Boeing Company
BA

Інформація про компанію
Історія виплати дивідендів
Про компанію Boeing Company
Boeing: інформація про емітента
Boeing – корпорація, що є світовим виробником космічної, авіаційної, військової техніки. Найбільша авіакосмічна фірма в США, поставляє товари на експорт, входить до трійки виробників озброєння США. На січень 2018 року в компанії працювало 153 тисячі співробітників.
Дата заснування та регіон діяльності
Головний офіс Boeing знаходиться в Чикаго, Іллінойс. Основні потужності розташовуються в Сіетлі, звідти ж і почала свій розвиток корпорація. Виробництво представлене і в інших штатах країни – Вашингтоні, Міссурі, – і в 67 країнах.
Компанія названа на честь засновника – Вільяма Боїнга. Дата заснування – 1916 рік. Керують Boeing Джеймс Макнерні та Девід Келхун, який є президентом компанії.
Сфера діяльності
Корпорація складається з двох основних підрозділів: один розробляє й випускає техніку військового та космічного призначення, другий зайнятий у випуску техніки для цивільного використання. Зокрема, Boeing виробляє літаки, вертольоти, фінансує космічні програми. Також компанія має приватну службу пожежогасіння, яка налічує 21 частину.
Ключові події
Основні моменти розвитку компанії:
1916 – політ 2 гідролітаків B&W, спроектованих Вільямом Боїнгом спільно з військово-морським інженером.
1940-і роки – розробка та будівництво бомбардувальників.
1954 – перший політ літака Boeing 367-80, який дав поштовх будівництву лайнерів 700-ї серії.
1967 – закінчилася розробка серії пасажирських реактивних літаків Boeing 737.
1981 – розроблений авіалайнер Boeing 767 для польотів на середні та короткі дистанції.
1994 – випущений Boeing 777, що долає великі відстані.
2009 – випущені економічні пасажирські літаки Boeing 787 Dreamliner.
2019 – компанія розробила Boeing 777-9X – великий дводвигуновий лайнер.
Показники діяльності
Бренд контролює до 45% ринку цивільних і військових літаків. Незважаючи на це, прибуток компанії в 2019 році знизився через припинення випуску найбільш ходової моделі літака 737 MAX.
За 2019 фінансовий рік чистий прибуток компанії склав 374 мільйони доларів, тоді як в 2018-му цей показник склав 7 мільярдів. Президент Boeing заявив, що планується повернення 737 MAX в експлуатацію – компанія активно працює над виправленням помилок. Стійкість бізнес-портфеля Boeing дає можливість забезпечити нормальну фінансову підтримку компанії для відновлення виробництва.
Отримати безкоштовну консультацію