ALPHABET INC-CL A
GOOGL
Інформація про компанію
Історія виплати дивідендів
Про компанію ALPHABET INC-CL A
Акції Google почали публічно торгуватися на біржі NASDAQ у 2004 році, і з тих пір подорожчали більш ніж на 2000%.
У день IPO папери корпорації коштували 85 доларів за штуку. В результаті первинного розміщення вдалося залучити близько 1,2 млрд доларів. За підсумками 2020 року акції Гугл знаходяться в списку 11 найбільш перспективних за версією Bank of America та входять в індекс S&P 500. Їх ціна коливається в районі 1770 доларів. Згідно з прогнозами, в 2021 році вартість може перевищити позначку в 2000 доларів.
Котирування позначається тікером GOOG, GOOGL. При цьому коректна назва емітента — Alphabet Inc., хоча всі і звикли говорити просто про «акції Гугл». Щодня трейдери по всьому світу відстежують зміни котирувань, продають і купують цінні папери однієї з найуспішніших компаній сучасності. Багато інвесторів з України, які є клієнтами Freedom Finance, також володіють акціями Alphabet.
Google (Alphabet): інформація про емітента
Google — американська корпорація, один зі світових лідерів по капіталізації. Займається інвестуванням в сферу IT. В коло інтересів компанії входить організація інтернет-пошуку, реклама, хмарні обчислення.
Холдинг Alphabet з'явився в 2015 році внаслідок реорганізації Google. Основна діяльність — робота з інтернет-рекламою, яка охоплює весь світ. У «сім'ю» входять такі сервіси: пошукова система Google, Пошта, YouTube, Карти, Диск, браузер Chrome, Android, Google Play, Docs та ін.
Важлива для компанії сфера — технічні інновації, в тому числі штучний інтелект.
Система Google Pay теж набирає обертів. Незабаром через сервіс можна буде відкрити рахунок, а не тільки проводити оплати онлайн. Після перезапуску програми доступними стануть перевірка балансу, кешбек від партнерів, переказ коштів. Як і раніше «фішкою» залишається можливість безконтактної оплати.
Дата заснування та регіон діяльності
Google заснували в квітні 1996 року Ларрі Пейдж і Сергій Брін, пізніше до них приєднався Ерік Шмідт. Спочатку це був дослідницький проект. Засновники разом вчилися в Стенфорді. Реєстрація відбулася 4 вересня 1998 року. У 2015 корпорацію реорганізували в холдинг Alphabet, а не пов'язані безпосередньо з інтернет-технологіями напрямки виділили в окремі дочірні компанії.
Штаб-квартира Google знаходиться в Маунтін-В'ю, Каліфорнія. Гендиректор компанії з 2019 року — Сундар Пічаї.
Сфера діяльності
Основний продукт — пошукова система. Вона отримує мільярд пошукових запитів щодня та є однією з найпопулярніших в світі. Компанія володіє мільйоном серверів, розташованих в різних країнах світу. Крім цього, корпорація має власні продукти — пошту Gmail, браузер Google Chrome, додаток для обробки фото Picasa. Google виступає одним з розробників ОС Android й Google Chrome OS.
Компанія Alexa, що займається збором статистики відвідуваності сторонніх ресурсів, заявила, що Google — найбільш відвідуваний сайт в інтернеті.
Ключові події в історії
Розвиток Google (Alphabet Inc.) ознаменувався безліччю яскравих моментів.
1998 рік — перше фінансування компанії: Енді Бехтольшайм виписав чек на 100 тис. доларів на ім'я тоді ще не зареєстрованої Google Inc.
1999 рік — Брін і Пейдж пропонують главі Excite купити компанію, оскільки розробка пошукової системи заважає навчальному процесу. Той відмовляє.
2000 рік — підписано угоду з Yahoo!, після чого Google стає ведучим «пошуковиком».
2004 рік — первинна публічна пропозиція (старт публічних продажів акцій Google). В цьому ж році компанія купила проект Keyhole, який в подальшому перетворився в сервіс Google Earth.
2005 рік — покупка YouTube.
2010 рік — інвестиція в проект-розробку альтернативних джерел енергії.
2011 рік — поглинання Motorola Mobility.
2014 рік — у Гугл вже більше 70 офісів по всьому світу.
2014 рік — у квітні компанія провела спліт акцій 2:1, щоб зробити їх доступнішими для приватних інвесторів.
2017 рік — Єврокомісія наклала на компанію штраф за монополію на ринку.
2018 рік — покупка частини HTC, крім того компанія увійшла в список 500 кращих роботодавців світу за версією Forbes.
2019 рік — Alphabet придбала за 2,1 млрд доларів компанію-виробника фітнес-трекерів Fitbit.
У 2019 свої посади залишили засновники — Ларрі Пейдж припинив свої повноваження гендиректора, Сергій Брін пішов з поста президента. Місце гендиректора зайняв Сундар Пічаї.
За підсумками 2020 року Google зайняв 2 місце в топ-100 найдорожчих брендів світу за версією Forbes. Його оцінюють в 207,5 млрд доларів.
Показники діяльності
Цінні папери компанії ростуть в ціні. І змін в цій тенденції не передбачається — те, чим займається Alphabet Inc., стає лише більш затребуваним. У багатьох напрямках, які підтримує компанія, вона залишається монополістом.
Капіталізація Alphabet (Google) за підсумками трьох фінансових кварталів 2020 року сягнула 439 млрд доларів, а чистий прибуток — 25 млрд доларів.
Інформація для інвесторів
Акції Alphabet мають високу ліквідність.
Деякі інвестори вважають за краще постійно відкривати лонгові (купити, щоб продати дорожче) і шортові (продати, щоб пізніше купити дешевше) позиції, спираючись на аналітику та поради фахівців.
Інші роблять довгострокові вклади та зберігають акції Гугл на перспективу. Однак тим, хто вважає кращим другий варіант, важливо знати, що виплати дивідендів своїм інвесторам Alphabet Inc. не проводить з 2006 року (ще за часів Google). Холдинг воліє вкладати всі кошти в розвиток, тому розраховувати варто лише на зростання ціни.
Вкладати всі кошти в одну компанію далеко не завжди вдале рішення. Допомогти з диверсифікацією інвестиційного портфеля може фахівець з досвідом на ринку. Така послуга доступна всім клієнтам Freedom Finance.
Які акції обертаються на фондовому ринку
Акції Google відносяться до тих, які називають «блакитними фішками», — тобто одними з найстабільніших. Інвестувати в такі воліють ті, для кого важлива надійність та перспективи.
В обігу перебуває близько 516 млн акцій Альфабет. На біржі NASDAQ представлені емісійні акції Alphabet класу А під тікером GOOGL. Ці папери дають право голосу (1 акція дорівнює 1 голосу) і право на отримання дивідендів. Є також акції класу C — вони відзначені тікером GOOG. Їх власники не отримують привілей голосу, але папери можуть виступати в якості платіжного інструменту.
Цінні папери Class B ходять тільки всередині самої корпорації, тобто доступні власникам бізнесу і партнерам. Вони дають право голосу при прийнятті рішень, тому не знаходяться у вільному доступі для всіх бажаючих.
Як інвестувати
Купити акції Гугл в Україні можна через зарубіжного брокера. Для цього буде потрібно відкрити брокерський рахунок і перевести туди потрібну для проведення операції суму. Ліміт на переказ за кордон встановлює банківська установа, послугами якого користується інвестор.
Відкриття брокерського рахунку займає до 10 хвилин і зробити це можна онлайн. Всі деталі з цього та інших питань пояснить персональний інвестиційний консультант, який є у кожного клієнта ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА.
Купівля та продаж акцій доступні через платформу Tradernet. Прямо зі смартфона можна оперативно здійснювати будь-які операції, перевіряти стан позицій, отримувати іншу необхідну інформацію.
Аналіз поточної ситуації на ринку в цілому та по конкретних акціях, прогнози і консультування по формуванню інвестиційного портфеля надаються клієнтам ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА безкоштовно. На зв'язку через контакт-центр, онлайн або в одному з 12 офісів фахівці з більш ніж 10-річним досвідом роботи на фондовому ринку, сертифіковані НКЦПФР.
Компанія є частиною міжнародного холдингу, тому через європейський підрозділ може відкривати доступ українцям до таких бірж, як NASDAQ, NYSE в якості зарубіжного брокера. При цьому всі консалтингові послуги надає ФРИДОМ ФІНАНС УКРАЇНА.
Популярні пропозиції
Отримати безкоштовну консультацію