Chevron Corp.

CVX

139.5 USD
-0.85 USD (-0.59%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US1667641005
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
20.05.2022
1.42
USD
17.02.2022
1.42
USD
20.08.2020
1.29
USD
20.05.2020
1.29
USD
19.02.2020
1.29
USD

Про компанію Chevron Corp.

Інформація про емітента

Chevron Corp. — інтегрована енергетична компанія, що є однією з найбільших і високотехнологічних транснаціональних корпорацій у світі. Втілює сміливі проєкти у сфері видобутку, перероблення енергоресурсів і є «аристократом» у своїй галузі. Хоча цей гігант пережив вже багато криз, він продемонстрував свою стійкість і надійність.

Інвестиції в цінні папери нафтових магнатів вважаються одним із найкращих способів отримувати пасивний прибуток. Так, акції Chevron входять до категорії «блакитних фішок». Дивіденди по них ростуть уже майже 60 років поспіль.

Дата заснування та регіон діяльності

Історія Chevron Corp почалася в 1879 році, коли Фредерік Тайлер створив компанію Pacific Coast Oil Company після того, як знайшов нафту поблизу міста Піко-Уел (США). Сьогоднішня назва зареєстрована в 1984 році. Емітент має представництва в більше ніж 180 країнах світу. Штаб-квартира знаходиться в Сан-Рамон (США, штат Каліфорнія).

Компанія має підтримку з боку американського уряду, оскільки генерація енергії входить в «національні інтереси» США. Завдяки цьому позиції «Шеврон» посилюються. У корпорації працює близько 50 тис. співробітників по всьому світу. Вона веде розвідку у 35 країнах. Основні родовища компанії знаходяться в США, Австралії та Казахстані.

Сфера діяльності

Chevron Corporation видобуває і транспортує природний газ, сиру нафту. Бере участь у хімічній та гірничодобувній діяльності, виробництві електроенергії та енергетичних послугах. Переробляє, продає й розподіляє паливо. Займається виробництвом побутової хімії. Компанія реалізує рафіновані продукти під брендами Chevron, Texaco і Caltex. Має 13 000 заправних станцій по всьому світу.

«Шеврон» активно співпрацює з іншими корпораціями з нафтової галузі. Прибуток від реалізації спільних проєктів розподіляється пропорційно між усіма учасниками. Така стратегія дає можливість збільшувати економічний потенціал, знижуючи ризики.

Chevron Corp. у цифрах і подіях

За своє існування компанія пережила багато злетів і падінь. Важливі події у її історії:

  • 1895 — запущений перший танкер. За його допомогою перевозили сиру нафту між Вентурою та Сан-Франциско;

  • 1926 — з'явилася лінійка автомобільних мастил, ім'ям якої пізніше була названа корпорація;

  • 1980 — компанія стає публічною. Біржа NYSE включила її акції до свого лістингу;

  • 1984 — прийняте рішення про розширення сфери діяльності на тлі кризи в галузі. Крім видобутку нафти, корпорація почала займатися її переробленням. Були засновані нові нафтохімічні підприємства. Завдяки таким інноваціям акції Chevron Corporation значно зросли в ціні;

  • 2009 — серйозне падіння котирувань нафти, що відбилося на розмірах дивідендів.

  • 2014 — курс акцій Chevron досягає позначки у $130. У тому самому році у списку Fortune Global 500 — рейтингу найбільших компаній світу — емітент зайняв 12-те місце.

Chevron Corporation поглинула низку компаній, серед яких: Texaco, Unocal Corporation і Atlas Energy Inc. Грамотні дії керівництва у кризові часи дозволяють ефективно стабілізувати становище корпорації.

Показники діяльності та прогнози

Прибутковість нафтового магната сильно залежить від циклів, що відбуваються у його галузі. З 1982 по 2014 рік вартість його акцій продемонструвала велике зростання — більш ніж у 36 разів. Це здебільшого було визначено підвищенням попиту на продукти перероблення нафти в усьому світі. У 2015 році «Шеврон» увійшла до трійки найбільших компаній США. Сьогодні це друга за капіталізацією нафтогазова корпорація у своїй країні ($212 700 млн на 17.06.2021). Демонструє великі обсяги видобутку — приблизно 1 080 000 барелів нафтового еквівалента на добу.

У першому кварталі 2021 року Chevron знову почала генерувати дохід. За звітом виторг склав $32,029 млрд, прибуток — $1,398 млрд. До цього корпорація 3-й квартал поспіль зазнавала збитків, що було спровоковано зниженням вартості нафти. Квартальний дивіденд компанія підвищила на 4% — до $1,34 на акцію. Поточна дивідендна прибутковість за рік знаходиться на рівні 5,2%.

У першому кварталі 2021 року середня вартість продажів склала $56 за барель сирої нафти, в порівнянні з $43 у 2020 році. Goldman Sachs склав прогноз про зростання цін на «черне золото» — до $80 за барель до кінця 2021 року. Аналітики банку вказують на недооцінення ринком відновлення попиту, яке компенсує його зниження через Covid-19. Після оголошення ВООЗ про пандемію коронавірусу цінні папери емітента торгувалися по $51,73 (березень 2020 р.), відтоді акції «Шеврон» виросли в ціні на 99,17%. Станом на 28.05.2021 вони торгувалися по $103,03.

Що важливо знати інвесторам

Купити акції Chevron можна на різних біржах: Нью-Йоркській, Франкфуртській, в Сан-Паулу. Їх прибутковість стабільно висока. Фактори, що визначають хороші умови для інвестування:

  1. Істотне зростання світового ВВП й торгівлі. Динаміка акцій корпорації при цьому буде позитивною.

  2. Брак нафти та продуктів її переробки, який може бути спровокований, наприклад, військово-політичними конфліктами. Деякі нафтовидобувні країни в цьому плані належать до нестабільних регіонів, тому існує ризик зупинки деяких родовищ. При різкому скороченні видобутку сировини вартість акцій «Шеврон» зазвичай зростає.

Але варто враховувати, що прибуток сильно прив'язаний до цін на сировину. Існує ймовірність різкого обвалу вартості акцій. При цьому дивідендні виплати не покриють збитки. Збитків нафтовій галузі завдають глобальні катаклізми, зокрема економічні кризи.

Компанія виплачує дивіденди 4 рази на рік. Щоб їх отримати, необхідно купити акції за два дні до закриття реєстру акціонерів. Більшість цінних паперів емітента належить фізичним особам. Акції Chevron мають і інвестиційні фонди. Варто враховувати, що висока прибутковість дивідендів пов'язана з ризиками виплат акціонерам. Коли у 2020 році впали ціни на нафту, компанії довелося нарощувати борги, але вона все одно продовжила виплачувати дивіденди акціонерам.

Послуги Freedom Finance: інвестуємо легко та правильно

Акції CVX можна купити, відкривши брокерський рахунок на сайті «Фрідом Фінанс Україна» — підрозділу міжнародного холдингу Freedom Holding Corp. Співпрацюючи з нами, ви отримуєте можливість торгувати через нашого європейського брокера. Пропонуємо допомогу інвестиційних консультантів на безплатній основі. Вони нададуть власну аналітику, сприятимуть у визначенні найкращої стратегії інвестування.

Пропонуємо пройти спеціальне навчання, яке підвищить вашу фінансову грамотність і дозволить ефективно інвестувати. Вести торгівлю ви можете навіть через телефон за допомогою нашого мобільного додатку Tradernet.

«Фрідом Фінанс» допоможе вам правильно та вигідно вкласти гроші, комплексно оцінивши шанси на прибуток.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини