Boeing Company

BA

180.81 USD
+1.87 USD (+1.04%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US0970231058
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
18.02.2020
2.06
USD
14.02.2020
2.06
USD
14.02.2020
2.06
USD
08.11.2019
2.06
USD
09.08.2019
2.06
USD

Про компанію Boeing Company

Інформація про емітента

Boeing — одна з найбільших компаній на світовому авіаринку. Основна сфера діяльності пов'язана з комерційними лайнерами: підприємство проєктує та розробляє, виробляє, обслуговує обладнання для авіаперевезень. Крім того, займається військовою авіатехнікою, супутниками — Boeing входить до трійки виробників озброєння США. На січень 2018 року в компанії працювали 153 тисячі співробітників.

Акції «Боїнг» являють інтерес як для великих фондів, так і для приватних інвесторів по всьому світу. Входять в індекс S&P 500.

В Україні купити акції Boeing можна тільки через закордонного брокера. Клієнти Freedom Finance отримують таку можливість через європейський підрозділ холдингу.

Дата заснування та регіон діяльності

Компанія має ім'я свого засновника, Вільяма Боїнга. Літакобудівник поклав початок майбутньому бізнесу світового масштабу в 1916 році в Сіетлі, де досі розташовані основні виробничі потужності корпорації. Заводи є і в інших штатах, і за кордоном. По всьому світу працюють регіональні представництва компанії. Штаб-квартира Boeing знаходиться в Чикаго, штат Іллінойс.

У складі корпорації — два основні напрямки виробництва: військове та цивільне. Працюють підрозділи, що відповідають за фінансування проєктів, інноваційні технологічні розробки та їх впровадження, підтримку інфраструктури.

Boeing: інвестиції в майбутнє

Акції компанії «Боїнг» — цікавий актив для інвесторів, які прагнуть зібрати збалансований і різнопрофільний портфель вкладів. Їх вибирають як для довгострокових, так і для короткострокових стратегій.

Одна з найстаріших компаній на ринку відзначається надійністю та стійкістю навіть за часів криз.

Ключові події

Основні моменти розвитку компанії:

 • 1916 — політ 2 гідролітаків B&W, спроєктованих Вільямом Боїнгом спільно з військово-морським інженером. Слідом за цим був заснований бізнес, який пізніше став корпорацією Boeing;

 • 1940-ті роки — розроблення та будівництво бомбардувальників у прискореному темпі на тлі Другої світової війни;

 • 1954 — перший політ літака Boeing 367-80, який дав поштовх будівництву лайнерів 700-ї серії;

 • 1967 — закінчилося розроблення серії пасажирських реактивних літаків Boeing 737, що стали згодом найбільш використовуваними в пасажирських авіаперевезеннях;

 • 1981 — розроблений авіалайнер Boeing 767 для польотів на середні й короткі дистанції;

 • 1994 — випущений Boeing 777, що долає великі відстані;

 • 2009 — випущені економічні пасажирські літаки Boeing 787 Dreamliner;

 • 2019 — компанія розробила Boeing 777-9X — найбільший у світі дводвигунний лайнер — і представила його в закритому режимі.

2019 рік став вкрай непростим для корпорації — модель Boeing 737 MAX викликала в експертів побоювання з приводу безпеки після двох авіакатастроф. Лайнер внаслідок цього довелося зняти з виробництва, після того, як низка країн, зокрема США, відмовилися від використання моделі.

Ці обставини не могли не вплинути на курс акцій «Боїнг». Негативно позначилася і ситуація з пандемією коронавірусу — через карантинні обмеження відчутно постраждали авіаперевезення.

У 2020 році була зроблена низка кроків для виправлення недоліків 737 MAX, після чого компанія отримала можливість повернути модель на ринок. Різке зниження вартості акцій «Боїнг» зробило їх вкрай привабливими для частини інвесторів, особливо на тлі прогнозів провідних світових аналітиків. Рекомендації «тримати» та «купувати» були засновані на припущенні, що після кризи компанія відновить становище і цінні папери подорожчають.

Для інвесторів вкрай важливо ретельно оцінювати всі фактори, що впливають на котирування. Клієнтам «Фрідом Фінанс Україна» у цьому допомагають персональні інвестиційні консультанти — експерти з досвідом роботи на фондовій біржі від 10 років.

Показники діяльності

2019 рік став збитковим для Boeing. Виторг упав через зупинення випуску найбільш ходової моделі літака 737 MAX.

Стійкість бізнес-портфеля Boeing дає можливість забезпечити нормальну фінансову підтримку компанії для відновлення виробництва. Низка аналітиків, а разом із ними й інвестори, розраховують на поступове відновлення позицій Boeing і зростання ціни на акції емітента надалі.

Компанія опублікувала звіт за підсумками 2020 року в кінці січня 2021-го, повідомивши про найбільший у своїй історії збиток — близько $11,9 млрд.

Але вже в березні 2021-го кількість замовлень на літаки знову перевищила відмови, обговорювалися нові контракти на доопрацьований 737 MAX (США дозволили відновити польоти моделі в грудні 2020 року, Європа — у січні 2021-го). Це дає привід аналітикам сподіватися на зміцнення позицій емітента.

Корпорація регулярно виплачує дивіденди по акціях Boeing.

Брокер — ваш провідник у світ інвестицій

Українські інвестори можуть купити акції таких емітентів, як Boeing й інші компанії зі світовим ім'ям, користуючись послугами закордонного брокера. Це тримач спеціальної ліцензії, яка дає право здійснювати операції на біржі.

«Фрідом Фінанс Україна» — частина міжнародного холдингу, тому клієнти одночасно отримують усі необхідні консультації, допомогу з документами та роз'яснення з будь-яких питань тут, в Україні, і послуги брокера — за кордоном, через європейську філію. Усе, що потрібно:

 • зателефонувати та прийти в офіс Freedom Finance (є у 12 містах України);

 • укласти договір;

 • відкрити брокерський рахунок;

 • почати здійснювати операції.

«Фрідом Фінанс Україна» створює всі умови для успішного старту в інвестуванні: почати можна з будь-якої комфортної суми, завжди на зв'язку персональний інвестиційний консультант, доступні навчальні програми для тих, хто прагне глибше зрозуміти закони фондового ринку.

Інвестуйте впевнено з Freedom Finance!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини