BP PLC ADR

BP

26.55 USD
-0.24 USD (-0.88%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US0556221044
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
16.05.2022
0.33
USD
22.02.2022
0.33
USD
15.11.2021
0.33
USD
16.08.2021
0.32
USD
10.05.2021
0.32
USD

Про компанію BP PLC ADR

British Petroleum (BP) — міжнародна британська нафтогазова компанія. Входить до списку 7 найбільших нафтовидобувних корпорацій і впливає на економічні та політичні зміни в усьому світі. Діяльність компанії виходить за межі Британії та реалізується в інших країнах (близько 80). Третю частину доходів приносять США.

Власники акцій BP отримують дивіденди. Цінні папери корпорації — одні з ключових активів британського фондового ринку. Їх скуповують інвестори з усього світу, які шукають для себе можливості вигідного вкладення коштів.

Заснування та початок історії

Рік заснування компанії — 1909. Біля витоків стояв бізнесмен Вільям Нокс Д`Арсі з Британії. У 1901 році він уклав договір з перським шахом про пошук покладів і видобутку нафтового палива в країнах Близького Сходу.

З 1905 пошуки нафти тривали за технічної та фінансової допомоги Бірманської нафтової компанії. Саме їй належали майже всі акції British Petroleum (97%). Через три роки після другої хвилі пошуку було виявлено перше в історії компанії велике родовище «чорного золота». Воно знаходилось в Ірані. Внаслідок цього була створена Англо-Персидська нафтова компанія, яка потім переросла у «Брітіш Петролеум».

Переведення англійського морського флоту на нафтове паливо (раніше судна заправлялися вугіллям) забезпечив стабільний, висхідний попит на сировину. В Абадані (Іран) був побудований завод для перероблення сировини. Поставка з нього почалася у 1912-му, а через 20 років він став одним з найбільш великих в усьому світі.

Діяльність нафтової компанії стрімко розвивалася завдяки успішним пошукам нових покладів і високому попиту на нафту. Вона мала право працювати в Нігерії, Лівії, Омані, Катарі. Пізніше список країн поповнили Шотландія, Франція та Леван. У 1920-х роках тут були побудовані нафтопереробні заводи.

Наступні етапи розвитку та ключові події

У 1934-му компанія уклала договір з американською нафтовою компанією Gulf Oil Corporation. Мета — видобуток «чорного золота» у Кувейті. Це рішення дозволило майбутній корпорації утриматися на плаву після розриву відносин з Іраном.

У відповідь на дії глави Ірану почалася кампанія з повалення Мохаммеда. Британія діяла за підтримки британської розвідки та ЦРУ. Державний переворот увінчався успіхом. Згідно з угодою, частка АЇНК становила 40%. Керівництвом було прийнято рішення змінити назву на British Petroleum Company.

Іранська криза і низка подій, яка сприяла змінам у роботі корпорації, змусили ВР шукати нові джерела палива та розширити свою сферу діяльності. Промисловий видобуток здійснювався в Іраку та Кувейті, компанія вела пошуки покладів у країнах Перської затоки, Європи, Канаді, в північній частині Африки та деяких регіонах Австралії.

Наступні події розвитку ВР в цифрах:

 • 1947 — створення спільного з Distillers нафтохімічного підприємства;

 • 1960 — вихід на ринок США;

 • 1980 — покупка компанії Britoil, створеної для видобутку «чорного золота» у Північному морі;

 • 1984 — акції BP були представлені на LSE;

 • 1987 — поглинання партнера Standard Oil Company of Ohio, його активів, перейменування підприємства у ВР America;

 • 1990 — початок процесу модернізації;

 • 2007 — історичний максимум серед показників вартості акції — $79,77 за штуку.

Після розпаду Радянського Союзу британська компанія почала освоювати російську нафтову арену. На території колишнього СРСР «Брітіш Петролеум» відкрила мережу АЗС, викупила цінні папери профільних підприємств.

У 1998 році «БП» поглинула транснаціональну фірму Amoco. Вона була одним з найбільших виробників нафти та газу у світі. На початку 2000-х були придбані ще дві фірми: Arco (вела свою діяльність на території США, Індонезії, у Північному та Південно-Китайському морі) і Burmah Castrol (виробник мастильних матеріалів).

Галузі діяльності компанії British Petroleum

British Petroleum працює у 3 галузях:

 • видобуток і переробка нафти;

 • альтернативна енергетика;

 • нові способи отримання екопального.

Діяльність емітента ведеться на всіх континентах планети, за винятком Антарктиди, де видобуток нафти заборонений. У складі — 25 дочірніх підприємств, 10 з яких функціонують на території Америки.

Компанія володіє прийомними регазифікаційними терміналами природного скрапленого газу у Мексиканській затоці. Їй належить 47% -ва частка газопроводу на Алясці.

Сьогодні корпорація налаштовує свої потужності на розвиток альтернативної енергетики, займається виробництвом біопалива і біоізобутанола з рослин. На території Сполучених Штатів вона володіє 14 вітроелектростанціями. ВР має 43%-ву частку підприємства Lighthouse BP (компанія спеціалізується на встановленні сонячних панелей).

Динаміка вартості акцій емітента

Курс акцій ВР впевнено йшов вгору у 1990-2000 роках, що оберталося чудовим прибутком для інвесторів. Максимальний показник вартості цінних паперів був зафіксований у 2007-му. Тоді ціна становила $79,9. Через два роки вона впала до $26,7. За кілька років компанія вийшла з кризи і збільшила прибуток.

Після аварії на нафтовидобувній платформі Deepwater Horizon у 2010 році акції знову знизилися до $26,8. А в 2020-му їх ціна склала $15,5. Даний показник — мінімум за всю історію емітента починаючи з 1994 року.

Де купувати цінні папери ВР та особливості формування ціни

Акції ВР торгуються на лондонській (LSE), нью-йоркській біржах (NYSE і Nasdaq) і на інших фондових ринках усього світу. Котирування акцій «Брітіш Петролеум» здійснюється на біржах Німеччини та Мексики. Максимальний обсяг цінних паперів сконцентрований у Нью-Йорку.

Вартість акцій формується різними факторами. На неї впливають:

 • ціна на викопне паливо у світі;

 • зростання або зниження попиту на енергоресурси;

 • доходи корпорації та показники ефективності різних підрозділів;

 • операції з профільними активами;

 • укладення договорів з підприємствами-конкурентами;

 • аварії на видобувних станціях, які належать «Брітіш Петролеум»;

 • загальна кількість цінних паперів в обороті.

Прийняти рішення про покупку акцій британської нафтової компанії допоможуть ретельний аналіз діяльності й аналітичні прогнози. Корпорація виплачує хороші дивіденди у розмірі 4,55% річної прибутковості (травень, 2021). Питання про те, чи варто зараз купити акції «Брітіш Петролеум», цікавить багатьох інвесторів. Відповідь на нього залежить від торгової стратегії, яка використовується для отримання прибутку.

Згідно з прогнозами аналітиків до 2050 року збільшиться попит на "чисту енергію". Компанії належить здійснити якісний і плавний енергоперехід. У цьому випадку вартість акцій збільшиться до 36 доларів.

Купівля акцій ВР: просте та вигідне інвестування

Купувати цінні папери британської нафтової компанії можуть великі інституційні інвестори та приватні особи. Останнім для доступу до бірж Америки, Європи тощо не обійтися без брокера. Свої послуги пропонує компанія «Фрідом Фінанс».

Ми є частиною міжнародного холдингу та станемо вашим надійним партнером в інвестуванні. Клієнти отримують безкоштовні консультації, допомогу при розробці стратегії, професійний супровід угод з прогнозами. Для всіх інвесторів діє сервісна підтримка та надається персональний менеджер, готовий відповісти на всі запитання.

Купівля акцій здійснюється через власну платформу «Трейдернет» чи мобільний додаток. Щоб відчувати себе впевненіше на ринку, є пропозиція пройти навчальні курси для інвесторів. У нас працюють сертифіковані фахівці, ми надаємо послуги покупки, продажу, зберігання цінних паперів, щоб ви могли вкладати максимально вигідно й ефективно.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини