які працювали разом в Xerox PARC, вирішили звільнитися, щоб продовжити незалежну розробку мови опису сторінок для принтерів з назвою PostScript. Спочатку для цієї мети і була створена компанія Adobe. Першим офісом послужив гараж Уорнока. 

Стів Джобс зацікавився розробкою і висловив бажання придбати компанію за 5 млн доларів. Партнери відхилили пропозицію і запропонували інвестувати в фірму за допомогою покупки акцій. В результаті Adobe отримала 2,5 млн доларів і випустила адаптовану для актуальних на той момент принтерів Apple версію PostScript-контролера. Успіх операції привернув увагу інших виробників, що незабаром зробило «Постскріпт» міжнародним стандартом комп'ютерного друку. 

Флагманським продуктом став Photoshop, перша версія якого була випущена у 1989 році. Чотирма роками пізніше були представлені формат PDF, програми Acrobat і Reader. 

Надалі пройшла низка успішних поглинань. Найбільш значущою стала покупка конкурента Macromedia. 

У 2013 році компанія потрапила в скандал, пов'язаний з істотним витоком даних клієнтів хмарного сервісу. Витік також торкнувся частини вихідних кодів ПЗ. Через проломи в безпеці постраждало близько 150 млн користувачів по всьому світу. Ще близько 40 млн клієнтів зіткнулися з наступною атакою на банківські карти, які використовувалися при оформленні передплати. 

Фінансові показники та пріоритетні напрямки Adobe Systems 

У 2021 році компанія продовжила бити рекорди з виручки і зростання прибутковості підрозділів. Вдалося перевершити навіть найоптимістичніші прогнози аналітиків. Виручка за перший квартал 2021 року досягла майже 4 млрд доларів, а чистий прибуток зріс на 36% (в порівнянні з аналогічним періодом 2020 р.). Він склав  1,5 млрд доларів. На 17% збільшилися і операційні витрати – до 2 млрд доларів. Більшу частину виручки традиційно приносить підрозділ Digital Media, яка продемонструвала зростання в 32%. Розвивається і напрямок Digital Experience, який приніс на 24% більше доходу, ніж в 2020 р.

За прогнозами компанії, на кінець 2021 року виручка повинна скласти практично 15,5 млрд доларів. Одна акція Adobe в такому випадку принесе інвесторам близько 12 доларів. 

«Адоб» – це одна з компаній, яка демонструє стабільне зростання протягом усього свого існування. Це пов'язано в першу чергу з грамотним управлінням, стійкою бізнес-стратегією і умінням пропонувати користувачам актуальну і затребувану продукцію. Клієнтами компанії є мільйони людей у ​​всьому світі. Альтернативної продукції, яка мала б аналогічний функціонал, немає. Це пов'язано з досить агресивною антиконкурентною політикою компанії. «Адоб» пропонує комплексні рішення для фахівців, що і привертає інвесторів. 

Особливий успіх принесла зміна бізнес-стратегії. Компанія вирішила перейти від реалізації продукції за допомогою традиційного ритейлу до онлайн-продажу. Це вирішило безліч проблем для користувачів і для самої Adobe Systems. 

Компанія пропонує найбільш популярний набір програм з підписки. Adobe Creative Cloud дозволяє користуватися всіма перевагами продукції і додатково надає хмарне сховище для особистих файлів. Запуск платформи позитивно позначився на вартості акцій. 

Гнучкість, яку надає Adobe Creative Cloud користувачам, збільшила число бажаючих скористатися хмарним сервісом. Клієнт може запускати потрібні продукти, адаптовані під різне ПЗ, в зручний час з будь-якого місця. Запуск нової бізнес-стратегії стабілізував вартість цінних паперів і збільшив передбачуваність виручки. 

«Адоб» розвиває сегмент Experience Cloud, що пропонує набір рішень для веб-аналітики та онлайн-маркетингу. Посилення цієї сфери сталося після поглинання компаній Magento Commerce за 1,6 млрд доларів і Marketo за 4,7 млрд. Придбання посилило позиції в області корпоративного маркетингу і дозволило успішніше конкурувати з Microsoft, Salesforce і Oracle. 

Велика частина доходу надходить від Creative Cloud, де користувачі переважно воліють такі продукти, як: 

 • Photoshop; 

 • After Effects; 

 • InDesign; 

 • Premiere Pro; 

 • Dreamweaver; 

 • Illustrator. 

Вихід в сегмент B2B дозволив «Адоб» стати чимось більшим, ніж просто компанією-розробником ПЗ для творчості. Розвиток Experience Cloud дало результат, акції Adobe виросли на 50% через деякий час після запуску сервісу хмарних обчислень. 

Позитивним сигналом для інвесторів стала новина про тісну співпрацю між Walmart і Adobe. Також компанія посилила Experience Cloud поглинанням Workfront за 1,5 млрд доларів. 

Крім того, ведеться перманентна робота над новими програмами і поліпшенням вже існуючих. Компанія намагається приємно дивувати користувачів корисними функціями. Наприклад, в останній версії Photoshop реалізовані розумні фільтри.

Що врахувати інвесторам? 

Збільшення темпів продажів позитивно відбилося на вартості цінних паперів. Так, на момент оголошення пандемії коронавирусу ціна однієї акції становила 255 доларів. Станом на кінець липня 2021 року зростання склало 142%. Вартість цінних паперів досягла 618 доларів за штуку. Якщо відштовхуватися від показника за 12 місяців, то інвестори отримали дохід близько 40%, або по 179 доларів за кожну придбану акцію. 

Дивіденди компанія не виплачує з 2005 року. Замість цього вільний грошовий потік прямує на розвиток стратегічних напрямків бізнесу, що дозволяє заробити на стабільному зростанні цінних паперів. Крім цього, емітент заохочує інвесторів викупом акцій. При зниженні числа цінних паперів у вільному обігу підвищується частка кожного інвестора. Так, в першому кварталі 2021 року компанія викупила близько 2 млн акцій. Всього за 2020 р. число цінних паперів, що знаходяться у вільному обігу, досягло 479 млн. 

Як інвестувати в ADBE? 

Для кожної людини, яка вирішила вкласти гроші в покупку цінних паперів, важливим фактором виступає підсумковий прибуток. Варто врахувати, що інвестування в акції  –  це не азартна гра, а серйозна справа. Значить, не можна вкладати гроші у випадково вибрані компанії. Потрібен грамотний підхід і розуміння базових принципів роботи фондового ринку. Вартість акцій може коливатися протягом дня. Іноді трапляється так, що їх ціна раптово падає. У той же час бувають і зворотні приклади, коли за короткий період може відбутися істотне зростання. Звичайно, всьому є пояснення, і завдання інвестора полягає в умінні складати приблизний прогноз. 

Точно передбачити напрямок торгів на фондовому ринку навряд чи вийде навіть у досвідченого трейдера. Помиляється і Уоррен Баффет. В такому випадку допомагає створення інвестиційної стратегії. Це означає, що Ви можете купити акції «Адобе» і розуміти, за якою ціною і в який період їх потрібно продати. Важливо створювати диверсифікований портфель активів. Це дозволить у разі падіння деяких цінних паперів заповнити втрати за рахунок зростання інших. 

Інвестувати нескладно. Важливо не робити це бездумно. Для цього достатньо відкрити рахунок у брокера і отримати базові фінансові знання. Потім потрібно визначитися, куди вкладати гроші. Найбільш привабливий в цьому плані високотехнологічний сектор США. Акції найбільших компаній, в тому числі і Adobe Systems, стабільно зростають з другого кварталу 2020 року. Неможливо точно відповісти на питання, коли підвищення цін зупиниться. Зростання провокує попит на цінні папери, що, в свою чергу, веде до їх подорожчання. Розібратися в цьому вам допоможуть професіонали.

Компанія «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» безкоштовно надає консультаційні послуги клієнтам. Ви можете придбати цінні папери великих американських компаній. Це можливо за рахунок наявності європейського підрозділу. Українським інвесторам через ліцензованого брокера відкритий доступ до найбільших світових бірж. Досить пройти реєстрацію і верифікувати персональні дані на сайті Freedom Finance Ukraine, щоб купувати і продавати, в тому числі, на NYSE і NASDAQ. 

Українське представництво працює більше 20 років. Воно є частиною Freedom Holding Corp. Активи клієнтів, що здійснюють певну кількість фінансових операцій щомісяця, безкоштовно зберігаються в депозитарії. 

Перш ніж Ви вирішите придбати акції «Адоб», рекомендується: 

 • ознайомитися з фінансовим становищем компанії; 

 • вивчити доступні новини, що стосуються найближчих і довгострокових планів розвитку; 

 • проаналізувати динаміку IT-ринку; 

 • ознайомитися зі станом світової економіки; 

 • перевірити наявність поточних або ймовірних судових розглядів за участю компанії.

Такий підхід потребує часу. Ви можете зробити простіше і звернутися за консультацією до фахівців «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА». Також рекомендується ознайомитися з демонстраційною версією платформи Tradernet, а вже потім вкладати гроші. Там Ви знайдете корисні підказки, зможете здійснювати торгівлю у віртуальному середовищі. Після реєстрації і поповнення рахунку Tradernet можна використовувати в реальному режимі. Платформа дозволить здійснювати фінансові операції максимально просто. Вам буде легко відстежувати котирування і стан персонального інвестиційного портфеля. 

Крім того, Freedom Finance Ukraine проводить вебінари і пропонує навчальні курси. Ви зможете швидше розібратися в тонкощах інвестування і в основний термінології.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини