BIOGEN IDEC Inc.

BIIB

214.12 USD
+6.02 USD (+2.88%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US09062X1037
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
17.01.2017
0.5
USD
26.12.2000
3
USD
01.12.1999
2
USD

Про компанію BIOGEN IDEC Inc.

Біофармацевтична компанія спеціалізується на науково-дослідницької діяльності і виробництві лікарських препаратів для людей, які страждають серйозними неврологічними, онкологічними, рідкісними та аутоімунними захворюваннями. Науково-дослідні центри та виробничі потужності розташовані в більш ніж 30 країнах світу. У штаті числиться близько 9 тис. співробітників. 

Про компанію Biogen Inc 

Була заснована в Швейцарії в 1978 році американськими біологами (пізніше деякі з них отримали Нобелівські премії) як науково-дослідну установа, що спеціалізується на розробках у галузі генетики. У 1992 провела IPO і почала  лістінгуватися на NASDAQ. Після об'єднання з IDEC Pharmaceuticals в 2003 році, стала 3-ю біотехнологічною компанією в світі. Входить в індекси S & P 100, S & P 500, S & P 1500 і NASDAQ-100. 

Лікарські препарати «Біоген» допомагають в лікуванні таких хвороб, як: 

  • лейкоз; 

  • розсіяний склероз; 

  • псоріаз; 

  • гемофілія; 

  • Альцгеймера; 

  • спінальна м'язова атрофія; 

  • неходжкінські лімфоми;

  • ревматоїдний артрит. 

Емітент вкладає значну частину коштів від отриманого прибутку в дослідну роботу для можливості відкриття і розробки лікарських препаратів від невиліковних на даному етапі хвороб. 

Фінансові показники і напрямки розвитку Biogen 

Пандемія COVID-19, оголошена в березні 2020 року, не зробила істотного впливу на вартість акцій «Біоген». Ціна за одну акцію в березні 2020 року — $ 262,7. Станом на 26.08.21 зростання склало 31%, цінний папір можна купити за $ 344. За 8 місяців 2021 року акції виросли на 23%. За прогнозами аналітиків, до кінця 2021 року акції «Біоген» можуть вирости до $ 375 за шт. Загальна виручка компанії за 1-й квартал 2021 року — $ 2,5 млрд. Операційні витрати досягли $ 1,7 млрд внаслідок подорожчання виробництва лікарських препаратів. Також на 8% зросли витрати на науково-дослідну роботу. Чистий прибуток — $ 410 млн. 

Позитивні очікування багато в чому пов'язані зі схваленням FDA першого в світі препарату від хвороби Альцгеймера. Aducanumab — це розробка Biogen Inc. Продається препарат під торговою маркою Aduhelm. Вартість річного курсу складе $ 56 тис. Вже вироблено понад мільйон доз. Прогноз продажів — $ 5-10 млрд. У світі близько 50 млн людей з хворобою Альцгеймера, з яких 6,2 — в США. При успішній реалізації аналітики прогнозують вартість акцій близько $ 500 за штуку. 

У той же час ведуться суперечки про ефективність препарату через неоднозначні результати клінічних випробувань. Потенційних покупців відштовхує також висока ціна лікування. FDA також заявила про можливість відкликання препарату з ринку в разі його неефективності. Крім того, конгломерат Berkshire Hathaway закрив свою частку в біотехнологічної компанії Biogen. Потенційним інвесторам потрібно зважити ризики і виробити грамотну стратегію. 

Інвестування в Biogen з «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» 

Акції Biogen доступні до покупки на біржі Nasdaq. Щоб купити їх, потрібно звернутися до брокера. Він виступає посередником між продавцем і покупцем, а також забезпечує депозитарне зберігання. До торгівлі на фондовому ринку допускаються тільки компанії з відповідною ліцензією. Придбати будь-яку кількість цінних паперів Biogen можна за допомогою «Фрідом Фінанс Україна». Доступ до іноземних бірж відкривається завдяки європейському підрозділу, який входить до складу великого холдингу Freedom Holding Corp. 

Торгівля на фондовому ринку за допомогою посередника максимально спрощена. Досить пройти процедуру реєстрації на офіційному сайті Freedom Finance Ukraine. Після цього співробітники перевірять правильність даних і верифікують їх. Клієнт отримає можливість поповнювати особистий брокерський рахунок і здійснювати операції купівлі-продажу. Для цього використовується платформа Tradernet. Можна встановити додаток на пристрій, що працює на Android або iOS, а також скористатися веб-версією.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини