Bank of America Corp

BAC

31.15 USD
+0.37 USD (+1.2%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US0605051046
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
06.06.2022
0.21
USD
07.03.2022
0.21
USD
06.12.2021
0.21
USD
07.09.2021
0.21
USD
08.06.2020
0.18
USD

Про компанію Bank of America Corp

Bank of America — це один зі значущих банків США. Він входить у четвірку найбільших разом з «Сітігруп», «Джей Пі Морган Чейс» та «Уеллс Фарго енд Компані». Фінансовий конгломерат визнаний системно значущим, його клієнти — це мільйони приватних осіб і підприємців. Штаб-квартира розташована у найбільшому місті Північної Кароліни — Шарлотті. Входить до десятки найбільш значущих банківських установ світу. Акції Bank of America привабливі, у тому числі й для українських інвесторів. При правильному підході вкладення забезпечать прибуток.

Історія Bank of America

У 1904 р. відкрився один з підрозділів. Творцем став Амадео Пітер Джанніні. Він вирішив заснувати у каліфорнійському Сан-Франциско Bank of Italy для обслуговування італійських емігрантів. Таке рішення було пов'язане з системною дискримінацією італійців у сфері послуг. Пізніше банківська установа розширила перелік клієнтів. Першим у США почала надавати фінансові послуги середньому класу та малозабезпеченим громадянам. З огляду на те, що в ті часи банки співпрацювали лише з добре забезпеченими людьми, нововведення Bank of Italy стало конкурентною перевагою.

Коли стався великий землетрус 1906 року у Сан-Франциско, Джанніні перевіз гроші у сміттєвому вагоні якомога далі від пожеж. Інші банки не мали можливості приймати внески та видавати позики, «Банк Італії» істотно наростив клієнтську базу. Підприємницький талант Джанніні дозволив йому розширити мережу шляхом відкриття філій, а у 1922 році придбаний банк Banca dell'Italia Meridionale. Відразу ж його назва була змінена на The Bank of America and Italy. Таке рішення зміцнило позицію Джанніні на ринку.

Ще одну фінансову установу — Bank of America, L.A. — було створено Оррой Юджином Моннеттом у 1923 році. Амадео Джанніні активно інвестував у банк, його привернуло передове рішення — централізована система обліку та розподілу грошових коштів. Крім того, BoA LA володів великим автопарком броньованих автомобілів, що дозволяло оперативно переміщати капітал в інвестиційно привабливі місця.

У 1928-1929 рр. відбулися злиття банків Джанніні та Моннетта й перейменування в Bank of America of California. На той момент існували вже більше ніж 400 офісів по всій Каліфорнії та відділення у штатах Орегон, Арізона, Вашингтон, Невада, представництва в Італії тощо. Пізніше приставка of California була видалена.

До 1945 року BoA став найбільшим у світі, його активи перевищили 5 000 000 000 доларів. Після запуску децентралізації почалося стрімке зростання Bank of America. До 1960 року активи досягли майже 12 000 000 000 доларів. Багато у чому цьому сприяв запуск перших комерційно популярних серед клієнтів кредитних карт, що пізніше стали сучасними VISA. Вагомість холдингу зростала до 1981 року, коли активи склали 112 900 000 000 доларів. У 80-х і 90-х роках відбувся ряд злиттів і поглинань, завдяки яким BoA істотно розширив географію присутності та зміцнився на ринку. Були придбані:

 • сіетлський Seafirst Bank;

 • чиказький Continental Illinois;

 • лос-анджелеський Security Pacific National Bank й ін.

Фінансова компанія NationsBank поглинула BoA у 1998 році, зробивши цю назву основною.

Фінансові показники BAC

Більш ніж 10 000 000 000 акцій конгломерату знаходяться у вільному обігу. Велика частина доступна на фондовій біржі NYSE. Найбільші акціонери BAC:

 • «Стейт Стріт Корпорейшн»;

 • «Блекрок»;

 • «Венгард Груп»;

 • «Беркшир Хатауей» тощо.

Вартість контрольного пакета акцій на 2020 рік становить понад 100 000 000 000 доларів. До складу холдингу входять такі відомі дочірні підприємства, як "Меррілл Лінч", U.S. Trust Company of Delaware й решта.

Bank of America є власником акцій:

 • Microsoft;

 • Visa;

 • Amazon;

 • Pfizer;

 • Apple;

 • Walt Disney;

 • Johnson and Johnson;

 • Cisco;

 • PepsiCo;

 • Procter and Gamble;

 • Alphabet та ін.

Активи конгломерату становили 2,82 трлн дол. станом на кінець фінансового періоду 2020 року. Виторг компанії — 85 500 000 000, а чистий прибуток — 18 900 000 000 доларів.

Що врахувати інвесторам Bank of America

Інвестування у таку компанію, як BoA, має виконуватися з розумінням принципів функціонування банківської системи США. Ціни акцій залежать від стану американської економіки й індексу споживчого попиту. При цьому потрібно враховувати, що BoA — це п'ять підрозділів, що спеціалізуються на різних фінансових сферах. На курс акцій Bank of America впливають фінансові кризи. В той самий час за останні 5 років цінні папери BAC виросли з 13 до 41 дол. за штуку.

Аналізуючи вартість цінних паперів BoA, потрібно брати до уваги фактори, що впливають на динаміку зміни курсу. Серед фундаментальних можна відзначити новини про діяльність конгломерату, глобальну та локальну політики США. Знизити вартість цінних паперів можуть економічні обмеження, великі скандали, судові розгляди тощо. Інвестуючи, потрібно обов'язково враховувати довгострокові та короткострокові перспективи розвитку економіки США і відстежувати діяльність BoA.

В разі правильного підходу, який складається з детального технічного та графічного аналізів котирувань, вивчення економічних показників Сполучених Штатів Америки, з'ясування міжнародного порядку, інвестувати у цінні папери фінансової установи варто. При цьому робити це самостійно не обов'язково, можна звернутися до фахівців за консультаціями.

Прибуток на акціях BoA

Фінансовий конгломерат виплачує власникам цінних паперів дивіденди. Розраховувати на дохід можна у кінці кожного кварталу. У 2021 році величина дивідендів становила 0,18 долара за акцію. Такий підхід зручний при створенні довготривалого інвестиційного портфеля.

Короткостроковий прибуток можна отримати на різниці курсів. Для цього потрібно придбати цінні папери емітента й почекати зростання вартості, щоб вигідно продати.

Впевнене інвестування з «Фрідом Фінанс Україна»

Акції «Банк оф Америка» лістингуються на найбільшій у світі Нью-Йоркській фондовій біржі під тікером BAC. Купити їх без посередника неможливо. Єдиний спосіб — звернення до брокера, який має можливість купувати цінні папери на NYSE. Компанія «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» надає таку послугу через європейський підрозділ.

Ви можете розробити власну стратегію, виходячи з аналізу ринку, наприклад, вивчаючи котирування Bank of America, або звернутися за безкоштовними консультаційними послугами брокера, який підкаже, коли, в якій кількості та на який період придбати акції одного з найбільших банків США.

«ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» — частина холдингу Freedom Holding Corp., акції якого лістингуються на Nasdaq під тікером FRHC. Інвестиційна компанія на українському ринку присутня з 1999 року та надає ліцензійні послуги. Завдяки європейському представництву у вас є можливість купувати акції на світових фондових біржах.

Для цього достатньо відкрити брокерський рахунок, пройшовши реєстрацію на сайті або відвідавши один з офісів. Після чого можна поповнювати його і купувати акції BAC. Для зручності використовуйте мобільний додаток Tradernet чи відкрийте сайт на ПК. У разі сумнівів завжди можете розраховувати на досвід вашого персонального консультанта, який доступний за телефоном й онлайн.

Щоб уміти самостійно складати прогноз зростання чи падіння вартості цінних паперів, можна вивчити навчальні програми Freedom Finance Ukraine та взяти участь у безкоштовних майстер-класах. Знання тонкощів функціонування фінансового ринку допоможе отримувати прибуток і знизить ймовірність збитків.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини