Endo International PLC

ENDP

0.26 USD
-0.04 USD (-13.33%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
IE00BJ3V9050
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Про компанію Endo International PLC

Велика американо-ірландська фармацевтична компанія Endo International PLC була заснована в 1997 році. При цьому історія починається зі створення в 1920 році Intravenous Products of America, Inc. У 1969 році вона була куплена EI du Pont de Nemours and Company, а в 1994 р. відновлена ​​в якості окремого підрозділу всередині DuPont. У 1997 році Endo Laboratories LLC разом з успішними фармацевтичними продуктами була викуплена керівництвом, і на її основі створено компанію Endo International PLC. 

Endo International PLC: інформація про емітента 

Асортимент реалізованих лікарських препаратів досить великий, компанія охоплює такі терапевтичні напрямки, як: 

  • урологія; 

  • імунотерапія алергії; 

  • центральне передчасне статеве дозрівання (CPP); 

  • ортопедія; 

  • здоров'я чоловіка; 

  • інфекційні захворювання;

  • безсоння; 

  • дерматологія; 

  • целюліт. 

При цьому бізнес добре диверсифікований, над кожною лінійкою препаратів працюють окремі підрозділи: Endo Pharmaceuticals, Par Pharmaceutical, Endo Aesthetics, Paladin Labs. За результатами 2020 року 34,5% доходів принесли продажу дженериків, 31,5% — ін'єкційні препарати і 29,3% — брендові продукти. 

Компанія також веде успішні науково-дослідні розробки, нові лікарські засоби досить швидко проходять перевірку якості та безпеки від FDA і потрапляють на ринок. Близько 90% всіх продажів доводиться на США, потім йде Канада (близько 5%) та інші країни.

У профілі компанії найбільш успішні препарати для лікування дефіциту вітаміну B12, гіпогонадизму, а також знеболюючі. Поглинання Indevus Pharmaceuticals в 2009 році дозволило зайнятися онкологічним і ендокринологічним напрямками. 

У вересні 2020 року було підписано угоду з Novavax, Inc., що надає право Endo International PLC завершувати заключний етап створення вакцини від COVID-19. 

Фінансові показники Endo International

Компанія зіткнулася з кризовою ситуацією. Акції Endo International PLC досягли пікового значення в 2015 році, ціна становила $ 90 за одну штуку. Потім вартість пішла на спад через звинувачення у причетності до «опіоїдної епідемії». 

Судові розгляди погіршили фінансове становище Endo International PLC, але в серпні 2021 року керівництво повідомило про вирішення всіх претензій. Було підписано мирову угоду. Компанія виплатить позивачам $ 35 млн. З 2020 року вперше було зафіксовано прибуток. Позитивні фінансові показники досягнуті і за результатами 2-го кварталу 2021 року сегменти продажів ін'єкційних, фірмових і непатентованих препаратів продемонстрували стійке зростання. 

Загальна виручка за 6 місяців 2021 року склала $ 1,4 млрд, а чистий прибуток — $ 26 млн, що в 5,4 рази менше, ніж в 2020 році. Примітно, що фінансові показники компанії 5 кварталів поспіль виявляються краще прогнозованих. Ціна акції в кінці серпня 2021 року становить $ 2,5. За рік вона подешевшала на 11,2%. За весь час впала на 75,6%. 

Позитивний новинний фон вселяє надію в інвесторів. Консенсус-прогноз на весну-літо 2022 року — $ 7,7.

Як інвестувати в Endo International 

Акції Endo самостійно придбати не вийде. Громадянину України потрібно знайти посередника, який має можливість торгувати на великих міжнародних біржах. Цінні папери емітента лістингуються на NASDAQ під тікером ENDP. Купити їх можна за допомогою брокера. Покупку акцій іноземної компанії можна здійснити, співпрацюючи з «Фрідом Фінанс Україна», що входить у Freedom Holding Corp. Така можливість надається за допомогою європейського підрозділу холдингу. В Україні фінансова компанія присутня з 1999 року і веде виключно ліцензійну діяльність.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини