ПАТ "Центренерго"

CEEN

6.6 UAH

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
UA4000079081
Ринок
UX
Валюта
UAH

Про компанію ПАТ "Центренерго"

ПАТ «Центренерго»: Інформація про емітента

ПАТ «Центренерго» ― одне з головних підприємств, що забезпечують Україну електричною та тепловою енергією. Займає четверте місце серед вітчизняних енергогенеруючих компаній.

Дата заснування та регіон діяльності

Теплові електростанції ― Вуглегірська, Зміївська, Трипільська, на базі яких створено підприємство, ― почали роботу в 60-70 роках XX століття в Донецькій, Харківській та Київській областях. А в 1995 році виникло Державне підприємство «Центренерго».

На даний момент за організаційно-правовою формою компанія є публічним акціонерним товариством. Державі належить 78,3% акцій підприємства.

Сфера діяльності

ПАТ «Центренерго» виробляє та постачає електричну енергію на оптовий ринок України, а також виробляє теплову енергію для забезпечення населення, бюджетних установ та інших споживачів.

Теплові електростанції компанії забезпечують центр і частину сходу України. Сумарна встановлена потужність трьох ТЕС ― 7665 МВт. Це 14% від встановленої потужності всієї електроенергетики України.

Ключові події

Важливі ключові дати в історії компанії:

  • 1995 ― створення державного підприємства та його перейменування на державну акціонерну енергогенеруючу компанію України ― ДАЕК «Центренерго»;
  • 1998 ― перейменування на відкрите акціонерне товариство ― ВАТ «Центренерго»;
  • 2011 ― перейменування на публічне акціонерне товариство ― ПАТ «Центренерго»;
  • 2000 ― ТЕС підприємства виробили 16,5 млрд кВт⋅ч електроенергії ― за цим показником компанія посіла четверте місце в країні серед енергогенеруючих підприємств.

На початок 2020 «Центренерго» знаходиться в процесі приватизації.

Показники діяльності

За підсумками 2018 підприємство скоротило чистий дохід на 1,391 млрд грн ― до 499,127 млн грн. Це майже в чотири рази менше, ніж в 2017 році. Половина цієї суми, тобто близько 250 млн грн, спрямована на виплату дивідендів акціонерам.

У січні-вересні 2019 ПАТ «Центренерго» отримало чистих збитків на 1,49 млрд грн.

В 2019 електростанціями компанії було вироблено 10,2 млрд кВт/ч електричної енергії, що склало 91,7% від встановленого плану.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини