Alibaba Group Holding Ltd

BABA

119.72 USD
+5.73 USD (+5.01%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US01609W1027
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Про компанію Alibaba Group Holding Ltd

Alibaba Group: інформація про емітента

Alibaba Group – компанія, яка займається інтернет-комерцією. Основний майданчик компанії – сайт Alibaba.com, додаткові – Taobao і Tmall. За допомогою основної платформи реалізується 80% інтернет-торгівлі в Китаї.

Дата заснування та регіон діяльності

Фірма почала діяльність в 1999 році. Творцем бренду вважається Ма Юнь (Джек Ма), однак він працював над створенням Alibaba разом з 17 партнерами. Зараз Ма Юнь – глава ради директорів. Президент – Майкл Еванс.

Офіс знаходиться в китайському місті Ханчжоу. Юридичний центральний офіс – у Гонконгу. При цьому бренд має 700 дочірніх компаній в Китаї і ще 520 з іноземною реєстрацією. Представництво в США розташоване в Нью-Йорку.

Сфера діяльності

Сама компанія не виробляє товари та послуги, а є посередником: працює в форматі аукціону, продукція – китайського виробництва.

Головні напрямки роботи – виконання торгових операцій по типу B2B, роздрібна торгівля. Alibaba надає послуги для підприємців, бізнесменів, великих компаній. В рамках майданчика можлива співпраця в оптових закупівлях.

Alibaba також володіє фірмами в галузі засобів масової інформації та розваг. Інфраструктура дочірніх підприємств використовується для хмарних технологій.

Ключові події

Відзначимо яскраві події в житті компанії:

  • 1999 – рік заснування й отримання перших інвестицій в розмірі 25 мільйонів доларів;

  • 2002 – перший прибуток компанії;

  • 2003 – з'явився майданчик Taobao, почала працювати платіжна система Alipay;

  • 2005 – Yahoo! купив 43% акцій Alibaba, але в 2012 компанія викупила їх;

  • 2009 – створена компанія Alibaba Cloud, яка займається хмарними обчисленнями, причому не тільки для «Алібаба», а й для сторонніх організацій;

  • 2013 – почала працювати компанія, що надає логістичні послуги;

  • 2014 – «Алібаба» запропонував свої акції на фондовій біржі, це стало найбільшим IPO в історії;

  • 2018 – купівля сервісу доставки їжі, тестування voice-системи.

Показники діяльності

У 2019 року в «Алібаба» працювали майже 102 тисячі співробітників. Менеджмент компанії планує зберегти першість на ринку онлайн-торгівлі. Alibaba працюватиме над збільшенням кількості користувачів майданчика за рахунок виходу на країни Південно-Східної Азії. Є думка, що попит на хмарні послуги зросте, тому компанія розвиватиметься в цьому напрямку.

Капіталізація групи на початок 2020 року склала 600 мільярдів доларів. Чистий прибуток на 2019 рік – 80 мільярдів доларів, оборот – 376 мільярдів доларів.

Одна акція компанії в 2020 коштує 205 доларів, прогнозується зростання ціни.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини