Cisco Systems

CSCO

49.95 USD
+0.29 USD (+0.58%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US17275R1023
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
06.04.2023
0.39
USD
06.01.2023
0.38
USD
06.10.2022
0.38
USD
07.07.2022
0.38
USD
07.04.2022
0.38
USD

Про компанію Cisco Systems

Інформація про емітента

Cisco Systems ― найбільша транснаціональна компанія, яка веде свою діяльність в сфері інформаційних технологій, телекомунікаційного обладнання і обчислювальної техніки. Корпорація пропонує повний спектр рішень мережами. Сьогодні вона має свою частку в кожному мережевому секторі, з'являється у всіх нових напрямках. Емітенту відведена роль лідера в області високих технологій.

Акції Cisco включаються до інвестиційних портфелів, використовуються вони і для активної торгівлі. Забезпечують інвесторам, які націлені на зростання дивідендів, деяку диверсифікацію. Вони можуть розбавити портфель з акціями інших компаній: промислових, комунальних і орієнтованих на споживчі товари. Цінні папери емітента включені в розрахунок багатьох біржових індексів.

Дата заснування і регіон діяльності

Історія компанії почалася в кінці 1984 року в Сан-Франциско. Її засновники ― подружжя Леонард Босак і Сандра Лернер ― були співробітниками Стенфордського університету. Вже через 2 роки після заснування під брендом була випущена перша продукція ― роутер для пакета протоколу TCP/IP. Назва компанії ― скорочення від San Francisco. Спочатку воно писалося з маленької літери «с» ― cisco Systems, оскільки ім'я Cisco вже було зареєстровано. Згодом офіційна назва була змінена на Cisco Systems, Inc.

Штаб-квартири корпорації розташовані в Сан-Хосе (США, штат Каліфорнія), Амстердамі (Нідерланди), Бангалорі (Індія). Кількість працівників перевищує 63 тис. фахівців. Діяльність компанія розвиває через три напрямки:

 • Америка;

 • Європа, Близький Схід і Африка;

 • Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Американський емітент має багато дочірніх компаній, серед яких Scientific Atlanta, StrataCom, Linksys, Starent Networks, Sourcefire та ін. Вони спеціалізуються на розробці і випуску нового обладнання, створенні програмного забезпечення. Створюються філії і для ведення бізнесу в різних країнах. Наприклад, Cisco Systems (Canada), Cisco Systems (Norway), Cisco Systems (Netherlands). Основний виторг корпорації (53%) припадає на ринок США. На другому місці ― Китай (3,3%), на третьому ― Японія (2,7%).

Сфера діяльності

Головні продукти і технології корпорації:

 1. Інфраструктурні платформи ― комутатори, маршрутизатори, продукція для центрів обробки даних і бездротових мереж. Їхні потужності разом надають мережеві можливості, передачу та зберігання інформації.

 2. Додатки ― пропозиції, пов'язані з ПО. У них застосовуються різні платформи: головні мережеві, центрів обробки даних.

 3. Безпека. Сюди входять інноваційні продукти з уніфікованим управлінням погрозами, для захисту від них. Компанія пропонує продукти для безпеки мережі, хмар і електронної пошти, управління ідентифікацією та доступом.

 4. Інші продукти ― відеотехнології, архітектури для трансформації бізнесу тощо.

Корпорація також пропонує техпідтримку і розширені послуги. Вона обслуговує підприємства різних розмірів, держустанови, уряду та ін. Компанія продає свої продукти і послуги безпосередньо і через посередників. В її підрозділах активно ведеться розробка інноваційного ПО.

Cisco Systems Inc. в цифрах і події

Гігант мережевої інфраструктури за роки своєї роботи підтвердив звання лідера ринку. Ряд значущих подій для компанії:

 • 1988 ― компанія перейшла під контроль Дональда Т. Валентайна ― венчурного інвестора. Президентом і гендиректором був призначений Джон Моргрідж;

 • 1990 ― відхід з компанії засновників. Сандра була звільнена, а Леонард написав заяву;

 • 1994 ― дохід корпорації перевищив $ 1 млрд;

 • 1995 ― Джон Т. Чемберс був призначений гендиректором Cisco, Моргрідж ― заступником голови, а Валентайн ― головою. У тому ж році компанія вийшла на ринок СНД. Сьогодні вона має свої представництва в Україні, РФ, Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Узбекистані;

 • 1996 ― понад більш ніж за $4,5 млрд куплена компанія StrataCo, що спеціалізується на виробництві комутаційного обладнання. Це дозволило «Циско Сістемс» зайняти нішу на ринку ATM-апаратури. Всього за 1995―1996 рр. скоєно 11 важливих придбань;

 • 1998 ― корпорація отримала істотну частку в сфері інтернет-телефонії завдяки покупці LightSpeed International, Inc і Selsius Systems, Inc. Цей рік ознаменувався для компанії підвищенням показника її ринкової вартості до $100 млрд. Дохід склав $12,15 млрд ― до 6 разів більше, ніж за 3 роки до цього, коли показники досягли $1,98 млрд;

 • 1999 ― корпорація купила 17 компаній. У їх числі: GeoTel Communications Corp, Cerent Corporation, Aironet Wireless Communications Inc., Italy Pirelli SpA. Ці придбання дозволили зайняти нішу ще в 2 сферах: оптоволоконній і бездротовій мережах;

 • 2013 ― закрита угода, результатом якої стала покупка Composite Software, Inc.;

 • 2015 ― посаду гендиректора зайняв Чак Роббінс.

Cisco поглинає зростаючі компанії в відповідних сегментах, щоб посилювати і розширювати свої пропозиції щодо обладнання і ПЗ. Це дозволяє створити надійну платформу для майбутнього зростання.

Показники діяльності

Агентство IDC надало дані, за якими частка корпорації на ринку інтернет-комутаторів за підсумками 2019 року перевищила 50%. Капіталізація корпорації сьогодні складає понад $225 млрд. На піку «буму доткомів» «Циско» була найдорожчим бізнесом в світі. Тоді капіталізація компанії за станом на березень 2000 року сягнула свого максимуму ― $555,4 млрд. З тих пір ціна акцій істотно знизилася, а потім відновлювалася повільними темпами.

Хоча спад у сфері мережевого обладнання тисне на фінансові показники Cisco, сьогодні компанія демонструє хороші показники зростання. Завдяки стабільному попиту на свої продукти виторг емітента в 3-му фінансовому кварталі, який завершився 1 травня 2021 року, при очікуваному рівні в $12,56 млрд склав $12,8 млрд, що на 6,8% більше в порівнянні з минулим роком. Звіт був наданий компанією 20 травня.

Що прогнозують аналітики

Поточна ціна однієї акції станом на 12.05.2021 становила $53,38. Згідно з прогнозом, через рік вона повинна досягти $65 (+ 21,77%). Очікується, що виторг у 2022-му збільшиться на 6%. Аналітики вважають, що акції «Циско» недооцінені ринком за форвардним коефіцієнтом P E. Інвестори ще не визнали ефективність трансформації Cisco в компанію, яка демонструвала б стабільний дохід. Цінні папери корпорації можуть показувати стрибок зростання завдяки таким факторам:

 • підвищення попиту на продукцію для бездротових мереж 5G;

 • розвиток гібридних хмарних проєктів;

 • розробка нового ПЗ;

 • співпраця з великими замовниками свого обладнання безпосередньо ― це дозволить підвищити виторг і прибуток;

 • санкції, які США застосовують щодо Huawei, ― одного з головних конкурентів Cisco.

Зниженню прибутку емітента і вартості його акцій можуть сприяти нові хвилі епідемії Covid-19, затягування передбачуваних термінів проведення вакцинації, розвиток конкурентів.

Недооціненість акцій корпорації і висока дивідендна прибутковість дають можливість зробити ставку на «Циско». Агентство Reuters провело опитування, згідно з яким аналітики з помірним позитивом дивляться на акції компанії. Одинадцять з них рекомендують купувати її цінні папери, а сімнадцять ― радять тримати їх в портфелі.

Експерти також відзначають, що котирування акцій Cisco сильно залежать від планів великих акціонерів, які стосуються купівлі або продажу активів американського емітента. З огляду на їх найбільш ймовірні дії, можна скласти прогноз зміни вартості акцій на біржах.

Що важливо знати інвесторам

Основний торговий майданчик, на якому торгуються акції «Циско», ― біржа NASDAQ. Їм присвоєно тікер CSCO. Компанія стала публічною у 1990 році. Спочатку вартість акцій на IPO становила близько 6 центів. За десятиліття вона зросла майже в 900 разів. Заробляти на цінних паперах Cisco Systems, Inc. можна двома способами ― на зміні вартості акцій або отриманні з них дивідендів.

Компанія відрізняється досить привабливими і зростаючими дивідендними виплатами. Починаючи з 2011 року, вона підвищує дивіденди. На виплати йде 45―50% чистого прибутку. Акціонери отримують їх щоквартально в розмірі 2,5―3,5% річних. У різні періоди прибуток на одну акцію корпорації становив від $0,06 до $0,37.

У вільному обігу перебуває понад 99% акцій «Циско Сістемс». Налічується близько 50 тис. їх власників. Серед великих власників варто відзначити компанію BlackRock Inc., під контролем якої знаходяться 6,1% цінних паперів емітента, і корпорацію Vanguard Group, що володіє 5,5% від загальної частини всіх випущених акцій.

Грамотне інвестування з Freedom Finance

Самостійно купити акції Cisco Systems немає можливості. Щоб отримати вихід на біржу NASDAQ, необхідно заручитися підтримкою надійного брокера. Знайти його ви можете в особі компанії «Фрідом Фінанс Україна» ― підрозділу міжнародного холдингу Freedom Holding Corp. Кожен наш клієнт отримує підтримку інвестиційного консультанта з багаторічним досвідом. Він супроводжує угоду на всіх її етапах, надає консультацію на безкоштовній основі, допомагає визначити стратегію інвестування.

Почніть співпрацю з нами з відкриття брокерського рахунку, що займе всього кілька хвилин. Після його поповнення ви зможете відразу укладати угоди ― купувати і продавати акції корпорації Cisco Systems, Inc. та інших великих компаній. Здійснювати операції і відстежувати дані на біржі клієнти Freedom Finance можуть за допомогою додатка Tradernet.

Ми допоможемо вам стати фінансово незалежними і фінансово освіченими. Звертайтеся! Будемо раді співпраці.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини