Home Depot

HD

275 USD
+7.99 USD (+2.9%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US4370761029
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
03.06.2022
1.9
USD
11.03.2022
1.9
USD
04.06.2021
1.65
USD
12.03.2021
1.65
USD
04.09.2020
1.5
USD

Про компанію Home Depot

Home Depot, Inc – найбільша американська торговельна мережа з продажу інструментів для ремонту та будматеріалів. Це компанія, яка знаходиться у потрібному місці, у потрібний час. Її сьогоднішній слоган: «Ви зможете зробити це. Ми зможемо допомогти» (You can do it. We can help).

Акції The Home Depot – популярний актив, ціна на них неухильно зростає. Купівля буде прибутковою, якщо придбати їх на висхідному ринку у період корекції. Для інвестування краще обрати середньо- та довгострокові стратегії.

Дата заснування й регіон діяльності

Історія компанії почалася у 1978 році. Її засновники – Бернард Маркус, Артур Бланк, Рон Брилл і Пет Фарра – спочатку виношували ідею створити найбільший в Америці супермаркет товарів для ремонту та будівництва. Інвестором став банкір Кен Лангоне.

Home Depot працює на всій території США (у кожному зі штатів є магазин компанії), у Канаді, Китаї та Мексиці. Штаб-квартира знаходиться у Вінінгсе (штат Джорджія). До складу торговельної мережі входять більш ніж 2 тис. магазинів. У Home Depot працюють понад 413 тис. персоналу. Рада директорів емітенту представлена 9 особами, причому 8 з них є незалежними директорами.

Сфера діяльності

Компанія продає широкий асортимент будівельних матеріалів, товарів для дому й саду, надає ряд послуг, наприклад з благоустрою будинку, встановленню підлогового покриття, а також оренди інструментів і обладнання. Клієнтами Home Depot є люди, які роблять ремонт власними руками, і професійні замовники – компанії, які реалізують особисті проєкти.

HD безпосередньо співпрацює з провідними виробниками, що дозволяє пропонувати якісну продукцію, серед якої:

 • прилади LG;

 • інструменти Ryobi і RIDGID;

 • фарба BEHR;

 • газонне обладнання Toro і Cub Cadet.

У середньостатистичному магазині компанії представлено близько 40 тис. позицій продукції для ремонту, при цьому покупець має можливість замовити додатково приблизно 250 тис. товарів, яких немає у торговій точці.

Роздрібний торговець використовує свої величезні масштаби, щоб тримати полки заповненими популярними товарами для будинку. Цифрова платформа компанії дозволила легко поєднувати виконання електронної комерції з покупками у магазині, а отже обсяги продажів різко зросли (відповідно до звіту за середину травня 2021).

Home Depot у цифрах і подіях

В історії компанії варто відзначити такі важливі події:

 • 1980 – відкриті перші два магазини універсальних покупок «Зроби сам».

 • 1984 – компанія стала публічною та вийшла на Нью-Йоркську фондову біржу (NYSE). Акції торгувалися під тікером HD, увійшли до індексів Dow Jones, S&P 500.

 • 1989 – відкрито сотий роздрібний магазин мережі.

 • 1994 – придбана мережа канадських господарських магазинів Aikenhead's Hardware.

 • 2002 – куплена торговельна мережа Del Norte, завдяки чому корпорація вийшла на мексиканський ринок.

 • 2006 – почалася робота у Китаї після придбання магазинів The Home Way.

 • 2007 – компанія вже отримала рекордний виторг, який склав $13 млрд. Але у цей і наступний рік через кризу в США довелося закрити 54 магазини.

 • 2019 – корпорація увійшла до списку Fortune Global 500 (рейтинг найбільших компаній світу за версією журналу Fortune), посіла 62-й рядок.

Серед найбільших інвесторів – The Home Depot Capital World Investors, The Vanguard Group, Inc., State Street Corporation, FMR, LLC і BlackRock Institutional Trust Company, N.A.

Показники діяльності та прогнози

Ринкова капіталізація The Home Depot, Inc. становить $330 429 300 736 (червень 2021 року). Прибуток компанії зростає з року в рік. У травні корпорація отримала непогані результати за перший квартал. Продажі зросли на 32,7% до $37,5 млрд чистий дохід після сплати податків – $4,145 млрд. Прибуток склав $3,86 на розбавлену акцію, що на 85,6% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На кожен вкладений кредиторами й акціонерами долар компанія заробляє 22 центи.

Згідно з даними на кінець травня 2021 року клієнтський трафік виріс на 19%. Завдяки чому продажі концерну зросли на 30%, що повернуло йому провідні позиції у галузі в порівнянні з конкурентною компанією Lowe's. Це дозволило також впоратися з наявними проблемами. Найбільший прибуток Home Depot отримана від великих спонсорів, яких Home Depot класифікує як людей, що платять більше ніж $1000 за одну транзакцію. Ця категорія підскочила на 50% у першому фінансовому кварталі 2021 року. Попит тут був високим в усіх напрямках.

Home Depot збільшила свою фінансову ефективність, підвищилась рентабельність інвестованого капіталу до 45% з 41% рік тому. Ця перемога була підтримана вражаючими операційними показниками, серед яких стрімкі обсяги продажів. Керівники посилили цей прибуток, стримуючи витрати, активно викуповуючи акції та користуючись низькими відсотковими ставками по боргу.

Емітент відмовився публікувати прогноз на 2021 рік, пославшись на серйозні питання, що стосуються волатильних тенденцій попиту, ціноутворення та економіки. Але очевидно, що останні результати зростання виявилися кращими, ніж припускали керівники, коли ще у кінці лютого натякали на приблизно незмінний прибуток за весь рік.

Що важливо знати інвесторам

У березні 2020 року після проголошення ВООЗ про пандемію коронавірусу акції Home Depot торгувалися по $140,85. З того часу вони виросли у ціні більш ніж на 120%. 10 травня 2021 року було досягнуто історичний максимум – вартість акції склала $341,12. Станом на 14.06.2021 року вона коштувала $310,49. Відповідно до думки фахівців, у середньостроковій перспективі котирування Home Depot, цілком ймовірно, повернуться до $340.

У HD дуже сильна закредитованість – зобов'язання складають 97,5% від усіх активів. Компанія віддає 5,8% від операційного прибутку на відсотки по кредитах. У 2020 році з $15,843 млрд доходу $1,128 млрд було витрачено на такі виплати. Це не більше 10% від загальної суми, тому, якщо дивитися з цього боку, великий борг корпорації не є проблемою.

Інвестори зазвичай отримують прибуток від зростання вартості цінних паперів емітенту, але є й дивідендні виплати. Капіталізація по акціях складає $330 428,82 млн. Компанія спрямовує на дивіденди 50% від чистого прибутку. Виплати регулярні. Розмір квартальних дивідендів на 2021 рік становить $1,65. Хоча ціна на акції Home Depot зростає, деякі фактори можуть знижувати їх вартість. Приймаючи рішення про інвестування, потрібно враховувати:

 • наявність кризових проявів у світовій та американській економіці;

 • розширення мережі у нових регіонах;

 • стан ринку житла у США і місцях, де знаходяться магазини корпорації.

Найбільша цінова активність по акціях спостерігається під час публікації квартальних і річних фінансових звітів корпорації, а також коли рада директорів заявляє про розмір дивідендних виплат.

Freedom Finance: ваш надійний помічник у світі інвестування

Хочете правильно та вигідно вкласти свої гроші? Для цього треба розуміти специфіку фінансових ринків, комплексно оцінювати шанси на прибуток. У цьому вам допоможуть експерти «Фрідом Фінанс Україна». Ми пропонуємо допомогу інвестиційних консультантів, які супроводжують операції та надають консультації з усіх питань на безкоштовній основі. Надаємо власну аналітику для оцінки інвестицій в акції компаній. Наші фахівці допоможуть вам сформувати інвестиційний портфель так, щоб дохід і ризики були збалансовані.

Акції HD можна купити, безкоштовно відкривши брокерський рахунок на Freedom Finance. Вони доступні для придбання фізичним особам після поповнення рахунку (на суму, достатню для покупки обраних цінних паперів). Наші переваги:

 • відсутність плати за обслуговування брокерського рахунку;

 • отримання власного інвест-консультанта;

 • доступ до торгової платформи Tradernet для здійснення операцій онлайн;

 • гарантія конфіденційності проведених операцій;

 • можливість інвестувати будь-яку суму.

Завдяки нашому європейському брокеру ви маєте можливість укладати угоди на найвідоміших світових біржах. Вести торгівлю можна самостійно чи за допомогою інвестиційного консультанта.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини