Electronic Arts

EA

126 USD
-0.89 USD (-0.7%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US2855121099
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
02.09.2021
0.17
USD
04.03.2021
0.17
USD
03.12.2020
0.17
USD
07.04.2008
1
USD
03.11.2003
2
USD

Про компанію Electronic Arts

Американськаp компанія Electronic Arts займається випуском і реалізацією відеоігор, є одним з «першопрохідців» у світі ігрової індустрії. Стартовий капітал був сформований за рахунок накопичень засновника. Сьогодні EA — лідер світового рівня у сфері розважального ПЗ. Компанія спеціалізується на поширенні ігор, додатків і мережевих послуг для консолей, ПК, смартфонів. 

Акції Electronic Arts знаходяться у вільному обігу на фондовому ринку, торгуються на американській біржі, що спеціалізується на цінних паперах високотехнологічних фірм, NASDAQ. Детальне вивчення шляху розвитку і діяльності компанії дозволить прийняти рішення — чи варто купити акції Electronic Arts для довгострокового інвестування. 

Заснування і розвиток компанії, ключові події

Electronic Arts була заснована у 1982 р. підприємцем Тріп Хокінсом. Стартовий капітал — 200 000 доларів США, а власний (на 2018) — 4,6 млрд. Першою назвою майбутнього лідера у сфері інтерактивного розважального ПЗ була Amazin 'Software. Спочатку компанія орієнтувалася на видавництво ігор. Завдяки підтримці консольних версій і співробітництву з успішними розробниками через 18 років після заснування EA входила до трійки кращих.

У портфоліо — продукти, які були повністю розроблені нею, а також ліцензії на фільми і книги-бестселери, популярні серед мільйонів користувачів. Компанія використовує інноваційні технології, які спрямовані на створення автентичних і реальних рухів героїв. Колекція ігор включає понад два десятки серій і франшиз, найпопулярніші з яких — The Sims, Medal of Honor, Need For Speed, Battlefield, FIFA, UFC, Real Racing, «Зоряні війни» та ін. 

Ключові події в розвитку:

 • 1983 — запуск перших продуктів для ПК Apple і Atari;

 • 1984 — гра Skyfox піднімається на перші позиції чартів. Компанія налагоджує свою власну мережу збуту;

 • 1985 — EA розпочинає співпрацю з іншими розробниками ігор;

 • 1989 — виходить на ринок цінних паперів, отримує премію «Студія року». Число інвесторів, які хочуть купити акції ЕА, стрімко зростає;

 • 1990 — створює перші ігри для консолей Sega і стає лідером в даній галузі;

 • 1991 — запуск марки ЕА Sports, покупка Distinctive Software і її перейменування в ЕА Canada. Студія визнана найбільшою з розробки ігор;

 • 1993 — покупка ліцензії FIFA;

 • 2000 — компанія стає найуспішнішим розробником ігор для PlayStation II;

 • 2002 — обсяг заробітку ЕА за фінансовий рік зростає до 1,7 мільярда доларів;

 • 2008 — чистий дохід склав понад 4 мільярди доларів;

 • 2016 — створення підрозділу Frostbite Labs;

 • 2018 — придбання технології для хмарних ігор у GameFly. 

Протягом усього шляху розвитку Electronic Arts займається випуском нових ігор, які стають бестселерами, отримує ліцензії на розробку ігрових сюжетів за мотивами фільмів і книг, збирає команду розробників з різних країн (Німеччина, Америка, Швеція). 

Підрозділи Electronic Arts

EA Games включає ряд студій, які спеціалізуються на розробці ігор в жанрі екшн, Adventure, шутер і рейсинг. У підрозділ входить група EA Partners. Вона допомагає в створенні ігор, організації маркетингових заходів і поширенні продукції. 

Підрозділ EA Sports — один з провідних світових брендів. Займається випуском відеоігор і послуг, що продаються великими тиражами. Створює спортивні ігри, які максимально наближені до реальності. 

EA All Play спеціалізується на цифрових додатках. Це ігри для мобільних пристроїв, соціальних мереж і мережевих порталів. У портфоліо — безліч розробок, які стали легендарними («Сімпсони», «Тетріс», «Монополія», «Скрабл»).

EA Maxis випускає гри з відмінно опрацьованою симуляцією. Одна з останніх розробок — «СімСіті» для комп'ютерів. А підрозділ Frostbite Labs спеціалізується на проектах для платформ віртуальної реальності. 

Динаміка зростання і показники діяльності

Сьогодні гри для консолей займають майже 50% від усіх цифрових продажів. А компанія ЕА — один зі світових лідерів в їх виробництві. Це впливає на вартість акцій Electronic Arts, яка з початку 2020 збільшилася на 11,4%. Компанія починає виплачувати квартальні дивіденди. 

За прогнозами ЕА на 2021 фінансовий рік, вона планує отримати близько 6 мільярдів доларів. Прибуток на акцію складе 3,15 долара. Це пов'язано з виходом на ринок нових ігрових консолей, а значить, і з підвищенням попиту на ігри. 

Компанія продовжує випуск продуктів і частин вже відомих бестселерів, що сприяє зростанню прибутку. Падіння ціни на акції ЕА у кінці 2020 року — короткострокова історія. За перший квартал 2021 року вони зросли на 3,7%, а в цілому за останній рік — на 47%. 

Freedom Finance Ukraine — експерт у сфері фінансів

Наша компанія з 1999 року пропонує фінансові послуги на українському ринку і є частиною міжнародного холдингу Freedom Holding Corp., акції якого лістингуються на біржі США. У нас працюють експерти з 10-річним досвідом: аналітики і трейдери. Кожному клієнту надається персональний менеджер, який оцінює стан ринку, ризики та допомагає у формуванні ефективного інвестиційного портфеля. 

При співпраці з нами ви отримуєте доступ до свого особистого кабінету і розрахунковий рахунок для здійснення майбутніх угод. Торгівля здійснюється через онлайн-платформу або мобільний додаток Tradernet. Інвестиційні консультанти розробляють стратегії і супроводжують угоди на безкоштовній основі. Інші переваги компанії:

 • надання власної аналітики для оцінки інвестицій;

 • проведення безкоштовних навчальних майстер-класів;

 • зручний мобільний додаток, що дозволяє вести торгівлю через телефон;

 • отримання відкритого брокерського рахунку на українському або американському ринку;

 • можливість торгувати самостійно або через нашого фахівця. 

Гарантуємо клієнтам конфіденційність, а також прозорість і відкритість співпраці. Телефонуйте, щоб отримати консультацію, залишайте свої контакти для зворотного зв'язку або відвідайте один з 12 офісів Freedom Finance Ukraine. 

І наостанок порада від одного з найбільших у світі інвесторів У. Баффета: кращий час для інвестицій — вчора. Але можна почати і сьогодні. Чим раніше — тим краще!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини