Carnival Corp.

CCL

10.02 USD
+0.06 USD (+0.6%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
PA1436583006
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
24.02.2020
0.5
USD
21.02.2020
0.5
USD

Про компанію Carnival Corp.

Акції Carnival Corporation у контексті подій, пов'язаних з початком поширення коронавірусу 2020 року, зацікавили багатьох інвесторів. Компанія опинилася у доволі складній ситуації, що дає можливість заробити на спекулятивних торгах. Поліпшення фінансових показників корпорації безпосередньо пов'язане зі скасуванням карантинних обмежень та подоланням наслідків пандемії.

Історія компанії Carnival Corporation

Рік заснування — 1972. В період з моменту створення до 1987 року компанія продемонструвала динамічне зростання. У 90-ті роки єдина у світі володіла одразу 8 суднами одного класу. На її замовлення було створено корабель Carnival Destiny, який побив попередній світовий рекорд і став вважатися найбільшим у світі.

Компанія нарощувала загальносвітову присутність і розширювала зону покриття. У кінці 90-х з верфі зійшов ще один великий корабель — Carnival Elation. Він відкрив нову можливість — круїзи вздовж західного узбережжя США. Розширення флоту та поліпшення параметрів кораблів, створення нового класу Spirit дозволили освоїти ще більше напрямків. На початку нульових судна компанії почали плавати по Середземному морю. З верфі зійшло чергове судно — Carnival Dream, що стало найбільшим на той час. Вже у 2012 році був спущений на воду корабель під назвою Carnival Vista. Він зайняв місце найбільшого у флоті корпорації.

Фінансові показники Carnival Corporation

Перше IPO проведено у 1987 році на NYSE. Акції Carnival Corporation, продані інвесторам, на первинному розміщенні допомогли накопичити капітал, який компанія витратила на поглинання конкурентів. За даними на літо 2021 року корпорація володіє десятьма брендами із загальним флотом у більш ніж 100 суден, серед яких:

 • Costa Cruises;

 • Holland America Line;

 • P&O Cruises Australia;

 • Carnival Cruise Lines;

 • Cunard Line;

 • AIDA Cruises;

 • Seabourn Cruise Line;

 • Ocean Village;

 • Princess Cruises;

 • Seabourn Cruise Line;

 • P&O Cruise.

Це забезпечує компанії близько 45% від загальносвітових круїзних перевезень. У своєму сегменті Carnival є найбільшою. За один рік кораблі відвідують понад 700 портів, штат складає близько 150 тис. осіб.

Головні офіси знаходяться у США (Дорал) і Великобританії (Саутгемптон). Представництва розташовані у Китаї, європейських державах, Австралії тощо.

Британо-американська Carnival Corporation має подвійний лістинг на біржах NYSE і LSE під тікером CCL. Це пояснюється тим, що корпорація працює як єдине ціле, але складається з двох компаній — панамської та британської. Акції «Карнівал» входять до індексів S&P 500 і FTSE 250.

Станом на 2020 рік, дохід склав 5,595 млрд доларів. Операційний прибуток впав на 8,865 млрд доларів. Чистий дохід внаслідок пандемії показав негативний результат у 10,236 млрд доларів. Корпорація володіє активами вартістю в 53,593 млрд доларів, а загальний капітал становить 20,555 млрд доларів.

Що важливо знати інвесторам

На початок липня 2021 року вартість одного цінного паперу — 26 доларів. Рік тому ціна акції CCL становила 15 доларів. Активна вакцинація та поступове відкриття туристичних напрямків, за прогнозом, повинні забезпечити середнє зростання у 50% за рік. Емітент диверсифікований, може гнучко запускати роботу підрозділів залежно від локальної політики держав.

Інвестуйте з «Фрідом Фінанс Україна»

Акції Carnival ви можете купити, звернувшись до брокера. Придбання здійснюється за допомогою закордонного підрозділу Freedom Finance Ukraine — компанії, що входить у Freedom Holding Corp. Акції холдингу лістингуються під тікером FRHC на Nasdaq. Сертифіковані консультанти «Фрідом Фінанс Україна» надають безкоштовні послуги та допоможуть вам зорієнтуватися на фінансовому ринку. Для максимальної зручності можете використовувати платформу Tradernet.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини