Cisco Systems
CSCO

Інформація про компанію
Історія виплати дивідендів
Про компанію Cisco Systems
Інформація про емітента
Cisco Systems ― найбільша транснаціональна компанія, яка веде свою діяльність в сфері інформаційних технологій, телекомунікаційного обладнання і обчислювальної техніки. Корпорація пропонує повний спектр рішень мережами. Сьогодні вона має свою частку в кожному мережевому секторі, з'являється у всіх нових напрямках. Емітенту відведена роль лідера в області високих технологій.
Акції Cisco включаються до інвестиційних портфелів, використовуються вони і для активної торгівлі. Забезпечують інвесторам, які націлені на зростання дивідендів, деяку диверсифікацію. Вони можуть розбавити портфель з акціями інших компаній: промислових, комунальних і орієнтованих на споживчі товари. Цінні папери емітента включені в розрахунок багатьох біржових індексів.
Дата заснування і регіон діяльності
Історія компанії почалася в кінці 1984 року в Сан-Франциско. Її засновники ― подружжя Леонард Босак і Сандра Лернер ― були співробітниками Стенфордського університету. Вже через 2 роки після заснування під брендом була випущена перша продукція ― роутер для пакета протоколу TCP/IP. Назва компанії ― скорочення від San Francisco. Спочатку воно писалося з маленької літери «с» ― cisco Systems, оскільки ім'я Cisco вже було зареєстровано. Згодом офіційна назва була змінена на Cisco Systems, Inc.
Штаб-квартири корпорації розташовані в Сан-Хосе (США, штат Каліфорнія), Амстердамі (Нідерланди), Бангалорі (Індія). Кількість працівників перевищує 63 тис. фахівців. Діяльність компанія розвиває через три напрямки:
-
Америка;
-
Європа, Близький Схід і Африка;
-
Азіатсько-Тихоокеанський регіон.
Американський емітент має багато дочірніх компаній, серед яких Scientific Atlanta, StrataCom, Linksys, Starent Networks, Sourcefire та ін. Вони спеціалізуються на розробці і випуску нового обладнання, створенні програмного забезпечення. Створюються філії і для ведення бізнесу в різних країнах. Наприклад, Cisco Systems (Canada), Cisco Systems (Norway), Cisco Systems (Netherlands). Основний виторг корпорації (53%) припадає на ринок США. На другому місці ― Китай (3,3%), на третьому ― Японія (2,7%).
Сфера діяльності
Головні продукти і технології корпорації:
-
Інфраструктурні платформи ― комутатори, маршрутизатори, продукція для центрів обробки даних і бездротових мереж. Їхні потужності разом надають мережеві можливості, передачу та зберігання інформації.
-
Додатки ― пропозиції, пов'язані з ПО. У них застосовуються різні платформи: головні мережеві, центрів обробки даних.
-
Безпека. Сюди входять інноваційні продукти з уніфікованим управлінням погрозами, для захисту від них. Компанія пропонує продукти для безпеки мережі, хмар і електронної пошти, управління ідентифікацією та доступом.
-
Інші продукти ― відеотехнології, архітектури для трансформації бізнесу тощо.
Корпорація також пропонує техпідтримку і розширені послуги. Вона обслуговує підприємства різних розмірів, держустанови, уряду та ін. Компанія продає свої продукти і послуги безпосередньо і через посередників. В її підрозділах активно ведеться розробка інноваційного ПО.
Cisco Systems Inc. в цифрах і події
Гігант мережевої інфраструктури за роки своєї роботи підтвердив звання лідера ринку. Ряд значущих подій для компанії:
-
1988 ― компанія перейшла під контроль Дональда Т. Валентайна ― венчурного інвестора. Президентом і гендиректором був призначений Джон Моргрідж;
-
1990 ― відхід з компанії засновників. Сандра була звільнена, а Леонард написав заяву;
-
1994 ― дохід корпорації перевищив $ 1 млрд;
-
1995 ― Джон Т. Чемберс був призначений гендиректором Cisco, Моргрідж ― заступником голови, а Валентайн ― головою. У тому ж році компанія вийшла на ринок СНД. Сьогодні вона має свої представництва в Україні, РФ, Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Узбекистані;
-
1996 ― понад більш ніж за $4,5 млрд куплена компанія StrataCo, що спеціалізується на виробництві комутаційного обладнання. Це дозволило «Циско Сістемс» зайняти нішу на ринку ATM-апаратури. Всього за 1995―1996 рр. скоєно 11 важливих придбань;
-
1998 ― корпорація отримала істотну частку в сфері інтернет-телефонії завдяки покупці LightSpeed International, Inc і Selsius Systems, Inc. Цей рік ознаменувався для компанії підвищенням показника її ринкової вартості до $100 млрд. Дохід склав $12,15 млрд ― до 6 разів більше, ніж за 3 роки до цього, коли показники досягли $1,98 млрд;
-
1999 ― корпорація купила 17 компаній. У їх числі: GeoTel Communications Corp, Cerent Corporation, Aironet Wireless Communications Inc., Italy Pirelli SpA. Ці придбання дозволили зайняти нішу ще в 2 сферах: оптоволоконній і бездротовій мережах;
-
2013 ― закрита угода, результатом якої стала покупка Composite Software, Inc.;
-
2015 ― посаду гендиректора зайняв Чак Роббінс.
Cisco поглинає зростаючі компанії в відповідних сегментах, щоб посилювати і розширювати свої пропозиції щодо обладнання і ПЗ. Це дозволяє створити надійну платформу для майбутнього зростання.
Показники діяльності
Агентство IDC надало дані, за якими частка корпорації на ринку інтернет-комутаторів за підсумками 2019 року перевищила 50%. Капіталізація корпорації сьогодні складає понад $225 млрд. На піку «буму доткомів» «Циско» була найдорожчим бізнесом в світі. Тоді капіталізація компанії за станом на березень 2000 року сягнула свого максимуму ― $555,4 млрд. З тих пір ціна акцій істотно знизилася, а потім відновлювалася повільними темпами.
Хоча спад у сфері мережевого обладнання тисне на фінансові показники Cisco, сьогодні компанія демонструє хороші показники зростання. Завдяки стабільному попиту на свої продукти виторг емітента в 3-му фінансовому кварталі, який завершився 1 травня 2021 року, при очікуваному рівні в $12,56 млрд склав $12,8 млрд, що на 6,8% більше в порівнянні з минулим роком. Звіт був наданий компанією 20 травня.
Що прогнозують аналітики
Поточна ціна однієї акції станом на 12.05.2021 становила $53,38. Згідно з прогнозом, через рік вона повинна досягти $65 (+ 21,77%). Очікується, що виторг у 2022-му збільшиться на 6%. Аналітики вважають, що акції «Циско» недооцінені ринком за форвардним коефіцієнтом P E. Інвестори ще не визнали ефективність трансформації Cisco в компанію, яка демонструвала б стабільний дохід. Цінні папери корпорації можуть показувати стрибок зростання завдяки таким факторам:
-
підвищення попиту на продукцію для бездротових мереж 5G;
-
розвиток гібридних хмарних проєктів;
-
розробка нового ПЗ;
-
співпраця з великими замовниками свого обладнання безпосередньо ― це дозволить підвищити виторг і прибуток;
-
санкції, які США застосовують щодо Huawei, ― одного з головних конкурентів Cisco.
Зниженню прибутку емітента і вартості його акцій можуть сприяти нові хвилі епідемії Covid-19, затягування передбачуваних термінів проведення вакцинації, розвиток конкурентів.
Недооціненість акцій корпорації і висока дивідендна прибутковість дають можливість зробити ставку на «Циско». Агентство Reuters провело опитування, згідно з яким аналітики з помірним позитивом дивляться на акції компанії. Одинадцять з них рекомендують купувати її цінні папери, а сімнадцять ― радять тримати їх в портфелі.
Експерти також відзначають, що котирування акцій Cisco сильно залежать від планів великих акціонерів, які стосуються купівлі або продажу активів американського емітента. З огляду на їх найбільш ймовірні дії, можна скласти прогноз зміни вартості акцій на біржах.
Що важливо знати інвесторам
Основний торговий майданчик, на якому торгуються акції «Циско», ― біржа NASDAQ. Їм присвоєно тікер CSCO. Компанія стала публічною у 1990 році. Спочатку вартість акцій на IPO становила близько 6 центів. За десятиліття вона зросла майже в 900 разів. Заробляти на цінних паперах Cisco Systems, Inc. можна двома способами ― на зміні вартості акцій або отриманні з них дивідендів.
Компанія відрізняється досить привабливими і зростаючими дивідендними виплатами. Починаючи з 2011 року, вона підвищує дивіденди. На виплати йде 45―50% чистого прибутку. Акціонери отримують їх щоквартально в розмірі 2,5―3,5% річних. У різні періоди прибуток на одну акцію корпорації становив від $0,06 до $0,37.
У вільному обігу перебуває понад 99% акцій «Циско Сістемс». Налічується близько 50 тис. їх власників. Серед великих власників варто відзначити компанію BlackRock Inc., під контролем якої знаходяться 6,1% цінних паперів емітента, і корпорацію Vanguard Group, що володіє 5,5% від загальної частини всіх випущених акцій.
Грамотне інвестування з Freedom Finance
Самостійно купити акції Cisco Systems немає можливості. Щоб отримати вихід на біржу NASDAQ, необхідно заручитися підтримкою надійного брокера. Знайти його ви можете в особі компанії «Фрідом Фінанс Україна» ― підрозділу міжнародного холдингу Freedom Holding Corp. Кожен наш клієнт отримує підтримку інвестиційного консультанта з багаторічним досвідом. Він супроводжує угоду на всіх її етапах, надає консультацію на безкоштовній основі, допомагає визначити стратегію інвестування.
Почніть співпрацю з нами з відкриття брокерського рахунку, що займе всього кілька хвилин. Після його поповнення ви зможете відразу укладати угоди ― купувати і продавати акції корпорації Cisco Systems, Inc. та інших великих компаній. Здійснювати операції і відстежувати дані на біржі клієнти Freedom Finance можуть за допомогою додатка Tradernet.
Ми допоможемо вам стати фінансово незалежними і фінансово освіченими. Звертайтеся! Будемо раді співпраці.
Популярні пропозиції
Отримати безкоштовну консультацію