Goldman Sachs Group

GS

296.36 USD
+5.94 USD (+2.03%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US38141G1040
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
02.06.2022
2
USD
03.03.2022
2
USD
02.06.2020
1.25
USD
03.03.2020
1.25
USD
02.03.2020
1.25
USD

Про компанію Goldman Sachs Group

Goldman Sachs Group — фінансовий конгломерат, один з найбільших інвестиційних банків у всьому світі. Спочатку діяльність компанії була зосереджена на проведенні операцій з перепродажу векселів. Пізніше вона стала посередником і консультантом для інших фірм на американському ринку. Сьогодні весь бізнес розділений на підрозділи: інвестиційна банківська справа, кредитування, послуги інституційним клієнтам, управління активами. Географічна діяльність компанії виходить за межі США. Америка приносить до 60% прибутку, країни Європи, Близького Сходу й Африки — близько 25%, Азія — 15%. Власний капітал компанії складає більше ніж 90 мільярдів доларів. За перший квартал 2021 прибуток зріс у 6 разів, у порівнянні з таким саме періодом минулого року, і склав 6,7 млрд. Акції GS та їх ціни з 2013 року беруть участь у розрахунковому індексі Доу Джонса — найстарішого з наявних. Він був створений для відстеження розвитку індустрії фондових ринків США.

Заснування та історія у датах

Компанія була створена у 1869 році. Засновник Маркус Голдман — учитель, який емігрував до Америки з Баварії. Майже 40 років фірма займалася скуповуванням векселів і подальшим їх перепродажем банківським організаціям. Пізніше вона була перетворена у партнерство. Змінилася й сфера діяльності. Основні дати та події у процесі становлення компанії:

 • 1885 — перетворення у партнерство Goldman, Sachs & Co.;

 • 1887 — початок співпраці з Kleinwort Sons. Підписання угоди з британським банком дало старт міжнародній діяльності;

 • 1896 — вихід на фондовий ринок у Нью-Йорку;

 • 1906 — перше розміщення акцій. Спочатку для United Cigar Manufacturers, а потім і Sears Roebuck;

 • 1920 — створення інвестиційної корпорації Goldman Sachs Trading Corporation;

 • 1930 — на чолі управління встав Сідні Вейнберг. Його грамотна політика дозволила GS залишитися на плаву у період Великої депресії. Компанія втрималася внаслідок поглинання партнерів-банкрутів;

 • 1956 — первинне розміщення акцій Ford Motor Company;

 • 1981 — поглинання J. Aron & Company, що спеціалізується на продажу дорогоцінних металів і кави, займається банківськими операціями з обміну валют у країнах Південної Америки;

 • 1982 — придбання банку First Dallas в Лондоні;

 • 1990 — створення першого фонду взаємних інвестицій GS Capital Growth Fund, який був орієнтований на осіб із середнім показником доходу.

Після розміщення перших цінних паперів цей напрям став ключовою сферою діяльності компанії. З метою збільшення капіталу привілейовані акції «Голдман Сакс» також поширювалися серед фінансових і страхових організацій. Їх придбали різні підприємства, у яких не було права голосу. GS продовжувала існувати у форматі партнерства.

Після створення фонду взаємних інвестицій компанія стала однією з найприбутковіших на світовій арені. Прибуток за 1993 рік дорівнював 2,7 мільярда доларів. Наступні кілька років компанія переживала злети й падіння. Цей період характеризувався скороченням співробітників, радикальним оновленням списку партнерів, придбанням нових підприємств для управління бухгалтерським балансом. У 1997 році GS провела перший публічний продаж акцій Yahoo.

Одна зі значущих подій у ході розвитку компанії — власне IPO. Це сталося у 1999 році. На фондовий ринок були виведені акції Goldman Sachs (близько 12%). Їх загальна вартість дорівнювала 3,6 мільярда доларів. Цей хід збільшив прибуток фірми, сприяв подальшому швидкому розвитку, завдяки чому кількість персоналу збільшилася у три рази.

Діяльність: підрозділи та послуги

Інвестиційна діяльність компанії «Голдман Сакс» включає 2 напрямки. Перший — фінансові консультації. Другий — андеррайтинг (публічні та приватні розміщення акцій). В даних напрямках GS є лідером. Вони забезпечили компанії популярність і сьогодні приносять 21% від всього доходу.

Послуги інституціональним клієнтам — це біржова торгівля, орієнтована на великі фірми та інвесторів. Goldman Sachs виступає посередником і маркетмейкером на всіх великих біржах світу, включаючи NASDAQ. Фірма скуповує та продає акції. Ця сфера діяльності включає:

 • інвестиції з встановленим доходом;

 • валютну й товарну діяльність;

 • торгівлю акціями.

Даний напрямок є найприбутковішим, приносить «Голдман Сакс» до 37% виторгу.

Інвестиції та кредитування — відділення, спрямоване на фінансування юридичних і фізичних осіб. Співпраця здійснюється через придбання акцій/облігацій та оформлення кредитів. На цей підрозділ припадає 28% активів, і воно приносить 23% річного прибутку.

Інвестиційний менеджмент створений для управління ресурсами. Ця послуга доступна інституціональним і приватним інвесторам. Управління здійснюється через дочірні філії (їх понад 70).

Сьогодні компанії належать акції світових лідерів в галузях фінансів, технологій, виробництва споживчих товарів, охорони здоров'я та енергетики. За вартістю пакетів значущими є Apple, Microsoft, Facebook, Alphabet, Visa, Johnson & Johnson, Intel, Walt Disney Company, Pfizer тощо.

Показники діяльності

Активне використання стратегії інвестування у широке коло проєктів стало однією з основних інноваційних рішень «Голдман Сакс» на весь період існування. Компанія вкладала гроші в іноземні активи, скуповувала банки-конкуренти, розширювала свою діяльність у США і за межами. У підсумку в XXI столітті вона є одним з головних гравців на арені інвестиційного банкінгу.

Цінні папери GS сьогодні торгуються на всіх великих світових майданчиках: NYSE у Нью-Йорку, NASDAQ, на біржах у Франкфурті, Мюнхені, Відні та Штутгарті. Вартість акцій Goldman Sachs визначається безліччю факторів: політика ФРС і різної фінансової влади Америки, стан світової економіки й іпотечного ринку, розміри дивідендів. Прибутковість цінних паперів «Голдман Сакс» знаходиться на високому рівні. Вони мають велику волатильність, відкривають перспективи заробітку. Але купити акції може далеко не кожен. Щоб заробити, потрібно враховувати безліч чинників і стежити за прогнозами аналітиків.

Послуги Freedom Finance: придбання акцій через брокера

Для покупки акцій Goldman Sachs приватному інвестору потрібен брокер. Ви можете звернутися до компанії Freedom Finance, яка надає комплекс послуг за даним напрямком.

Ми є частиною міжнародного холдингу та маємо доступ до американських та європейських бірж, де торгують акціями передових компаній. За кожним клієнтом закріплюється консультант, який відповість на всі запитання. Він професійно оцінює ризики вкладень і допомагає з вибором емітента. Ми безкоштовно розробляємо стратегію, надаємо сервісну підтримку, співпрацюємо на підставі договору, щоб все було максимально чесно та прозоро.

Наші клієнти отримують:

 • можливість здійснювати торги через платформу чи мобільний додаток «Трейдернет»;

 • детальну інформацію про емітент, динаміку зміни цін акцій;

 • оцінку стану ринку, формування ефективного інвестиційного портфеля, прогнози зростання та падіння вартості цінних паперів;

 • навчальні майстер-класи;

 • можливість участі в IPO з доступним порогом входу для інвестування.

Наш аналітичний відділ завжди слідкує за новинами на ринках цінних паперів і вигідними пропозиціями. Клієнтам гарантується конфіденційність.

Інвестуйте з «Фрідом Фінанс» у своє майбутнє!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини