General Motors share

GM

38.19 USD
-0.01 USD (-0.03%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US37045V1008
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
05.12.2022
0.09
USD
01.09.2022
0.09
USD
09.03.2020
0.38
USD
06.03.2020
0.38
USD
06.03.2020
0.38
USD

Про компанію General Motors share

Акції «Дженерал моторс» стали цікавішими для інвесторів після повідомлень про розробку та повний перехід на виробництво електромобілів до 2035 року. Актуальні тенденції у світі демонструють, що в рамках боротьби зі зміною клімату найбільші корпорації будуть розвивати напрями, пов'язані зі зниженням викидів парникових газів. У цьому ключі особливо цікаво виглядає стратегія компанії «Дженерал моторс». Аж до 2007 року вона займала провідну позицію у світі з продажу авто й однією з перших вводила інновації на ринку автомобілебудування.

Історія компанії General Motors

«Джі-Ем» в нинішньому вигляді була заснована у 2009 році, після банкрутства та реструктуризації. Попередня корпорація створена 1908 року Вільямом Дюрантом. General Motors Corporation була утворена шляхом злиття 4 великих компаній:

 • Olds Motor Vehicle;

 • Pontiac;

 • Cadillac Automobile;

 • Buick Motor.

Таке рішення прийнято з метою уникнення конкуренції. Протягом наступних 10 років був поглинений ряд невеликих компаній, а також у концерн увійшли Chevrolet, канадська McLaughlin Motor і Dayton Engineering Laboratories. Цивільні авто до 1920 року складали лише 10% від обсягу, решта ТЗ були виключно для військового сектора.

Активна експансія компанії на ринки інших країн почалася у 20-х і 30-х роках з придбанням Vauxhall Motors і Adam Opel. До 1940 року GMC зайняла 44% американського ринку, а за роки Другої світової війни корпорація заробила близько 12 млрд доларів на продажах військової техніки.

Істотний приріст капіталу дозволив «Джі-Ем» вкласти гроші в інноваційні на той час рішення. Уже з 1950 року нові моделі авто отримували АКПП, а через п'ять років:

 • покращилися аеродинамічні властивості ТЗ;

 • з'явилися кондиціонери, ремені безпеки, а також підсилювачі керма та гальм;

 • стали оснащуватися восьмициліндровим ДВЗ;

 • стався перехід на електроживлення 12 В.

З початком 60-х «Джі-Ем» розширила сферу діяльності, почала розвивати банківські та страхові напрямки, виробляти побутову техніку, запчастини, локомотиви тощо. Внаслідок цього зросла рентабельність.

Важливим етапом розвитку стали 80-е, коли корпорація почала активно модернізувати фабрики й оновлювати модельний ряд автомобілів. Крім того, були куплені компанії EDS та «Хьюз Ейркрафт».

На початку 90-х концерн отримав збитки у розмірі близько 30 млрд доларів і втратив частину ринку США. Керівництво «Дженерал моторс» вжило заходів з порятунку концерну, було звільнено до 90% персоналу головного офісу, закрито 24 фабрики, а також скорочені 65 000 співробітників. До того ж компанія продала деякі другорядні підрозділи. Такі заходи дали результат і допомогли вийти на позитивний прибуток. До кінця 90-х «Дженерал моторс» придбала акції FHI і Fiat Auto S.p.A. На початку 2000-х куплені цінні папери Daewoo Motor Company. Це дозволило вийти на нові ринки.

Попри спроби зберегти лідерство, влітку 2009 топ-менеджмент приступив до процедури банкрутства. Тяжке фінансове становище пояснювалося високими витратами на оплату робочої сили, що дозволяло конкурентам пропонувати більш вигідні умови та нарощувати прибуток. Так, General Motors Corporation витрачала приблизно на 50% більше грошей, виплачуючи зарплату працівникам, ніж японські автоконцерни.

Уряди США і Канади купили частину акцій новоствореної General Motors Company, але вже у 2010 GM провела IPO, що стало одним з наймасштабніших за всю історію США. Завдяки залученню інвестицій та вдало обраній стратегії розвитку, компанія вперше за 6 років отримала великий прибуток, який склав понад 4,5 млрд доларів.

«Дженерал моторс» вирішила освоїти ринок спеціального будівельного та садового обладнання. Для досягнення цієї мети у 2012 році був придбаний контрольний пакет акцій заводу Hesler.

З 2017 року компанія знову повернулася до виробництва транспорту військового призначення. Цим напрямком займається підрозділ GM Defense. У 2018 були продані неперспективні активи, а також кілька збиткових заводів.

General Motors Company змогла через 10 років після реструктуризації наростити капітал і досягти прибутку у 2500 доларів за один проданий на території США транспортний засіб.

Показники діяльності General Motors Company

Продажі авто від «Джі-Ем» налагоджені у 192 країнах через незалежних дистриб'юторів, авторизовані центри та дилери. У мережу залучено близько 13 000 партнерів. GM продає ТЗ й безпосередньо, наприклад, уряду США, лізинговим і прокатним компаніям. Попри загальносвітове падіння попиту на авто, компанія за результатами 2020 року реалізувала близько 7 млн ​​легкових і вантажних транспортних засобів. Найближчими конкурентами виступають Honda, Volkswagen, Ford і Toyota.

Цінні папери «Дженерал моторс» пройшли лістинг на біржі NYSE. Акціонерний капітал компанії належить до «блакитних фішок», він розділений на більш ніж 1,5 трлн цінних паперів. Вони включені у розрахунок індексів Dow Jones US Large-Cap Value, S&P 100, NYSE TOP US 100, Dow Jones Industrial Average, S&P 500 та ін. До основних автомобільних брендів концерну належать GMC, Chevrolet, Cadillac і Buick. «Джі-Ем» також володіє істотною часткою іноземних брендів, наприклад, Jiefang, Wuling.

Крім легкових автомобілів, компанія проєктує та виготовляє:

 • вантажівки;

 • пікапи;

 • позашляховики;

 • запчастини до них тощо.

Через свої фінансові підрозділи здійснює послуги автокредитування та страхування.

Виробничі потужності «Джі-Ем» розташовані у 33 країнах, у них входять близько 100 підприємств зі складування, проєктування, виробництва та тестування транспортних засобів. Більшу частину прибутку, близько 80%, компанія отримує на території США.

Станом на 2020 рік операційний прибуток склав $6,634 млрд. GM володіє активами на $235,194 млрд, а загальний капітал дорівнює $49,677 млрд. General Motors у звіті відбила чистий дохід розміром $6,427 млрд. При цьому пандемія внесла корективи, компанія зазнала збитків, що склали $758 млн. Також довелося скоротити співробітників з 164 000 осіб до 155 000. Попри це, реальні фінансові показники емітента виявилися позитивніше, ніж прогнозували аналітики.

На курс акцій General Motors позитивно вплинуло повідомлення про співпрацю у сфері розробки транспортних засобів компаній «Джі-Ем» і Honda.

Що важливо знати інвесторам General Motors

Зростання інтересу до цінних паперів GM відновилося після великої рекламної кампанії, яка була запущена у США. Компанія розмістила ролики в прайм-тайм, коли вартість ефіру найвища, і повідомила про розвиток напрямку виробництва електромобілів. Акції GM виросли після декларування корпорацією «зелених» ініціатив, що набирають загальносвітової популярності.

General Motors спочатку оголосила про інвестиції у розмірі $2,2 млрд в модернізацію заводу Factory Zero, який, крім бензинових авто, буде збирати тепер й електромобілі. Ще $2 млрд компанія буде вкладати у велике виробниче підприємство штату Теннессі. Нарощування потужностей дозволить активніше випускати нові транспортні засоби, що працюють від акумуляторів. Крім того, менеджмент компанії оголосив, що до 2025 року інвестує близько $35 млрд в проєктування та виготовлення електрокарів, а вже до 2035 — зовсім відмовиться від ТЗ, які працюють на двигунах внутрішнього згоряння.

На сьогодні компанія виробляє Chevy Bolt і Chevy Bolt EUV, що працюють на електриці. Найближчим часом обіцяно випуск Hummer EV, Hummer EV SUV, Cadillac Lyriq і Celestiq, а також пікапа Chevy Silverado. Всього ж, за запевненням представників «Джі-Ем», до 2025 року з конвеєра зійде близько 30 нових моделей авто, що працюють на електродвигунах.

Щоб знизити залежність від сторонніх ресурсів і прогнозуючи їх дефіцит через переорієнтування автовиробників на електричну тягу, GM вирішила побудувати власні фабрики з виробництва акумуляторів. При цьому компанія планує виготовляти у співпраці з SolidEnergy Systems батареї нового покоління. Інноваційний продукт забезпечить пробіг без підзарядки у 700 км. Назва новинки — Ultium. Щоб не виникало перебоїв з постачанням літію, General Motors Company буде інвестувати кошти у гірничодобувну компанію.

За прогнозами видобуток ресурсу з геотермальних родовищ дозволить скоротити вартість акумуляторів, а нова технологія збільшить їх потужність та ємність. До 2025 року планується видобути близько 15 000 тонн карбонату літію. При цьому потенціал родовища становить понад 600 000 тон.

Вартість акцій General Motors збільшилася після анонсу на початку 2021 року нового стартапу під назвою GM Brightdrop. Він орієнтований на розвиток повноцінної екосистеми електромобілів. Першочергово вона буде застосована для підвищення ефективності транспортних компаній, які планують перехід на безпілотні вантажівки. Першим у проєкті стане комерційно орієнтований фургон EV600, який обладнаний електричним піддоном.

На цей продукт вже є клієнт, їм стала компанія FedEx. Після вдало проведених тестувань представники «ФедЕкс» заявили, що на чверть вдалося підняти кількість доставлених посилок. Поштова компанія вже оголосила про готовність придбати близько 500 електрофургонів. В цілому ж ринок логістичних послуг  США має оборот в $850 млрд, що відкриває чудові перспективи для реалізації стартапу «Джі-Ем».

Акція GM на момент оголошення Всесвітньою організацією здоров'я пандемії впала до $14,35. Станом на літо 2021 її ціна зросла до $59. Зростання у 312% за один рік дозволило інвесторам добре заробити. Крім того, з січня 2021 року до початку липня вартість цінного паперу зросла ще на 134%. Прогнози аналітиків загалом позитивні, тому інвестування в GM має сенс, але лише при детальному ознайомленні з фінансовими показниками компанії.

Інвестувати просто з «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»

Будь-хто охочий може купити цінні папери американських компаній за допомогою брокера. Уклавши договір на брокерське обслуговування з Freedom Finance Europe, який спільно з ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» входить до складу міжнародного холдингу, ви можете безперешкодно інвестувати на фінансовому ринку США. Щоб відкрити рахунок, пройдіть реєстрацію на сайті чи особисто відвідайте один з офісів «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА».

Інвестиційна компанія володіє необхідними ліцензіями та надає клієнтам консультаційні послуги. Кожен клієнт працює з особистим інвестиційним менеджером, який допомагає приймати вигідні фінансові рішення.

Акції Freedom Holding Corp. ви можете знайти на біржі Nasdaq під тікером FRHC. Вони щомісячно додають у ціні, тому також стануть відмінним доповненням для інвестиційного портфеля.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини