Berkshire Hathaway B

BRK.B

307.65 USD
+1.73 USD (+0.57%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US0846707026
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Про компанію Berkshire Hathaway B

Berkshire Hathaway – найпотужніша американська інвестиційна компанія. Холдинг належить Уоррену Баффетту, який володіє 30,71% голосів і 16,45% акцій. Він є одним з найзаможніших людей світу й кращим інвестором. Підтвердження цьому – щорічне 20-відсоткове зростання вартості цінних паперів корпорації. Та їх потенціал ще має запас.

Акції Berkshire Hathaway розділені на привілейовані й звичайні. Перші є найдорожчими, другі – важливою складовою біржового індексу S&P 500 (восьма сходинка у 2020 році).

Дата заснування та регіон діяльності

Історія корпорації почалася у 1955 році після об'єднання текстильної компанії Berkshire Fine Spinning Associates з промисловим підприємством Hathaway Manufacturing Company. Від початку холдинг мав півтора десятка фабрик, де працювало близько 12 тис. осіб. З 1965 року ним керує Уоррен Баффет. Посаду віце-президента сьогодні займає Чарлі Мангер.

Компанія має дочірні підприємства, тобто володіє контрольним пакетом їх акцій. Найбільш відомі серед них: Duracell, NetJets і GEICO. Близько 90% активів припадають на представників американського ринку, інша частина – на емітенти європейського та канадського. Штаб-квартира знаходиться у місті Омаха, штат Небраска, США. На холдинг працює близько 400 тис. людей (включаючи персонал, найнятий на підприємствах, активами яких він управляє).

Сфера діяльності компанії Berkshire Hathaway

«Беркшир Хатауей» – інвестиційний холдинг, який скуповує цінні папери інших компаній, що працюють у різних сегментах. Є керівником для великої кількості корпорацій різних галузей. Володіє паперами Pepsi, Goldman Sachs, General Electric, Bank of America, IBM, Solomon, Coca-Cola тощо. Три основні напрями діяльності:

 • страхування та інвестування;

 • логістика (авто і залізничне перевезення) й енергетика;

 • фінанси та фінансові продукти.

Сьогодні у володінні холдингу більше сотні різних компаній. Під його управлінням є представники й інших сфер бізнесу – торговельні мережі, медіагрупи, виробники будматеріалів, промислових і споживчих товарів, комунальні підприємства, представники сфери послуг. Велика кількість компаній, що ведуть діяльність у цих галузях, є власністю National Indemnity, дочірньої компанії Berkshire Hathaway. Цінні папери цього емітента – одні з найприбутковіших активів. Варто відзначити, що Баффетт практично ніколи не продає придбані корпорації.

Цінні папери «Беркшир Хатауей»: динаміка цін, акціонери

Головний торговельний майданчик, на якому розміщені акції, – NYSE. Привілейованим і звичайним паперам присвоєні відповідно тікери BRK.A і BRK.B. Купити акції емітента на біржі можна по одній. Власникам дозволено конвертувати цінні папери Type А в Type B, але не навпаки.

Спочатку Баффетт придбав контрольний пакет акцій у гендиректора «Беркшир Хатауей» по $14,86 і почав продавати їх майже по $19. Швидке їх зростання спостерігалося у 1970-х. Кілька сотень власників, які в цей час придбали цінні папери холдингу, стали мільйонерами. Так, ціна акції Berkshire Hathaway 1976 року становила $40, а на початку 80-х – вже $1,3 тис. Внаслідок такої вартості навіть багаті інвестори не поспішали вкладати, оскільки дивіденди Баффетт не виплачував.

Через відсутність попиту у 1995 році керівництво вирішилося випускати акції класу B. Починаючи з 2000 року і за наступне десятиліття їх ціна показала зростання на 76%. Емітовані раніше папери перейшли у ранг привілейованих.

Ринкова капіталізація компанії станом на 30.06.2021 становить $635 236 450 304. 01.07.2021 акції BRK.B торгувалися по $279,13. Від початку року вони зросли більш ніж на 18%. Більшою їх частиною (до 70%) володіють приватні та інституційні інвестори. Серед найвідоміших варто виділити: Vanguard Group Inc., Blackrock Inc., State Street Corp., Bill & Meilnda Gates Foundation Trust, Geode Capital Management LLC. Державні структури не є акціонерами корпорації.

Історія компанії Berkshire Hathaway

Важливі дати з історії холдингу:

 • 1957 – був створений фонд Buffett Associates, завдяки діяльності якого інвестиції примножилися з $105 тис. до $102 млн. На досягнення таких показників знадобилося навіть неповних 10 років;

 • 1962 – Баффетт почав скуповувати акції «Беркшир Хатауей». Всього за три роки він став її власником, у той час компанія зазнавала крах. 1960-і – ознаменувалися також придбанням ряду страхових компаній, включаючи National Indemnity Company, що сприяло прискореному розвитку корпорації;

 • 1967 – прийнято рішення відійти від текстильного бізнесу та почати широкомасштабні інвестиції;

 • 1979 – папери розміщені на NYSE;

 • 1996 – здійснено лістинг акцій BRK.B. Один цінний папір становив 1/1500 від BRK.A;

 • 2006 – вартість акцій Berkshire Hathaway Type А перевищила позначку $100 тис. Папери перейшли у ранг найцінніших;

 • 2010 – придбана залізнична компанія Burlington Northern Santa Fe Corporation. Після цього акції холдингу увійшли до індексу S&P 500. Того ж року через підвищення їх вартості до $3250 (Type В) керівництво наважилося на дроблення у розрахунку 1:50. Фактична ціна після цього склала $65;

 • 2015 – укладені угоди з Duracell, American Express і The Kraft Heinz Company;

 • 2016 – куплені цінні папери Apple загальною вартістю $1 млрд;

 • 2018 – холдинг зайняв 4-у сходинку списку найбільших публічних компаній за версією Forbes Global 2000.

За історію свого існування напрямок діяльності Berkshire Hathaway кардинально змінився. Спочатку це була збиткова текстильна компанія. Згодом вона перетворилася у найбільший інвестиційний холдинг.

Показники діяльності Беркшир Хатауей

Вартість активів «Беркшир Хатауей» становить понад $586 млрд. Компанія тривалий період демонструвала зростання показників доходу, який обчислювався двозначними цифрами. Це доводить її успішність. Щороку Баффетт набуває нових активів – частини чи бізнесу цілком.

Акції конгломерату показують зростання, якому можна позаздрити. Але були у його історії й зниження котирувань. Спостерігалася подібна ситуація у першому кварталі 2020 року, коли в січні один звичайний цінний папір коштував $230, а до середини травня торгувався вже по $168. Спровокували таке падіння розпродаж активів і збиток на тлі пандемії коронавірусу. Але компанія швидко відновлює позиції, що видно зі звіту за Q1 2021 року. Деякі дані з нього:

 1. Операційний прибуток продемонстрував зростання на 19,53% – до $7,018 млрд, що визначено підвищенням доходів від роботи страхового сегмента холдингу, промислових і сервісних підприємств, рітейлу.

 2. Виторг склав $64,599 млрд за прогнозами аналітиків у $63,66 млрд.

 3. Чистий прибуток – $11,840 млрд. Істотний дохід компанія отримала на зростанні ціни акцій Bank of America, American Express, General Motors, US Bancorp і Kraft Heinz. Тільки вкладення у нафтового гіганта Chevron вже принесли Баффетту понад $1,2 млрд у 2021.

 4. Чистий прибуток на акцію Type A склав $7,638.

«Беркшир Хатауей» емітувала 1,39 млрд цінних паперів, з них у вільний обіг були розміщені 1,33 млрд. Уоррен Баффетт ніколи не проводив дроблення акцій класу A. Через це їх ціна у травні 2021 року перевищила позначку $421 тис., що спровокувало проблеми у роботі комп'ютерів NASDAQ. Була припинена трансляція цін. Перед труднощами постала також біржа IEX і заявила, що зупинить приймання заявок інвесторів на акції Type А холдингу «через внутрішні цінові обмеження торгової системи».

Що потрібно знати інвесторам

Виплата дивідендів проводилася тільки раз, у 1967 р., вона була суто символічною – по $0,1 на акцію. Весь дохід холдингу направляється на покупку нових цінних паперів. Тому заробляти можна на їх зростанні. Керівництво вважає, що це допоможе власникам отримати більший прибуток, ніж виплата дивідендів.

Ціна акцій залежить від квартальних і річних звітів емітенту. Його діяльність безпосередньо пов'язана з ситуацією у різних сферах економіки. Тому перш ніж купити цінні папери емітенту, необхідно врахувати чинники, які можуть вплинути на їх ціну. Серед них:

 • повідомлення про капіталовкладення та продаж активів;

 • заяви керівництва про плани холдингу;

 • зміна стану економічної сфери у світі й зокрема у США;

 • повідомлення про залишення посад Баффетта і Мангера, яким вже за 90 років і таку ситуацію ніхто не виключає;

 • надходження інформації про можливу зміну політики корпорації.

Для інвесторів, які обрали довгострокову тактику вкладення коштів, очікування завжди виправдовувалися. Підходять акції й для внутрішньоденних спекуляцій – волатильність достатня.

Баффетт радить акціонерам не фокусуватися на квартальних коливаннях показників прибутку чи збитку. Ризик банкрутства емітента практично дорівнює нулю. Керівництво завжди грамотно діє у відповідь на кризові ситуації в економіці.

Freedom Finance – ваш провідник у світ грамотного інвестування

Щоб купити акції Berkshire Hathaway, необхідно заручитися підтримкою надійного брокера, який забезпечить вихід на біржу. «Фрідом Фінанс Україна» пропонує експертну допомогу в інвестуванні. З метою початку співпраці необхідно залишити заявку на сайті. Незабаром з вами зв'яжеться менеджер для уточнення інформації, що цікавить вас по акціях і ринку. Починати торги можна після відкриття та поповнення брокерського рахунку.

Вам буде наданий інвест-консультант, який допоможе прийняти оптимальне фінансове рішення. Для здійснення операцій онлайн ви отримаєте доступ до особистого кабінету на торговій платформі Tradernet.

З нами можна придбати цінні папери на найвідоміших майданчиках світу. Звертайтеся! Будемо раді співпраці.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини