Citigroup Inc.

C

47.04 USD
-0.74 USD (-1.55%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US1729674242
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
02.08.2022
0.51
USD
03.05.2022
0.51
USD
08.02.2022
0.51
USD
02.11.2021
0.51
USD
03.08.2021
0.51
USD

Про компанію Citigroup Inc.

Багато інвесторів розглядають покупку цінних паперів великих американських компаній. Це пов'язано з багатьма факторами, один з яких — державна допомога в разі серйозних фінансових коливань. Так, один з глобальних і системно значимих банків, на думку Ради з фінансової стабільності, — це Citibank. Він є основою міжнародного фінансового конгломерату. Citigroup Inc. входить в «велику четвірку» найбільших банківських установ США. Крім «Сітігруп», вона включає в себе «Бенк ов Америка», «Джей Пі Морган Чейс» і «Уеллс Фарго енд Компані». 

Citigroup Inc: інформація про емітента 

Акції Citigroup лістингуються на біржі NYSE під тікером C. Крім того, цінні папери можна купити на великих європейських майданчиках, включаючи Лондонський, Гамбурзький, Мюнхенський, Франкфуртський та інші. Акції емітента включені в ряд індексів, наприклад, S & P (100, 500 і 500 Financials, Global 100, Composite 1500 Financials, Industrials Composite), DJ (US, Financials, Global Titans, Sector Titans Composite, Banks Titans 30, Value, Large- Cap Value, Large-Cap, Banks), NYSE (Composite, TOP US 100) та ін. Вартість активів, якими управляє «Сітігруп», дорівнює $ 2,3 трлн. 

Штаб-квартира «Сітігруп» розташовується в Нью-Йорку. Банківська установа посідає третє місце серед найбільших в США. Емітент знаходиться на 33-му місці в списку Fortune 500. Понад 200 млн осіб відкрили рахунки в банку, а бізнес представлений в 160 країнах світу. На конгломерат працює 210 тис. співробітників. Три роки поспіль Fast Company включає «Сітігруп» в топ лідерів по створенню кращих робочих місць для новаторів. 

У США працює близько 700 відділень з 2600 по всьому світу. Вони розташовуються переважно в найбільших містах, таких як Нью-Йорк, Сан-Франциско, Майамі, Лос-Анджелес, Чикаго, Вашингтон і т. д. Конгломерат надає послуги для корпорацій, урядів різних країн, споживачів і різних установ. Серед основних напрямків: 

  • банківське обслуговування та кредитування — основним ринком виступає США, де компанія отримує виручку за цим напрямком в розмірі близько $ 20 млрд на рік, ще $ 10 млрд виручки підрозділу приносять глобальні послуги в інших країнах; 

  • корпоративний та інвестиційний банкінг — робота з корпораціями, урядами і різними фінансовими інститутами приносить підрозділу велику частку активів. 

Крім того, здійснюються брокерські операції з цінними паперами, ведеться дослідницька робота з вивчення фондового ринку на замовлення клієнтів. 

Компанія Citigroup в цифрах та подіях 

Історія починається з 1811 року, коли група торговців вирішила створити міський банк шляхом перетворення нью-йоркського відділення збанкрутілого «Першого банку Сполучених Штатів» у самостійну установу. Він отримав назву City Bank of New York. Такий крок був викликаний необхідністю в підвищенні конкурентоспроможності Нью-Йорка перед Бостоном, Балтімором і Філадельфією, що в ті роки являлися драйверами економічного розвитку США. У тому ж році був затверджений статут банку, який поклав початок історії.

У 1812 році був нагороджений за фінансову допомогу у війні США проти Великобританії. Він отримав статус державного депозитарію. 

У 1861 році підтримує банківські установи Авраама Лінкольна, в 1865 змінює статут і стає національним. National City Bank of New York виконує всі федеральні вимоги, щоб почати здійснення діяльності від імені Міністерства фінансів США. Серед іншого він став активним учасником впровадження та розповсюдження єдиної валюти — долара. Нова назва банку з'явилася на банкнотах різного ґатунку до 1000 доларів, які залишалися в обігу до 1935 року. 

1866 рік ознаменувався значущою подією в житті банку. З четвертої спроби компанія домоглася успіху в прокладанні трансатлантичного кабелю між Нью-Йорком і Лондоном. Цей інвестиційний проект допоміг подолати наслідки кризи 1893 року. Основними клієнтами в 1893 році були торговці цукром, бавовною, вугільні шахти, газові компанії і південні залізничні компанії. У 1894 National City Bank of New York стає найбільшим в Сполучених Штатах Америки. У 1897 році був освоєний глобальний ринок. Банк почав інвестувати у великі проекти Латинської Америки, співпрацювати з китайським бізнесом і т. д. 

У 1914 році, у розпал Першої світової війни в Європі, банк відкрив перший закордонний форпост National City Bank, філію в Буенос-Айресі. Аргентина переживала бурхливе економічне зростання, тому філія практично відразу стала прибутковою. Роком пізніше друге закордонне представництво почало працювати в Ріо-де-Жанейро, Бразилія. Далі філії активно почали відкриватися і в інших країнах Латинської Америки. Також було поглинуто великий Міжнародний банк з мережею в країнах Азії і Європи. Така стратегія дозволила у 1919 році досягти розміру активів величиною в $ 1 млрд. 

У 1921 році офіси компанії були розташовані не тільки в США, Канаді, Європі та Латинській Америці, але і в Токіо. Присутність на ключових ринках дало результати, і вдалося залучити істотні іноземні інвестиції в економіку США. Протягом 20-х років ХХ століття компанія активно росла, поглинала конкурентів, грамотно вкладала кошти і надавала послуги роздрібного банкінгу. 

Під час Великої депресії банк зазнавав труднощів у зв'язку з відтоком депозитів. При цьому він не втратив прибутковість. Багато в чому цьому сприяла наявність іноземних підрозділів. Також були прийняті заходи по скороченню співробітників, зменшення зарплат і дивідендів. Керівництво компанії прийняло очікувальну позицію в період Другої світової війни, намагаючись зберегти велику мережу філій. Після закінчення бойових дій банк в якості основного напрямку вибрав корпоративне кредитування. 

Друга світова війна внесла невизначеність і деякі фінансові проблеми. Французька філія на той момент була найбільш прибутковою в Європі. Все майно банку довелося перевезти з Парижа в невелике містечко на півдні країни.

У 1955 році банк отримав нову назву — First National City Bank of New York. У тому ж році були відкриті ринки Африки та Близького Сходу, створені офіси в Єгипті, Ліберії, Лівані і Саудівській Аравії. До 1975 року перелік африканських та азіатських країн присутності був істотно розширений. 

У 70-х було відкрито напрям кредитних карт, все відділення на території США обладнані банкоматами. Також банк був перейменований в Citibank, N.A. Бізнес переорієнтувався на споживче обслуговування. З кінця 70-х по кінець 80-х керівництво зіткнулося з фінансовими проблемами, викликаними економічною нестабільністю на ключових іноземних ринках. Це дало поштовх до розширення присутності на території США. 

1998 рік ознаменувався важливим злиттям. Travelers Group і Citicorp об'єдналися і створили фінансовий конгломерат Citigroup. Це істотно розширило перелік послуг, підвищило ринкову капіталізацію до $ 30 млрд. 

Протягом 00-х був здійснений ряд успішних покупок різних банків в Польщі, Японії, Великобританії, Мексиці, на Тайвані. Збільшено присутність на ринках РФ і КНР. 

В період 2007-2008 років уряд США виділив для «Сітігруп» $ 45 млрд і гарантував збитки ще на $ 306 млрд. Світова фінансова криза змусила скоротити близько 100 тис. співробітників і продати найбільш збиткові дочірні компанії. 

Протягом 10-х активно скорочувалися іноземні підрозділи споживчого банкінгу. Така тенденція продовжилася і в 2021 році. 

Фінансові показники Citigroup 

Станом на 2021 рік ринкова капіталізація — $ 148 млрд. Виручка за результатами другого кварталу 2021 року — $ 17,5 млрд, що на 11,6% нижче, ніж роком раніше. При цьому прибуток на один цінний папір зріс і склав $ 2,85 проти $ 0,38 у другому кварталі 2020. Такі результати стали несподіваними, вони перевершили прогнози аналітиків. Збільшилися і резерви до $ 19 млрд. У той же час знизилася виручка підрозділів Global Consumer Banking, Institutional Clients Group і Markets & Securities Services, що багато в чому пояснюється кризою, викликаною поширенням COVID-19. 

За другий квартал 2021 року компанія отримала чистий прибуток у розмірі $ 6,2 млрд, що на 1,1 млрд більше, ніж за той же період 2020 року. Компанія викупила 40 млн звичайних акцій. Згідно з аналітичними даними, цільова вартість на весну-літо 2022 року становить близько $ 85. 

Акції Citibank на момент оголошення COVID-19 можна було придбати за ціною $ 32 за одну штуку. З березня 2020 по серпень 2021 року ці фірми продемонстрували зростання практично на 129%. Вартість однієї акції «Сітігруп» на кінець літа 2021 року становить $ 73. За 5 років вартість цінних паперів зросла на 55%. 

Конгломерат виплачує дивіденди в розмірі $ 0,51 за один цінний папір.

Пріоритетні напрямки Citigroup 

Компанія поступово змінює стратегію глобального роздрібного бізнесу, що в перспективі дозволить перерозподілити ресурси на розвиток найбільш конкурентних сфер. При цьому інституціональний напрям залишиться у всіх країнах, де присутні філії Citigroup. Роздрібний бізнес буде сфокусований в ключових центрах з управління приватним капіталом — ОАЕ, Сінгапурі, Лондоні та Гонконгу. 

Така тенденція спостерігається і в секторі страхування, що говорить про переорієнтування компанії, посилення підрозділу корпоративного та інвестиційного банкінгу. Наголос робиться на ринки країн, що розвиваються, що може в перспективі призвести до збільшення виручки і прибутку Citigroup. Крім того, компанія посилює напрямок з надання аналітичних послуг. 

Також Citigroup створює підрозділ для роботи з криптовалютою і блокчейном. Розглядається можливість торгівлі ф'ючерсами на біткоіни для інституціональних клієнтів. 

Як інвестувати в Citigroup 

Щоб придбати акції C, потрібно скористатися послугами брокера, який надає доступ до торгівлі на Нью-Йоркській фондовій біржі. Для цього можна звернутися в компанію «Фрідом Фінанс Україна», що входить до складу Freedom Holding Corp. Доступ до великих світових бірж, в тому числі NYSE, Nasdaq, надається завдяки європейському підрозділу холдингу. Купувати і продавати цінні папери можна за допомогою зручної платформи Tradernet, яка доступна у веб-версії і у вигляді мобільного додатку. 

Freedom Finance Ukraine більше 20 років надає фінансові послуги, діяльність регулюється контролюючими органами і здійснюється строго за відповідними ліцензіями. Кожен клієнт може розраховувати на кваліфіковану допомогу при інвестуванні в Citigroup та інші компанії.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини