General Electric

GE

60 USD
+0.59 USD (+0.96%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US3696043013
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
09.03.2022
0.08
USD
22.12.2021
0.08
USD
28.09.2021
0.08
USD
29.06.2021
0.01
USD
22.12.2020
0.01
USD

Про компанію General Electric

General Electric — американська багатогалузева публічна корпорація. Спеціалізується на виробництві військової техніки, побутових приладів, суднових енергетичних установок, газотурбінних двигунів, обладнання медичного призначення та ін. Акції GE вільно обертаються на фондовому ринку, без обмежень. 

З огляду на велику діяльність корпорації, це хороший варіант для інвестицій, які обернуться прибутком. У неї високі щорічні доходи, а п'яту їх частину складають замовлення федеральних властей США. Перш ніж прийняти рішення про те, щоб купити акції General Electric або іншої компанії, рекомендуємо ознайомитися з історією розвитку корпорації, важливими подіями і цифрами. 

Заснування і розвиток

Компанія була заснована в 1878 році видатним винахідником Томасом Едісоном. Перша її спеціалізація — розробка освітлювальних систем, що функціонують від електрики. Через 4 роки після заснування (а також винаходу електричної лампочки) сталася колаборація компанії Томаса Едісона з «Томсон-Х'юстон Електрик». В результаті створено корпорацію «Дженерал Електрик Компані», а її акції відразу розмістили на ринку цінних паперів. 

Діяльність підприємства була розширена. Крім освітлювальних приладів, воно займалося електрифікацією залізничних колій, трамваїв, генераторами змінного струму. Кількість напрямків стала стрімко зростати завдяки інноваційним розробкам і діяльності дослідників. З 1913 року стартувала спільна робота з міністерством оборони, в результаті чого на воду було спущено перше судно з турбінним двигуном. За кілька років General Electric електрифікувала весь ВМФ Америки. 

На початку 30-х років ринки заповнили товари корпорації: тостери, пилососи, посудомийні, а також пральні машини і інша побутова техніка. Кількість інноваційних рішень росла, як і капітал корпорації. У 50-х роках 85% від продажів лампочок доводилося на продукцію GE. Компанія почала займатися дослідженнями в галузі ядерної енергетики, відкритий завод з виробництва силіконів. Протягом 70-х зростання курсу цінних паперів було невеликим, тому керівництво прийняло рішення почати реорганізацію, в результаті якої відбулися наступні зміни:

 • було придбано 338 і продано 232 компанії;

 • активи підрозділу GE Credit Corporation досягли 16 мільярдів доларів;

 • почалася глобальна автоматизація всього виробництва;

 • було укладено угоду з великою японською фірмою Hitachi про виготовлення і реалізацію промислових роботів на території Америки. 

До середини 90-х років «Дженерал Електрик» стала найприбутковішою на території США, доходи становили 70–100 мільярдів доларів. У 2001 ринкова капіталізація за показниками поступалася тільки «Майкрософт». 

Сьогодні корпорація веде свою діяльність у 100 країнах світу. Велика частина виручки, близько 38%, припадає на США, саме тут зосереджено більше половини всіх активів компанії. 

Ключові події в історії компанії 

На рахунку General Electric — велике число винаходів та інноваційних відкриттів. Ключові події в історії розвитку:

 • 1878 — заснування компанії Edison Electric Light Company;

 • 1879 — знайдений спосіб, що дозволяє перетворювати механічну енергію в електричну;

 • 1892 — злиття двох компаній, яке сприяло народженню «Дженерал Електрик»;

 • 1900 — реєстрація товарного знака та емблеми;

 • 1906 — створення тостера та інших побутових приладів;

 • 1912 — перше судно на електродвигуні;

 • 1918 — споруда електричного генератора;

 • 1930 — електрифікація найвищого хмарочоса;

 • 1940 — початок силіконової революції;

 • 1942 — випуск першого реактивного літака;

 • 1955 — створення атомного підводного човна з реактором від General Electric;

 • 1981 — реорганізація компанії;

 • 1984 — зростання активів до 16 мільярдів доларів;

 • 1994 — виручка склала 70 мільярдів доларів;

 • 2001 — ринкова капіталізація — 505 млрд доларів. 

На початку XXI століття компанія зіткнулася з конкуренцією. Вона була особливо висока в області виробництва пластмаси, побутової техніки та медіакомунікацій. Деякі філії були закриті або розпродані. 2018 фінансовий рік холдинг завершив зі збитком у більш ніж 22 мільярди доларів. В кінці 4 кварталу у продаж надійшли акції General Electric, сумарна вартість яких склала 211 млрд. За 8 місяців вони подорожчали на 13%, продемонструвавши рекордний приріст. 

General Electric включає шість підрозділів, що спеціалізуються в різних напрямках. GE Commercial Finance надає послуги фінансування, страхування і кредитування. Підрозділ GE Healthcare спеціалізується на виробництві медичного обладнання і є лідером в цій області в усьому світі. GE Industrial виробляє пластмасу, освітлювальні і побутові прилади, надає послуги технічного обслуговування. GE Infrastructure займається будівництвом ж/д і авіатранспорту, обробкою води і переробкою нафтопродуктів. GE Money — підрозділ, який пропонує послуги кредитування. NBC Universal — мас-медійна компанія. Вона виробляє телевізійні програми новинного, розважального та інформаційного характеру. 

Акції General Electric: де і коли торгуються, що впливає на ціну

Акції GE — одні з найвідоміших і популярних активів американського фондового ринку. Вони почали продаватися на біржах практично відразу після створення компанії. Ціна акцій «Дженерал Електрик» до 2018 року брала участь у розрахунку індексу Доу Джонса. GE була в числі перших 12 компаній, які входили до одного з найстаріших індексів, створених для відстеження розвитку промисловості фондових ринків США. Акції торгуються на NYSE. Це найстаріша біржа Америки, символ її фінансової могутності. 

Вартість акцій General Electric залежить від різних фундаментальних і ринкових чинників:

 • обсягу продажів і розміру прибутку;

 • угод з купівлі профільних активів;

 • доходу від акцій і дивідендів;

 • нових контрактів і напрямків діяльності;

 • стану економіки США;

 • кількості акцій компанії;

 • організаційних і кадрових змін. 

Сьогодні фіксується спадний тренд паперів компанії. Але їх ціна може піти вгору після відновлення світового паливно-енергетичного ринку. Компанія активно укладає угоди з покупцями, знаходить нових партнерів, освоює ринки і випускає інноваційну продукцію. У корпорації є перспективи зростання, великий досвід і запас міцності. Але щоб прийняти правильне рішення щодо покупки акцій, буде потрібний прогноз, який формується на підставі зіставлення фінансових показників діяльності та основних біржових мультиплікаторів. 

Freedom Finance: ваш партнер для впевненого інвестування

Кількість акцій «Дженерал Електрик» на травень 2021 року становить 10,54 млрд. Але самостійно купити їх неможливо. Вам потрібен брокер, і компанія Freedom Finance пропонує свої послуги. У нас працюють сертифіковані фахівці, вся діяльність регулюється Національною комісією з цінних паперів. Компанія Freedom Finance є частиною міжнародного холдингу, що дозволяє купувати акції іноземних емітентів інвесторам з України. 

Ми пропонуємо послуги для впевненого капіталовкладення, які супроводжуються безкоштовною консультацією та складанням стратегії, сервісною підтримкою, персональним менеджером, які оцінюватимуть стан ринку і допомагатимуть у формуванні інвестиційного портфеля. Ви можете здійснювати торгівлю через нашу платформу або мобільний додаток «Трейдернет», де відображається вся інформація про емітента, показані ціни і динаміка їх змін. Ми гарантуємо клієнтам конфіденційність. Співпраця здійснюється на підставі договору: наша компанія — за прозорість і відкритість. А аналітичний відділ в курсі найвигідніших пропозицій. 

Керуйте своїм капіталом з Freedom Finance!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини