Bayerische Motoren Werke AG

BMW

101.36 EUR
-2.82 EUR (-2.71%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
DE0005190003
Ринок
XETRA
Валюта
EUR

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
18.05.2020
2.5
EUR
20.05.2019
3.5
EUR
20.05.2019
3.5
EUR
21.05.2018
4
EUR
15.05.2017
3.5
EUR

Про компанію Bayerische Motoren Werke AG

BMW AG (Bayerische Motoren Werke AG) – великий німецький автовиробник, який впевнено почуває себе на ринку. Бренд асоціюється з надійністю та відмінною якістю. Спостерігається стабільно високий попит на його продукцію – щороку продаються мільйони автомобілів під торговими марками концерну.

Акції «БМВ» можна рекомендувати для торгівлі всім трейдерам, оскільки їх ціна доволі прогнозована. Це популярний актив у інвесторів, які працюють з європейськими фондовими біржами. Привабливими цінні папери емітента робить внесення їх до розрахункової бази багатьох біржових індексів: AX Price, DJ Sector Titans Composite, Euro Stoxx 50, STOXX Europe Large 200 EUR тощо. Акції входять у категорію «блакитних фішок», що обґрунтовує високий рівень їх ліквідності, підтверджує здатність концерну успішно працювати за різних ринкових умов.

Дата заснування та регіон діяльності

Історія компанії почалася у 1916 році, але офіційна реєстрація відбулася у 1917. І вже через рік підприємство отримало свою нинішню назву – Bayerische Motoren Werke AG, що у перекладі означає «Баварське моторне виробництво». Засновник – Карл Фрідріх Рапп.

Штаб-квартира концерну базується у Мюнхені (Німеччина). BMW AG має безліч дочірніх компаній у різних країнах світу, що дозволяє ефективно вести бізнес. Основні виробничі потужності концерну зосереджені у Німеччині (Дінгольфінг, Регенсбург, Лейпциг, Мюнхен). Складальні підприємства емітенту знаходяться у Таїланді, Малайзії, Індії, Єгипті, ПАР, у В'єтнамі і США, Росії. На компанію працюють більше ніж 130 тис. людей.

Сфери діяльності

Спочатку корпорація спеціалізувалася на виробництві двигунів для авіаційної техніки. Перший продукт заводу – 6-циліндровий двигун з водяним охолодженням. До середини 1919 року було випущено приблизно 700 таких агрегатів. Оскільки після Першої світової війни Німеччина не мала права розвивати авіаційну галузь (згідно Версальського договору), корпорація почала виробляти двигуни для мотоциклів і сільськогосподарської техніки.

Згодом основним напрямком діяльності емітента став випуск автомобільної техніки. Головні бренди концерну:

 • BMW GmbH – спеціалізується на виробництві спортивних модифікацій серійних автомоделей;

 • BMW i – розробляє та випускає транспортні засоби з електричними й гібридними силовими установками;

 • BMW Brilliance Automotive – спільне підприємство BMW AG і китайського концерну, створене з метою розвитку діяльності на азійському ринку;

 • Mini – модельний ряд представлений малолітражними легковими автомобілями, популярними серед жителів великих міст;

 • Rolls-Royce – бренд, що випускає машини преміум-класу та займає велику частку цього ринку.

Компанія освоїла всі етапи випуску автотехніки: розробка, виробництво, складання та продаж. Сьогодні корпорація відома випуском не лише авто (класичні, спортивні, позашляховики, гібриди, електромобілі), але й преміальних мотоциклів під маркою BMW Motorrad, велосипедів, запчастин до транспортних засобів, аксесуарів.

Компанія також працює у сегменті фінансових послуг, займаючись лізингом автомобілів, автопарком і мультибрендовим бізнесом, роздрібним і дилерським фінансуванням. BMW AG видає депозити бізнес-клієнтам, веде страхову діяльність.

Трохи історії та плани компанії

Значущі дати в історії німецького автовиробника:

 • 1928 – випущена перша машина марки BMW 3/15. З цього часу автомобілі та мотоцикли стали основною продукцією заводу;

 • друга половина 1930-х – компанія стає великим європейським концерном. У ці роки вона також займається ракетним озброєнням і технікою;

 • середина 1950-х – корпорація відновлює репутацію великого гравця, оскільки після Другої світової війни вона не була представлена ​​на зовнішніх ринках;

 • початок 1960-х – Герберт Квандт викупив збанкрутіле підприємство. Понад 50% акцій було випущено у вільний обіг, що дозволило врятувати ситуацію;

 • 1972 – заснована дочірня компанія Motorsport GmbH з метою підтримки спортивної гоночної програми виробника. У 1993 році підприємство отримало назву BMW M GmbH;

 • 1994 – відкрито нове підприємство у Спартанбурзі та 16-та філія BMW de Mexico S. A. Цьогоріч з'явилося торгове представництво у Пекіні;

 • 1995 – всесвітньому суспільству представлений BMW Z8, який знімали у фільмах про Джеймса Бонда;

 • 2013 – презентовані електромобілі BMW i3 і гібрид i8.

Корпорація не зупиняється на досягнутому. Ведуться нові розробки у сфері електрокарів. Як альтернатива бензину використовується водень. BMW AG прагне збільшити кількість електроавто у своїй лінійці та потіснити подібні транспортні засоби від американських виробників. Компанія планує підвищити стійкість бізнесу й прибуток шляхом співпраці з іншими автовиробниками у сфері каршерінгу.

Показники діяльності та прогнози

Німецький автоконцерн щорічно випускає понад 2 млн автомобілів. Транспортні засоби BMW продаються у всіх країнах світу. За перший квартал 2021 року компанія поставила своїм клієнтам більше автомобілів, ніж будь-коли раніше. Їх число склало 636 606. Сприяв успіху високий попит на гібриди та електромобілі (у два рази вище, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). До кінця 2021 року планується поставити понад 100 тис. електрокарів. Продемонстрували відмінні показники й дочірні підприємства:

 • MINI продала 74 683 автомобілі за перший квартал 2021, що на 16,2% більше, ніж у попередньому;

 • BMW M GmbH встановила рекорд, реалізувавши 37 896 автомобілів (+21%);

 • BMW Motorrad продала 42 592 мотоцикли (+22,5%), що підтверджує правильно обрану стратегію розвитку, яка полягає у сильній модельній лінійці та великій кількості новинок.

 • Згідно зі звітом, який був наданий 07.05.2021, дохід корпорації за Q1 склав $26,78 за прогнозу у $25,71. Прибуток на акцію – $4,26 при прогнозованих $3,78.

Акції «БМВ»: інвестори, динаміка цін

Більшу частину акцій (17,4%) корпорації контролює Стефан Квандт. Його матері та сестрі належать 16,7% і 12,6% цінних паперів відповідно. Володіють акціями також інституційні інвестори. Варто врахувати, що цінні папери мало схильні до загальносвітової кон'юнктури.

З 1990 по 2007 рр. курс акцій «БМВ» виріс з €5,2 до €50,2 за штуку. Такі показники – результат розширення виробництва та випуску нових моделей авто. Але протягом цього часу не завжди динаміка вартості цінних паперів була позитивною. Так, невдале поглинання компанії Rover Group спровокувало збитки для BMW AG. У березні 2003 року вартість акцій опустилася до €20,8, потім почалося відновлення.

У 2008 р цінні папери знову опинилися під тиском через світову кризу. Вже на наступний рік попит на продукцію концерну відновився, що призвело до збільшення вартості акцій. У березні 2015 один папір коштував €123,69. Рекордна ціна, але у цьому ж році почалося зниження вартості через скандал, який розгорівся навколо корпорації «Фольксваген». У липні 2016 акції компанії BMW торгувалися по €65.

Внесла свої корективи й пандемія коронавірусу. Вартість цінних паперів впала до €38,5 після оголошення карантину. Відновлення почалося, коли корпорація представила фінансовий звіт за четвертий квартал 2020 року. Станом на 23.06.2021 акції торгувалися по €91,37. Нерідко цінні папери корпорації демонструють залежність від зростання або падіння індексів американського та європейського фондових ринків.

Що важливо знати інвесторам

Основний торговельний майданчик, де розміщені акції BMW, є Borse Frankfurt (Франкфуртська фондова біржа). Купити цінні папери емітента можна й на Італійській, Швейцарській, Лондонській, Дюссельдорфській, Берлінській, Гамбурзькій та інших майданчиках. На фондових біржах котирується 53,3% від загальної кількості випущених акцій.

Заробляти на цінних паперах можна на їх зростанні та отриманні дивідендів, які компанія виплачує раз на рік у розмірах 3-6%. Виплати проводяться переважно у травні. Внутрішньоденна волатильність дає можливість заробляти й внаслідок активної торгівлі. Варто зазначити, що середні добові коливання знаходяться на рівні 3-4% за торговий день.

Зростання акцій зазвичай спостерігається при таких умовах:

 • надання хорошої фінансової звітності дочірніх компаній;

 • оприлюднення інформації щодо майбутніх виплат;

 • підвищення попиту на американському ринку, від якого значною мірою залежить прибуток німецького автовиробника;

 • впровадження нових проєктів;

 • підвищення попиту на престижні моделі машин;

 • зниження курсу євро проти долара та японської ієни. Завдяки цьому підвищується кількість продажів на американському та азійському ринках, що сприяє збільшенню прибутку автоконцерну;

 • відкриття нових підприємств. Попри кризу, у німецької компанії з'являються нові дочірні підприємства.

Всі ці фактори необхідно враховувати при купівлі чи продажу цінних паперів емітента, що допоможе визначити оптимальний час для здійснення спекуляцій.

Якщо оцінювати котирування акцій «БМВ», то можна зробити висновок, що виплати на цінні папери зростають, але у деякі періоди дохід може коригуватися й у менший бік. Оскільки курс акцій підвищується, дивіденди не є головною статтею доходу трейдерів. Політика BMW AG по виплатах не найщедріша, але й далеко не найгірша для акціонерів (за європейськими мірками).

Freedom Finance – ваш провідник у світ грамотного інвестування

Купити акції німецького автоконцерну можна лише за допомогою брокера. «Фрідом Фінанс» забезпечує вихід на Франкфуртську та інші найбільші фондові біржі. Щоб стати володарем цінних паперів іноземної компанії, необхідно виконати прості кроки:

 • залишити заявку на сайті;

 • надати менеджеру, який вам передзвонить, інформацію про цікаві ринки, послуги тощо;

 • оформити брокерський рахунок. Буде потрібно підготувати необхідні для цього документи;

 • поповнити рахунок і почати торги.

З нами ви можете грамотно сформувати свій інвестиційний портфель. Консультант надасть безкоштовну допомогу, визначить стратегію, зробить аналітику для оцінки акцій компанії.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини