Baidu.com, Inc. (ADR)

BIDU

154.2 USD
+2.39 USD (+1.57%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US0567521085
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
10.05.2010
10
USD

Про компанію Baidu.com, Inc. (ADR)

Baidu Inc – китайський технологічний гігант, що надає інтернет-послуги та технології ШІ. Однойменна пошукова система займає 4 місце в списку найбільш відвідуваних у світі і 1 – в КНР.

Це перша китайська компанія, яка увійшла в індекс NASDAQ-100. Baidu не виплачує дивіденди акціонерам, тому розглядати угоди з її акціями можуть тільки CFD-трейдери.

Напрями та регіони діяльності

Основний регіон діяльності Baidu Inc – Китай, спроби вийти за кордон не увінчалися успіхом. Штаб-квартира знаходиться в Пекіні.

Основні бізнес-напрямки компанії:

 •  однойменна пошукова система. Є найпопулярнішою в Китаї. За різними оцінками, їй належать від 60 до 80% інтернет-аудиторії. Після запуску японської версії обігнала за популярністю Bing;
 •  Haokan – китайський аналог YouTube;
 •  соціальна мережа Post Bar;
 •  довідковий інтернет-сервіс і аналог Google Maps;
 •  система введення ієрогліфів IME.

Також Baidu Inc займається високотехнологічними розробками, в числі яких безпілотні автомобілі Apollo і хмарні обчислення Baidu Cloud.

Компанія в цифрах і події

Baidu Inc була створена в 2000 р. за 4 роки зайняла лідируючу позицію на китайському ринку пошукових систем, яке утримує донині. В історії діяльності компанії варто виділити наступні ключові моменти:

 •  2005 – первинний лістинг на NASDAQ, в результаті якого акції Baidu Inc подорожчали більш ніж в 4 рази. До цього таких успіхів не змогла досягти жодна компанія американського фондового ринку;
 •  2007 – включення акцій Baidu в індекс NASDAQ-100;
 •  2010 р.– атака іранських хакерів, в результаті чого трафік був перенаправлений на інший сайт. Істотне розширення функціональності інтернет-сторінок, яке допомогло залучити більше аудиторії;
 •  2011 року – зростання виручки на 78%, прибутку – на 137,4%. Частка пошукової системи в Китаї склала 75%, що істотно вище, ніж у Google. Розробка власного однойменного браузера, адаптованого під потреби китайської аудиторії, який посилив інтернет-присутність компанії;
 •  2012 року – покупка контрольного пакета акцій постачальника онлайн-відео iQIYI, створення центру хмарних технологій, в який було інвестовано 1,6 млрд $;
 •  2017 р. – об'єднання Baidu і Xiaomi для спільної розробки технологій штучного інтелекту, в числі яких «комп'ютерний зір» і «глибоке навчання». Це допомогло протистояти таким сильним конкурентам, як Google і Amazon. У планах – світове лідерство в сфері ІІ та збільшення обсягу внутрішнього ринку високотехнологічних рішень до 150 млрд $;
 •  червень 2017 р.– нововведення в правилах з використання пошукової системи Baidu. Тепер для доступу до деяких онлайн-сервісів потрібно ввести персональні дані та номер телефону. Така необхідність виникла через вимог закону про кібербезпеку в КНР;
 •  липень 2017 року – початок співпраці з Nvidia з метою інтеграції ІІ в хмарні обчислення, безпілотні автомобілі і системи «розумний дім»;
 •  2018 р. – лістинг купленої iQIYI, який приніс 2,4 млрд $, трансформація фінансового підрозділу у відокремлену компанію Du Xiaoman;
 •  2020 р. – покупка за 3,6 млрд $ TV Live – одного з найпопулярніших китайських сервісів онлайн-трансляцій. В цьому ж році Baidu увійшла в ТОП-50 найбільш популярних сайтів світу.

Початок 2021 р. ознаменувався новою співпрацею з Geely Automobile, яка призвела до створення підприємства з випуску ІІ-автомобілів. На сьогоднішній день Baidu є високотехнологічним лідером в КНР. Компанія входить в ТОП-3 найбільших хмарних сервісів і займає 1 місце із застосування альтернативних джерел енергії.

Показники діяльності і прогнози

За даними звіту за I квартал 2021, виручка компанії виросла на 25% в порівнянні з торішнім показником. Вона склала 28,13 млрд юанів. Зокрема, обсяг виручки від інтернет-маркетингу збільшився на 27%. Немаркетингові напрямки, в т. ч. хмарні сервіси, принесли на 70% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Виручка сервісу потокового відео iQIYI зросла на 4%. Чистий прибуток показав різке зростання, в порівнянні з торішнім значенням цього ж періоду.

За прогнозами, виручка Baidu в II кварталі має зрости при річному темпі зростання 14-25%, що складе 29,7-32,5 млрд юанів. Аналітики очікують, що фінансові показники компанії підуть на випередження ринку.

Акції Baidu знаходяться на нижній межі діапазону, який був спрогнозований світовими аналітиками. Це на 66% дешевше консенсусу за справедливою вартістю. На даний момент цінні папери компанії скорегувалися на рівні 2016 - 2019 рр. При подоланні опорів зростання котирувань складе 80% в річному інтервалі.

Що важливо знати інвесторові

Незважаючи на приналежність до IT-галузі, акції Baidu на порядок дешевші за американські аналоги в ніші. Це характерна риса технологічних компаній КНР, оскільки аналітики при формуванні вартості відразу закладають ризики політичних чвар між Китаєм і США. Крім напруги у зовнішньоекономічній обстановці, на котирування акцій Baidu впливають такі чинники:

 •  показники фінансових звітностей;
 •  санкції з боку Заходу;
 •  посилення конкуренції;
 •  скандали і судові позови, до яких корпорація має безпосереднє відношення;
 •  загальні тенденції до зростання і розвитку IT-технологій в КНР.

Після того як торгові відносини між Китаєм і США загострилися, ситуація почала погіршуватися. Були застосовані фінансові санкції, вартість акцій упала. У січні 2018 р. котирування були на рівні 258 $, а в грудні – вже 157 $. Все ускладнилося з приходом пандемії і настанням світової кризи. Березень 2020 ознаменувався мінімумом в 85 $, після чого акції пішли в ріст. Завдяки карантинній популяризації онлайн-сервісів вони досягли піку в 339 $ в лютому 2021 року, після чого продовжили падіння. Станом на 26 липня 2021 року котирування Baidu знаходилися на рівні 172,66 $.

Інвесторам важливо враховувати, що китайська економіка вкрай чутлива до факторів світової економіки. Зниження ВВП, зміни в імпорті та експорті КНР надають згубний вплив на ставлення інвесторів. Однак сильні показники фінансових звітів дозволяють говорити про швидке відновлення позицій. Зокрема, аналітики Bank of America та Citigroup називають акції компанії Baidu перспективними з точки зору довгострокових інвестицій.

Професійні консультації для початківців інвесторів

Щоб купити акції Baidu на міжнародних фондових біржах, будь-якій фізичній особі необхідний брокерський рахунок. Його може відкрити компанія з відповідною ліцензією. Для отримання рахунку подайте заявку на сайті «Фрідом Фінанс Україна» та прикріпіть всі зазначені документи.

Ми надаємо професійну підтримку, щоб кожен клієнт досягав максимального прибутку за допомогою інвестицій. З Freedom Finance Ukraine Ви отримуєте наступні переваги: ​​

 •  супровід угод і консультації фахівця на безкоштовній основі;
 •  сервісна підтримка будь-яким зручним способом (у відділенні, онлайн або через контакт-центр);
 •  можливість проведення операцій самостійно за допомогою телефону або планшета, в авторському додатку Tradernet;
 •  використання в прийнятті рішень аналітики Freedom Finance Ukraine;
 •  можливість інвестувати при будь-якому бюджеті.

Усім, хто хоче дізнатися більше, компанія надає освітні програми за доступною ціною. Також регулярно проводяться безкоштовні навчальні майстер-класи. Почніть інвестувати вже зараз – з потужною професійною підтримкою Freedom Finance Ukraine це легко.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини