Airbus Group SE

AIR

111.64 EUR
+1.07 EUR (+1.17%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
NL0000235190
Ринок
XETRA
Валюта
EUR

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
21.04.2020
1.8
EUR
16.04.2019
1.65
EUR
15.04.2019
1.65
EUR
17.04.2018
1.5
EUR
19.04.2017
1.35
EUR

Про компанію Airbus Group SE

Інформація про емітента

Airbus Group SE – одна з найбільших авіабудівних корпорацій у світі поряд із Boeing. Компанія вносить вагомий внесок в економіку ЄС та є незмінно привабливою для інвесторів завдяки стабільному зростанню цінних паперів.

Акції Airbus беруть за основу безліч фондових показників, серед яких найвпливовіший індекс Європейського союзу EURO STOXX 50, французький CAC 40, німецький MDAX 50. Волатильність помірна, не перевищує 8% за 6 місяців. Протягом торгового дня коливання ціни знаходяться в межах 2-3%.

Ліквідність висока. Тільки в Парижі акції Airbus Group щодня беруть участь в угодах на 1,5 мільйона доларів. Обсяги торгів на інших біржах теж демонструють високі показники. Усього у вільному обігу знаходиться понад 550 мільйонів цінних паперів компанії. 74% акцій Airbus належать фізичним особам. Компанія є однією з небагатьох, яким вдалося досягти ринкової капіталізації в €100 мільярдів на Паризькій фондовій біржі.

За останні 4 роки прибутковість цінних паперів становила 1,2–2,5%. Дивіденди виплачуються в євро, тому інфляційні втрати незначні.

Дата заснування та регіон діяльності

Компанія з'явилася в 1970 році під початковою назвою Airbus Industries. В основі концепції лежала ідея створити потужного європейського конкурента для американського Boeing. Заснуванню компанії передували 5 років тривалих переговорів провідних європейських авіавиробників, які призвели до розроблення концептуально нового пасажирського літака.

Головні виробничі потужності розташовані в Тулузі (Франція). Серія підприємств знаходиться як у зоні ЄС (в Німеччині, Іспанії), так і за його межами (в Китаї, США). Це забезпечує близьке розташування до клієнтів і можливість безпосередньої взаємодії, незалежно від їх регіонів діяльності.

Сфера діяльності

Корпорація має серію дочірніх компаній за основними напрямками виробництва:

 • будівництво пасажирських літаків;

 • космічні розробки (супутники та ракети-носії);

 • військові літаки, винищувачі й інша бойова техніка;

 • виробництво вертольотів.

Отже, Airbus Group SE повністю охоплює нішу авіабудування. Висока диверсифікація виробництва підвищує надійність інвестицій в акції компанії.

У 2019 році концерн почав випробування проєкту City Airbus – аеротаксі, що працює на електриці. Успішна реалізація стартапу позитивно позначиться на ціні акцій концерну.

Airbus в цифрах і подіях

Усього 2 компанії у XXI столітті випускають літаки, на яких люди долають середні та далекі відстані по небу, і одна з них – це Airbus. У 2020 році концерну виповнилося 50 років. За цей час відбулася низка подій, які привели компанію до світового успіху:

 • 1970-1990 рр. – Airbus виходить на міжнародну арену в жорстких умовах конкуренції з американським вкоріненим гігантом Boeing. Літаки доводиться продавати з дуже низькою націнкою, реалізовувати за собівартістю, знімати з виробництва. Конкуренція відбувається й донині;

 • 1977 р. – американський клієнт вперше замовляє європейські літаки. Нові «аеробуси» відправляються в США замість застарілих «Боїнгів»;

 • 1988 р. – виходить модель Airbus А320, яка стає найуспішнішим комерційним проєктом в історії компанії завдяки інноваційній системі керування fly-by-wire. Вона значно полегшує навчання та роботу екіпажу. Тепер літаками повністю керують комп'ютери;

 • 2000 р. – в ході лістингу на біржах Німеччини, Іспанії та Франції ціна акцій Airbus виростає в кілька разів;

 • 2006 р. – вдається укласти велику угоду на постачання 824 лайнерів;

 • 2013 р. – компанію реструктуризують, розділяючи на три підприємства: Airbus, Airbus Defense & Space та Airbus Helicopters. Це допомагає корпорації заощадити близько 1 млрд доларів на рік;

 • 2015 р. – розпочатий проєкт з будівництва власної міжпланетної станції JUICE, який компанія планує закінчити до 2022 року;

 • 2016 р. – кількість вироблених літаків досягає позначки в 10 тисяч;

 • 2017 р. – індійський лоукостер купує 430 авіалайнерів. Сума замовлення склала 42 мільярди євро. Угода стала однією з найбільших за всю історію компанії;

 • 2019 р. – Airbus посіла перше місце в галузі світового авіабудування. Попри виробничі витрати концерну вдалося залучити додаткові ресурси.

За 50 років були випущені понад 10 тисяч «аеробусів». Здебільшого це великовагові вантажні моделі та найбільші у світі авіалайнери, вартість яких становить десятки мільйонів євро.

Airbus вигідно вирізняється на тлі конкурентів завдяки широкому територіальному охопленню, великому потенціалу в розвитку технологій, гнучкості у плані виставлення рахунків у потрібній клієнту валюті. Цінні папери компанії належать великим інвесторам з різних країн, що збільшує загальний добробут та стабільність концерну.

Динаміка цінних паперів і прогнози

2020 рік став складним для авіабудування. Однак Airbus поступово виходить із кризи. Дані офіційного звіту за I кварталом 2021 року перевершили прогнози аналітиків. Прибуток на акцію склав €0,76 при передбачуваних €0,54.

Аналітики дають оптимістичний прогноз щодо цінних паперів Airbus. Завдяки поступовому відновленню світової економіки та обсягу авіатранспортувань попит на лайнери зростатиме. Водночас ситуація всередині компанії далека від ідеалу. Керівникам довелося скоротити робочі місця на 40%. Виручка за 2020 рік знизилася на 29%. Чистий збиток склав €1,1 млрд. Трейдерам потрібно підготуватися до того, що відновлення фінансової ситуації займе час.

За 50 років діяльність Airbus уже кілька разів виходила з криз, її акції після обвалів продовжували зростати. Більшу частину часу з 1996 по 2020 р. цінні папери компанії перебували у висхідному тренді.

Що важливо знати інвесторам

Зазвичай трейдери використовують акції «Airbus» у середньо- та довгострокових угодах. Для отримання максимального прибутку необхідно регулярно проводити моніторинг фінансових результатів компанії, зовнішньоекономічної ситуації, брати до уваги дії головного конкурента (Boeing), стежити за публічними висловлюваннями керівників концерну.

На динаміку акцій Airbus впливають такі фактори:

 • успішні контракти. Вартість лайнерів обчислюється десятками мільйонів євро, тому кілька великих угод можуть забезпечити прибуток на кілька років вперед;

 • виробничі витрати. Затримки постачань можуть призводити до зірваних термінів виконання замовлень. Результати – штрафи, які позначаються на прибутку компанії, дивідендах і вартості акцій;

 • зовнішньополітичні обставини. Закриття авіасполучень між країнами приносить серйозні збитки галузі;

 • аварії фірмових літаків, виявлення браку у процесі експлуатації. Усе це негативно впливає на репутацію компанії, якій довірятимуть менше замовлень у майбутньому;

 • ситуація всередині концерну. Зміна керування та структури компанії здатна як наростити прибуток, так і призвести до серйозних збитків.

Часто вартість акцій тісно корелює з ситуацією американського конкурента. Приклад: після краху у 2019 році відразу двох флагманів Boeing цінні папери Airbus досягли історичного максимуму в €140.

Комфортні угоди разом з Freedom Finance Ukraine

Щоб ви могли краще оцінити ситуацію з акціями Airbus і зрозуміти, чи варто їх купувати або прийшов час їх продавати, скористайтеся перевагами співпраці з інвестиційною компанією Freedom Finance Ukraine. Ви отримуєте все, що необхідно для аналізу та повноцінної роботи на фондових біржах:

 • авторська аналітика;

 • безплатне консультування та розроблення чіткого плану дій;

 • сервісна підтримка;

 • можливість почати з невеликої суми для проби;

 • власна платформа Tradernet для здійснення угод через смартфон.

Для початківців-інвесторів і всіх, хто хоче дізнатися більше про концепцію роботи на фондових біржах, пропонуємо навчальні програми від 1000 грн. Як додаткову опцію клієнти Freedom Finance Ukraine отримують можливість брати участь у безплатних майстер-класах від провідних експертів компанії.

Як відомо, біржі не працюють безпосередньо з клієнтами. Щоб купити акції Airbus Group, необхідний брокерський рахунок, який може відкрити фахівець «Фрідом Фінанс Україна». Для цього залиште заявку на сайті, наш брокер передзвонить, щоб уточнити, яка послуга вам цікава, на якому ринку ви плануєте інвестувати.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини