Gilead Sciences

GILD

61.84 USD
-0.32 USD (-0.51%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US3755581036
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
16.06.2022
0.73
USD
16.03.2022
0.73
USD
16.12.2021
0.71
USD
16.09.2021
0.71
USD
16.03.2021
0.71
USD

Про компанію Gilead Sciences

Gilead Sciences Inc. — одна з найбільших фармкомпаній США. Виробляє препарати для лікування ВІЛ, гепатиту В, С і грипу. За 29 років акції компанії показали свою надійність у плані інвестування. Особливу увагу трейдерів привертає той факт, що Gilead Sciences створила перші у світі ліки проти Covid-19, які отримали дозвіл FDA. Саме препаратом «Ремдесівір» лікувався від коронавірусної інфекції Дональд Трамп.

Акції компанії торгуються під тікером GILD і входять до складу індексу біотехнологій NASDAQ і S&P 500. Цінні папери Gilead Sciences можна знайти на Нью-Йоркській, Берлінській, Франкфуртській, Мюнхенській, Віденській, Штутгартській і Міланській фондових біржах.

Дата заснування та регіон діяльності

Компанія була створена у 1987 році лікарем Майклом Л. Ріорданом. Головний офіс розташований у Каліфорнії. Загальна кількість співробітників — понад десять тисяч осіб.

Основні виробничі потужності та науково-дослідні центри Gilead Sciences знаходяться у США, Канаді, Ірландії та Нідерландах. Продукція поставляється за оптовими каналами у більш ніж 35 країн світу. Частка продажів у США становить 75%, Європі — 17%.

Компанія прагне впроваджувати серійне виробництво нових ліків у регіонах, для яких гостро стоїть проблема смертельних захворювань. Це Азія, Північна та Південна Африка, Європа.

Портфель продуктів компанії Gilead Sciences Inc.

Gilead Sciences проводить безперервні наукові дослідження, результатом яких стали препарати, що докорінно змінили протоколи лікування багатьох важких захворювань. На сьогодні у портфель продуктів компанії входять такі напрацювання:

 • Vistide — проти цитомегаловірусу;

 • DaunoXome — засіб для лікування онкології, обтяженої ВІЛ-інфекцією;

 • «Таміфлю» — від грипу, широко поширеного на території СНД;

 • передові препарати від СНІДу, які дозволяють звести всю терапію до приймання 1 таблетки на день;

 • AmBisome — протигрибкові ін'єкції;

 • Sovaldi — перший у світі препарат, який повністю виліковує гепатит С. Одні з найдорожчих ліків у США;

 • Raxena — застосовується при терапії судинних патологій;

 • Truvada — для доконтактної профілактики зараження ВІЛ-інфекцією.

Одним з найбільш рентабельних продуктів компанії став препарат Remdesivir. Його застосовують у терапії вірусу Ебола та Covid-19. Продажі цих ліків за 2 роки зросли на 2,8 млрд $.

Крім власних розробок, Gilead Sciences отримала безліч патентів на лікарські препарати шляхом поглинання фармацевтичних фірм, яким належать перспективні продукти. Широкий асортимент інноваційних ліків дозволив корпорації увійти до списку найбільших американських фармацевтичних компаній. Практично весь період перебування на фондових біржах акції Gilead Sciences демонструють стабільне зростання та швидко відновлюються після економічних криз.

Компанія у цифрах і фактах

В історії фармацевтичної корпорації Gilead Sciences можна виділити наступні ключові моменти:

 • 1992 р. — лістинг на NASDAQ і залучення 85 млн $ шляхом інвестицій. Гроші були використані для продовження науково-дослідних розробок;

 • 2002 р. — відмова від робіт у галузі онкології та зосередження зусиль на противірусних препаратах;

 • 2010 р. — відновлення досліджень протиракових препаратів;

 • 2015 р. — досягнення котирувань рекордного максимуму у 117$;

 • 2016 р. — поповнення асортименту декількома перспективними препаратами, які забезпечили рекордний прибуток, зокрема завдяки поглинанню Nimbus Apollo;

 • 2020 р. — покупка німецької біотехнологічної компанії MYR Pharmaceuticals. Угода відбулася одночасно з реєстрацією препарату «Ремдесівір» проти Covid-19, внаслідок чого акції Gild різко зросли — з 63,4$ (січень) до 82,7$ (квітень);

 • вересень 2020 р. — покупка Immunomedics, компанії-розробника технологій у лікуванні онкології. Сума угоди — 21 млрд $, а це при перерахунку на 1 акцію на 108% вище курсу котирувань на час закриття біржі. Настільки велика покупка призвела до падіння акцій — в жовтні їх вартість становила 58$ в порівнянні з квітневими 82,7$;

 • жовтень 2020 р. — схвалення «Ремдесівіра» як терапії проти Covid-19 владою США і контракт з ЄС на постачання 500 000 доз ліків. Все це призвело до зростання акцій на 6%;

 • листопад 2020 р. — просідання котирувань на 2% внаслідок негативного відгуку ВООЗ на препарат «Ремдесівір». В організації заявили, що засіб не довів достатню ефективність.

Протягом всього періоду діяльності Gilead Sciences купувала найбільш перспективні компанії як на ринку США, так і за його межами. Серед поглинених підприємств — Triangle Pharmaceuticals, YM Biosciences, Nimbus Apollo, Forty Seven Inc. Це забезпечило стабільне зростання акцій компанії.

Показники діяльності та прогноз

За даними звіту за I квартал 2021, Gilead Sciences отримала виторг на суму 6,4 млрд $, що на 16% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, переважно коштом препарату Veklury («Ремдісівір»). Продажі ряду інших продуктів знизилися через зменшення звернень пацієнтів за медичною допомогою внаслідок пандемії Covid-19.

Компанія виплатила акціонерам 1,2 млрд $ за допомогою дивідендів і викупу цінних паперів. Скоригований чистий прибуток на акцію склав 1,37$, що на 12% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Керівництво Gilead Sciences очікує поступове відновлення продажів під впливом пандемії. Обсяги реалізації препарату Veklury як і раніше схильні до невизначеності через негативні висновки ВООЗ. Проте котирування цінних паперів з незначним просіданням у квітні та червні показують стабільне зростання. Станом на 2 липня 2021 року вартість акцій становить 69,27$.

Що важливо знати інвесторові

Ціна акцій Gilead Sciences формується під впливом чинників, які задають тренд всьому фармацевтичному сектору. Серед них варто виділити ключові:

 • стан внутрішньої та зовнішньої економічної діяльності США;

 • законодавчі обмеження й реформи у галузі охорони здоров'я та оподаткування;

 • доступність і дозвіл на продаж продуктів компанії в інших країнах;

 • платоспроможність клієнтів, загальна кількість звернень за медичною допомогою;

 • науково-дослідні досягнення, випуск нових препаратів;

 • рішення ВООЗ і FDA;

 • продаж і придбання фармацевтичних фірм;

 • кризи на фондових біржах;

 • діяльність конкурентів;

 • залучення великих інвесторів.

Акції Gilead Sciences Inc відрізняються високою волатильністю, тому оптимальним способом заробити за допомогою цього інструменту є CFD-трейдинг. Спосіб дозволяє отримувати прибуток не лише при зростанні, а й у періоди падінь котирувань. Використання CFD-трейдингу вимагає умінь робити правильні прогнози — у цьому допоможе інвестиційний консультант Freedom Finance Ukraine.

В обігу перебуває 1254 млн акцій Gilead Sciences. 54% цінних паперів належать приватним фондам, 24,7% — інституційним вкладникам. Вартість контрольного пакета акцій становить близько 9,5 млрд $.

Як грамотно інвестувати в акції Gilead Sciences

Вкластися з меншими ризиками та більшим прибутком можливо за допомогою коректно складеної стратегії. Це профіль фахівців «Фрідом Фінанс Україна». Наші клієнти оперативно отримують:

 • брокерський рахунок, який дає можливість торгувати на європейських фондових біржах;

 • безкоштовні консультації фахівців з інвестицій;

 • допомогу при складанні індивідуальної стратегії та поповнення інвестиційного портфеля.

 • можливість торгувати через європейського чи українського брокера;

 • власну аналітику по компаніях і нішах;

 • можливість почати з невеликих інвестицій;

 • доступ до участі в IPO.

Співпрацюючи з Freedom Finance Ukraine, ви можете комфортно здійснювати операції на фондових біржах у будь-якій точці світу без прив'язки до комп'ютера — тепер це можна робити через телефон, за додатком Tradernet. Для тих, хто хоче знати більше про тонкощі інвестування, пропонуємо навчальні курси за доступною вартості (від 1000 грн) та безкоштовні майстер-класи від авторитетних трейдерів.

Купити акції Gilead Sciences можливо тільки з брокерським рахунком, який відкриває фахівець компанії Freedom Finance Ukraine з урахуванням послуги та ринку, що цікавить клієнта. На сайті можна ознайомитися з переліком документів, необхідних для оформлення процедури. Мінімальної суми поповнення рахунку немає, все залежить від дій, які потрібно зробити.

Працюйте з фахівцями Freedom Finance Ukraine — отримуйте стабільний пасивний дохід з мінімальними ризиками.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини