Electronic Arts

EA

132.14 USD
+1.36 USD (+1.04%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US2855121099
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
01.09.2022
0.19
USD
09.06.2022
0.19
USD
10.03.2022
0.17
USD
09.12.2021
0.17
USD
02.09.2021
0.17
USD

Про компанію Electronic Arts

Американськаp компанія Electronic Arts займається випуском і реалізацією відеоігор, є одним з «першопрохідців» у світі ігрової індустрії. Стартовий капітал був сформований за рахунок накопичень засновника. Сьогодні EA — лідер світового рівня у сфері розважального ПЗ. Компанія спеціалізується на поширенні ігор, додатків і мережевих послуг для консолей, ПК, смартфонів. 

Акції Electronic Arts знаходяться у вільному обігу на фондовому ринку, торгуються на американській біржі, що спеціалізується на цінних паперах високотехнологічних фірм, NASDAQ. Детальне вивчення шляху розвитку і діяльності компанії дозволить прийняти рішення — чи варто купити акції Electronic Arts для довгострокового інвестування. 

Заснування і розвиток компанії, ключові події

Electronic Arts була заснована у 1982 р. підприємцем Тріп Хокінсом. Стартовий капітал — 200 000 доларів США, а власний (на 2018) — 4,6 млрд. Першою назвою майбутнього лідера у сфері інтерактивного розважального ПЗ була Amazin 'Software. Спочатку компанія орієнтувалася на видавництво ігор. Завдяки підтримці консольних версій і співробітництву з успішними розробниками через 18 років після заснування EA входила до трійки кращих.

У портфоліо — продукти, які були повністю розроблені нею, а також ліцензії на фільми і книги-бестселери, популярні серед мільйонів користувачів. Компанія використовує інноваційні технології, які спрямовані на створення автентичних і реальних рухів героїв. Колекція ігор включає понад два десятки серій і франшиз, найпопулярніші з яких — The Sims, Medal of Honor, Need For Speed, Battlefield, FIFA, UFC, Real Racing, «Зоряні війни» та ін. 

Ключові події в розвитку:

 • 1983 — запуск перших продуктів для ПК Apple і Atari;

 • 1984 — гра Skyfox піднімається на перші позиції чартів. Компанія налагоджує свою власну мережу збуту;

 • 1985 — EA розпочинає співпрацю з іншими розробниками ігор;

 • 1989 — виходить на ринок цінних паперів, отримує премію «Студія року». Число інвесторів, які хочуть купити акції ЕА, стрімко зростає;

 • 1990 — створює перші ігри для консолей Sega і стає лідером в даній галузі;

 • 1991 — запуск марки ЕА Sports, покупка Distinctive Software і її перейменування в ЕА Canada. Студія визнана найбільшою з розробки ігор;

 • 1993 — покупка ліцензії FIFA;

 • 2000 — компанія стає найуспішнішим розробником ігор для PlayStation II;

 • 2002 — обсяг заробітку ЕА за фінансовий рік зростає до 1,7 мільярда доларів;

 • 2008 — чистий дохід склав понад 4 мільярди доларів;

 • 2016 — створення підрозділу Frostbite Labs;

 • 2018 — придбання технології для хмарних ігор у GameFly. 

Протягом усього шляху розвитку Electronic Arts займається випуском нових ігор, які стають бестселерами, отримує ліцензії на розробку ігрових сюжетів за мотивами фільмів і книг, збирає команду розробників з різних країн (Німеччина, Америка, Швеція). 

Підрозділи Electronic Arts

EA Games включає ряд студій, які спеціалізуються на розробці ігор в жанрі екшн, Adventure, шутер і рейсинг. У підрозділ входить група EA Partners. Вона допомагає в створенні ігор, організації маркетингових заходів і поширенні продукції. 

Підрозділ EA Sports — один з провідних світових брендів. Займається випуском відеоігор і послуг, що продаються великими тиражами. Створює спортивні ігри, які максимально наближені до реальності. 

EA All Play спеціалізується на цифрових додатках. Це ігри для мобільних пристроїв, соціальних мереж і мережевих порталів. У портфоліо — безліч розробок, які стали легендарними («Сімпсони», «Тетріс», «Монополія», «Скрабл»).

EA Maxis випускає гри з відмінно опрацьованою симуляцією. Одна з останніх розробок — «СімСіті» для комп'ютерів. А підрозділ Frostbite Labs спеціалізується на проектах для платформ віртуальної реальності. 

Динаміка зростання і показники діяльності

Сьогодні гри для консолей займають майже 50% від усіх цифрових продажів. А компанія ЕА — один зі світових лідерів в їх виробництві. Це впливає на вартість акцій Electronic Arts, яка з початку 2020 збільшилася на 11,4%. Компанія починає виплачувати квартальні дивіденди. 

За прогнозами ЕА на 2021 фінансовий рік, вона планує отримати близько 6 мільярдів доларів. Прибуток на акцію складе 3,15 долара. Це пов'язано з виходом на ринок нових ігрових консолей, а значить, і з підвищенням попиту на ігри. 

Компанія продовжує випуск продуктів і частин вже відомих бестселерів, що сприяє зростанню прибутку. Падіння ціни на акції ЕА у кінці 2020 року — короткострокова історія. За перший квартал 2021 року вони зросли на 3,7%, а в цілому за останній рік — на 47%. 

Freedom Finance Ukraine — експерт у сфері фінансів

Наша компанія з 1999 року пропонує фінансові послуги на українському ринку і є частиною міжнародного холдингу Freedom Holding Corp., акції якого лістингуються на біржі США. У нас працюють експерти з 10-річним досвідом: аналітики і трейдери. Кожному клієнту надається персональний менеджер, який оцінює стан ринку, ризики та допомагає у формуванні ефективного інвестиційного портфеля. 

При співпраці з нами ви отримуєте доступ до свого особистого кабінету і розрахунковий рахунок для здійснення майбутніх угод. Торгівля здійснюється через онлайн-платформу або мобільний додаток Tradernet. Інвестиційні консультанти розробляють стратегії і супроводжують угоди на безкоштовній основі. Інші переваги компанії:

 • надання власної аналітики для оцінки інвестицій;

 • проведення безкоштовних навчальних майстер-класів;

 • зручний мобільний додаток, що дозволяє вести торгівлю через телефон;

 • отримання відкритого брокерського рахунку на українському або американському ринку;

 • можливість торгувати самостійно або через нашого фахівця. 

Гарантуємо клієнтам конфіденційність, а також прозорість і відкритість співпраці. Телефонуйте, щоб отримати консультацію, залишайте свої контакти для зворотного зв'язку або відвідайте один з 12 офісів Freedom Finance Ukraine. 

І наостанок порада від одного з найбільших у світі інвесторів У. Баффета: кращий час для інвестицій — вчора. Але можна почати і сьогодні. Чим раніше — тим краще!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини