ПАТ "Донбасенерго"

DOEN

14.75 UAH

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
UA4000080675
Ринок
UX
Валюта
UAH

Про компанію ПАТ "Донбасенерго"

Інформація про емітента

ПАТ «Донбасенерго» ― енергетична компанія України, один з найбільших виробників електричної енергії в країні.

Дата заснування та регіон діяльності

Підприємство засноване в 1930 році для виробництва та збуту електроенергії усередині країни (зокрема, в Донецькому регіоні).

«Донбасенерго» є об'єднанням державних електростанцій «Донбастоку» ― Донецького кам'яновугільного басейну. До складу підприємства входять Старобешівська (до 2017 року) та Слов'янська ТЕС.

Сфера діяльності

Виробництво та постачання електро- та теплової енергії, інша наукова та професійна діяльність.

Структурні підрозділи компанії:

  • Слов'янська ТЕС. Потужність ― 880 МВт.

  • Старобешівська ТЕС. 2010 МВт.

  • «Електроремонт». Ремонт електродвигунів та трансформаторів, виробництво запчастин та електрообладнання.

  • НДІ «Теплоелектропроект». Розробка рішень для теплових електростанцій, складання проектної документації.

  • «Донбасенергоспецремонт». Ремонтні роботи на ТЕС підприємства. З 2015 року ― також виробництво ізоляційних матеріалів, сухих сумішей і протипожежних складів.

Також в структурі підприємства представлена лабораторія «Донбасенергоналадка», яка займається випробуваннями тепломереж і парових турбін та іншими дослідженнями.

Ключові події

Важливі події за останні 10 років розвитку ПАТ «Донбасенерго»:

  • З 2009 року акції компанії котируються на Українській біржі. Більше 60% акцій належить ПрАТ «Енергоінвестхолдинг», 25% ― державі.

  • У 2014 році під час боїв Слов'янська ТЕС зазнала серйозних руйнувань. В цьому ж році підприємство втратило контроль над деякими зі своїх активів.

Система управління охороною праці, інформаційної безпеки, екологічного менеджменту отримали сертифікати відповідності міжнародним стандартам.

У січні 2019 року Українська біржа виключила акції «Донбасенерго» з біржового реєстру в зв'язку з неможливістю розрахувати ринкову капіталізацію (акції збережені в біржовому списку).

Показники діяльності

За перші півроку 2019 компанія зазнала чистих збитків у розмірі 153 млн грн.

Після прийняття нового Закону України «Про ринок електричної енергії» в липні 2019 року почала діяти нова модель енергетичного сектора. Це призвело до зниження цін на електроенергію, що не дозволило підприємству покривати виробничі витрати та поставило під загрозу можливість підтримки маневреного обладнання.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини