Hewlett-Packard

HPQ

30.2 USD
+0.66 USD (+2.13%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US40434L1052
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
10.03.2022
0.25
USD
11.06.2020
0.18
USD
12.03.2020
0.18
USD
11.03.2020
0.18
USD
11.03.2020
0.18
USD

Про компанію Hewlett-Packard

HP Inc. виникла в результаті поділу компанії Hewlett-Packard в 2015 році. За новою корпорацією залишилися впізнаваний фірмовий стиль, сайт, керівництво, а також тікер HPQ на біржі NYSE. HP Inc. є прямим правонаступником «Хьюлетт-Паккард». Змінилася лише адреса головного офісу. Він все також знаходиться в Каліфорнії в місті Пало-Альто, але на іншій вулиці. 

Основна спеціалізація компанії полягає у випуску та реалізації персональних комп'ютерів, принтерів і комплектуючих до них. Фабрики знаходяться в різних країнах світу. Це США, Ізраїль та ін. Акції компанії HP цікаві для інвесторів з усього світу. Менеджменту вдається передбачати тенденції споживчого попиту і пропонувати актуальну продукцію. 

Історія «Хьюлетт-Паккард» 

Компанія спеціалізувалася на інформаційних технологіях і була створена в 1939 році. Під брендом розроблялося безліч апаратних рішень і ПЗ для фізичних осіб, бізнесу, державних, освітніх та медичних установ. Засновниками є Білл Хьюлетт і Девід Паккард. Саме їхні прізвища і стали назвою для компанії. 

Успіх «Хьюлетт-Паккард» почався з продажу студії Уолта Діснея низькочастотного генератора. Партнерам по бізнесу вдалося створити більш стабільний пристрій і в кілька разів дешевший, ніж у конкурентів. Хьюлетт і Паккард встигли попрацювати на потреби армії США під час Другої світової війни. Вони розробляли технологію, що відповідає за неконтактні підривники для артилерійських снарядів, створили генератор звукових сигналів, аналізатор викривлень та ін.

Крім того, саме фірма «Хьюлетт-Паккард» в кінці 60-х випустила перший в світі міні-ПК, як стверджує авторитетний журнал Wired. Ще через кілька років був розроблений і запущений в продаж науковий калькулятор. Його можна було програмувати. Аналогів на той момент не було ніде в світі. Потім компанія розвинула успіх, випустивши наукові кишенькові і мікрокалькулятори. 

Саме «Хьюлетт-Паккард» створила HP-IB – інтерфейс для підключення периферії до ПК, який отримав статус міжнародного стандарту. Зі значущих подій також варто виділити: 

  • випуск в кінці 70-х років наручного цифрового годинника, які суміщають в собі калькулятор і календар; 

  • розробку у 80-х роках двох принтерів – струменевого і лазерного. Один з них, DeskJet, став масовим. 

Компанія Hewlett-Packard одна з перших в світі зареєструвала домен в Мережі в кінці 80-х. Також «Хьюлетт-Паккард» розробила і запустила в продаж компактний, автономний ПК на початку 90-х. Крім того, компанія внесла значний внесок в розвиток технології MPEG і випустила найяскравіший в світі (за станом на 1994 рік) світлодіод. Кінець 90-х ознаменувався виділенням бізнесу, пов'язаного з виробництвом медичного та хімічного обладнання, в окрему компанію Agilent Technologies. 

На початку XXI століття «Хьюлетт-Паккард» поглинула великого американського виробника ПК Compaq. Також була куплена ізраїльська компанія з розробки інноваційних друкованих технологій. В кінці нульових за 13,8 млрд доларів придбали EDS, що істотно зміцнило міжнародні позиції «Хьюлетт-Паккард». Операція дозволила підняти річний дохід практично до 120 млрд доларів і зайняти 9 місце в престижному рейтингу Fortune-500. 

Подальші поглинання допомогли компанії вийти на ринки: 

  • тестування ПЗ; 

  • мережевого обладнання; 

  • смартфонів. 

Завдяки успішному менеджменту компанії вдалося стати лідером серед виробників ПК і тримати позицію з 2007 по 2013 рр., поки «Хьюлетт-Паккард" не випередила фірма Lenovo. 

В кінці 2014 стало відомо про плани поділу. Напрямки, які не торкалися випуску принтерів і ПК, залишилися за новоствореною публічною компанією Hewlett-Packard Enterprise. Розділ привів до того, що саме до HP Inc. перейшла більша частина боргових зобов'язань. 

Компанія в новому вигляді почала активно розвиватися. Було створено перспективний підрозділ 3D-друку в кінці 2015 року.

Напрямки розвитку та фінансові показники HP Inc. 

Новий підрозділ, що відповідає за тривимірну комерційну друк, дозволило компанії заявити права на ринок інноваційного промислового обладнання. Напрямок вибрано цілком логічно, т. я. Спостерігається тенденція спаду попиту на персональні комп'ютери. У 2016 році оголосили про вихід у продаж першого принтера з тривимірною печаткою. 

У тому ж році було поглинуто підрозділ Samsung Printing Business Unit. Сума угоди склала близько 1 млрд доларів. Це відкрило компанії можливість переосмислити індустрію копіювальних апаратів оцінювану в 55 млрд доларів і замінити морально застарілу техніку багатофункціональними пристроями друку нового покоління. 

Підрозділ Samsung включав у себе дослідний центр, фабрику в Китаї, штат висококваліфікованих співробітників, близько 50 філій по всьому світу і понад 6000 патентів на друк. 

Важливим кроком стало блокування неоригінальних картриджів для фірмових пристроїв. Незважаючи на обурення громадськості і виробників несертифікованої продукції, компанія наполягла на своєму. У 2019 HP Inc. змінила стратегію. Для боротьби зі сторонніми витратними матеріалами були підвищені ціни на пристрої, здатні працювати з неоригінальними картриджами, а також знизили вартість на принтери, що підтримують тільки оригінальні комплектуючі. 

У 2017 році було оголошено про тісну співпрацю з «Делойт Туш Томацу» заради прискорення процесу переходу промислових корпорацій на цифрові технології. Йдеться про впровадження тривимірного друку і створення єдиної екосистеми.

На тлі глобального спаду попиту на ПК HP Inc. з 2018 року зробила наголос на преміальний сегмент високопродуктивних ігрових систем. Також подібна стратегія була реалізована в сфері продажів принтерів. Завдяки цьому курс акцій HP виріс на 25%. Також компанія змогла поліпшити фінансове становище, пропонуючи більш дешеві, ніж у конкурентів, ноутбуки Chromebook. 

Призвело до зростання цінних паперів відкриття промислових центрів тривимірного друку в Китаї та Іспанії в 2018 та 2019 роки. 

Криза, викликана пандемією COVID-19, підвищила попит на ноутбуки через перехід на дистанційний режим роботи і навчання. Крім того, компанія почала виготовляти на 3D-принтерах медичні вироби для запобігання поширенню вірусу. 

Що врахувати інвесторам HP? 

Конфліктна ситуація виникла на тлі бажання Xerox поглинути HP Inc., заплативши за угоду 35 млрд доларів. Щоб запобігти продажу, HP Inc. анонсувала викуп власних акцій на 16 млрд доларів до 2022 року. Також передбачена оптимізація фінансових витрат до даного терміну на 1,2 млрд доларів. Ціна акцій HP на тлі заяви виросла на 5%. 

Загальна капіталізація компанії становить 33,4 млрд доларів. У першому кварталі 2021 року HP Inc. вдалося перевершити очікування ринку практично на 1 млрд доларів, збільшивши суму виручки до 15,9 млрд. 

Зростання продажів було відзначено в сегменті ПК, ноутбуків і принтерів. Незважаючи на дефіцит комплектуючих, керівництво компанії заключити надійні та довгострокові контракти з виробниками. Одна акція HP в другому кварталі 2021 р. принесла інвесторам прибуток в 0,93 долара. Це вище прогнозу від авторитетних аналітичних агентств. Крім того, квартальний прибуток збільшилася на 61%. На економічно сприятливому тлі емітент зробив прогноз про подальше підвищення вартості цінних паперів. 

В цілому, за останні 5 років, починаючи з літа 2016, акції HP зросли в два рази. У липні 2021 року вартість одного цінного паперу склала 28,4 долара. Довгострокові інвестиції виглядають цілком виправдано, але можна отримати прибуток і на короткочасній різниці в ціні. Крім того, емітент стабільно виплачує дивіденди. Прибутковість в 2021 році становить 2,67%. Одна акція приносить 0,19 долара.

Інвестувати в HP Inc. з «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» 

Купити цінні папери HP просто, але обов'язково потрібно враховувати новинний фон навколо емітента, його квартальну звітність, прийдешні поглинання, прогнози аналітиків та інші фактори. Покупку акцій можна здійснити за допомогою брокера Freedom Finance Ukraine, що входить в Freedom Holding Corp. Цінні папери холдингу першими серед фінансових компаній СНД почали лістінгованних на біржі Nasdaq. Купівля акцій американських фірм можлива завдяки європейському представництву. Кожен клієнт, який відкрив брокерський рахунок, може розраховувати на професійні та безкоштовні персональні консультації.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини