JD.com Inc

JD

64.27 USD
-0.66 USD (-1.01%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US47215P1066
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
23.05.2022
1.26
USD

Про компанію JD.com Inc

JD.com – китайський майданчик прямих онлайн-продажів. Входить до числа найбільших представників B2C e-commerce в КНР за кількістю транзакцій. Займає 4 місце в Китаї в сфері розвитку технологій хмарних обчислень. Включена в індекс NASDAQ 100.

Інвесторів акції JD залучають в першу чергу завдяки перспективам розвитку компанії. Платформа стала першим інтернет-ресурсом, який приймає криптовалюту Китаю. У той же час акції JD.com є досить спірним інвестиційним інструментом, оскільки в 2021 р.  мають тенденцію до здешевлення через санкції Комісії з цінних паперів і бірж США та одночасного посилення внутрішнього держнагляду за компаніями, що мають лістинг за кордоном. Чи є сенс купувати в цьому році акції китайського Big Tech, і коли краще це робити, Ви можете уточнити у аналітика компанії «Фрідом Фінанс». Консультації безкоштовні.

Сфери і регіони діяльності

JD.com – один з провідних посередників в сфері e-commerce між Китаєм та іншими країнами. В арсеналі компанії – понад 17 млн ​​м2 складських і логістичних площ, 220 тисяч співробітників і більше 200 млн відвідувачів сайту в рік.

Інфраструктура JD.com – одна з найбільших в світі серед компаній e-commerce. Під управлінням перебувають 25 логістичних парків, що володіють потужним інтелектуальним виконанням в Азії. Також у компанії є перший в світі повністю автоматизований склад в Шанхаї. Штаб-квартира розташована в Пекіні.

Компанія в цифрах і події

Компанія Jingdong Century Trading Co. була заснована в 1998 році. 6 років починає свою діяльність інтернет-магазин jdlaser.com, який в 2013 році перейменують в JD.com. З моменту заснування відбулося кілька ключових подій, які допомогли перетворити звичайний невеликий сайт в одного з найбільших інтернет-рітейлерів Азії. Коротка хронологія подій:

 • 2006 – 2007 рр. – відкриваються філії в Гуанчжоу та Шанхаї;
 • 2007 – сайт перейменовують в 360buy.com, діяльність зосереджена на торгівлі оптичними і магнітними носіями;
 • 2010 року – асортимент розширюють, тепер тут можна купити електронні книги та компакт-диски;
 • 2012 року – відкривається сайт для англомовної аудиторії;
 • 2013 р. – майданчик перейменовують в JD.com;
 • 2014 р. – компанія Tencent викупляє 15 % акцій корпорації і передає у власність компанії кілька підрозділів. Мета – створення конкурента для Alibaba;
 • травень 2014 року – відбувається лістинг на NASDAQ, розмір капіталізації становить 26 млрд $. Це стає найбільшим розміщенням китайської корпорації в США;
 • 2015 р. – компанія планує зайняти 20% російського ринку e-commerce. Для цього керівництво укладає співпрацю з логістичною службою РФ і відкриває російськомовний сайт;
 • червень 2015 р.– Lenovo заявляє про те, що не давала сайту JD.com дозволу на продаж своїх пристроїв для РФ, і відмовляється нести відповідальність за цю продукцію;
 • жовтень 2015 року – з сайту відбувається витік конфіденційних даних тисяч користувачів;
 • 2017 р. – компанія інвестує без малого 400 млн $ в Farfetch (найбільший в світі інтернет-магазин одягу люксового класу);
 • 2018 р. – результатом співпраці з Mitsubishi Chemical стає гідропонна ферма загальною площею понад 11 тисяч м2. В цьому ж році компанія відкриває першу станцію роботів-кур'єрів. Стартує розробка безпілотних літальних апаратів, які могли б використовувати кур'єрські служби у віддалених районах Китаю;
 • червень 2018 р. – експрес-доставка замовлень з JD.com стає доступною для України;
 • 2020 р. – на Гонконгській біржі проходить лістинг одного з підрозділів JD.com (онлайн-аптека JD Health). В результаті компанії вдається залучити 3,5 млрд $ інвестицій. Стартує робота нової компанії JD Digits для контролю проектів в області штучного інтелекту і хмарних технологій.

Перша половина 2021 ознаменувалася як позитивними, так і негативними подіями. JD.com стала першою онлайн-платформою, яка впровадила цифровий китайський юань. Котирування акцій JD Logistics – логістичного філії – в результаті виходу на біржу злетіли на 18%, що дозволило збільшити бюджет інвестицій в інфраструктуру. Підрозділи ІІ і хмарних технологій були продані за 2,4 млрд $ дочірньої компанії JD Technology.

У той же час акції перебувають під впливом дій з боку США і Китаю. Над компаніями, які пройшли лістинг за кордоном, посилений як внутрішній, так і зовнішній контроль. Ризики зменшує той факт, що з недавніх пір акції JD обертаються на фондовій біржі Гонконгу, де торгуються незалежно.

Показники діяльності і акціонери компанії

Згідно з даними звіту за I квартал 2021, загальний дохід JD.com склав 203 176 млн CNY. Чистий прибуток – 3 617 млн ​​CNY.

У 2014 р. в цінні папери JD.com інвестували сім'я принца Саудівської Аравії і телекомунікаційна компанія Tencent з КНР. Крім того, акціонерами є Alphabet Inc. (Google), Walmart, Bull Capital.

Позитивні фактори росту

Вартість акцій JD може рости під впливом наступних ситуацій:

 • вторинний лістинг. У Гонконзі це привернуло 3,9 млрд $, а це в 2 рази більше запланованого. Крім того, вторинний лістинг виступив в якості захисного заходу проти можливого делістингу з бірж США;
 • диверсифікація товарів. Компанія продає все – від одягу до комп'ютерів;
 • пандемія – привела до популяризації онлайн-сервісів і переорієнтації китайських виробників. В результаті різкого падіння замовлень за кордоном і закриття заводів вітчизняним підприємствам довелося адаптувати товари під побажання внутрішніх споживачів;
 • фінансові показники – стабільно високі;
 • сприяння розвитку 5G-мереж. JD.com – провідна платформа, яка торгує гаджетами і периферійними пристроями;
 • стабільне зростання кількості користувачів сайту.

Компанія продовжує диверсифікувати бізнес-діяльність. Наприклад, в медичний сегмент була інтегрована служба експрес-тестів на COVID-19. JD.com постійно розширює сфери співпраці, на сьогоднішній день в числі партнерів компанії можна назвати Walmart, Volkswagen, Mitsubishi Chemical.

Компанія регулярно вкладається в наукові дослідження. Результатом робіт стало включення JD.com в список 50 найбільш інноваційних компаній 2020 року (за версією BCG). В цілому, прогноз оптимістичний.

Ризики інвестицій у JD.com

Курс акцій JD може падати в наступних обставинах:

 • при тривалих торгових війнах (наприклад, як нинішнє протистояння США і КНР);
 • під час світових криз;
 • скандали і судові позови, які безпосередньо стосуються компанії;
 • посилення конкуренції з боку інтернет-гігантів (Amazon, Alibaba, Trip.com і т. д.).
 • Підприємства КНР керуються закритою політикою, інвесторам складно збирати по них якісну інформацію. Отримати максимум аналітики по компанії JD.com можна у брокера Freedom Finance Ukraine.

Що важливо знати інвесторові

Акції JD.com торгуються під тікером JD. Основний майданчик – NASDAQ. Також цінні папери компанії можна зустріти на фондових біржах Франкфурта, Мехіко та Відня.

Найзручніше заробляти на акціях JD.com за допомогою CFD-рахунки. Це дозволяє отримувати прибуток без урахування динаміки котирувань, а керуючись виробленою стратегією щодо подальшого напрямку ціни. Для цього використовують індикатори та постулати фундаментального і технічного аналізів.

Інший варіант – довгострокове інвестування. Вимагає ретельного аналізу. Для здійснення будь-яких угод необхідний брокерський рахунок, відкритий фахівцем з ліцензією. Без цього фізичні особи не можуть торгувати на біржах.

Заробляйте разом з Freedom Finance Ukraine

Угода з акціями JD.com – досить ризикована затія, але при правильно підібраному підході на ній можна заробити. Вибрати коректну стратегію допоможе фахівець компанії «Фрідом Фінанс Україна».

Наші клієнти отримують наступні переваги: ​​

 • якісна сервісна підтримка;
 • безкоштовні консультації в зручному форматі;
 • допомогу фахівців, сертифікованих Національною комісією з цінних паперів;
 • можливість використання внутрішньої аналітики «Фрідом Фінанс Україна» для прийняття рішень з приводу угод;
 • здійснення операцій за допомогою телефону або планшета (потрібно завантажити додаток Tradernet).

Подайте заявку, і фахівець в найкоротші терміни оформить індивідуальний брокерський рахунок (при наявності всієї необхідної документації). Це дасть можливість торгувати на таких провідних світових фондових біржах, як Nasdaq, NYSE, KASE, London Stock Exchange.

Freedom Finance Ukraine веде навчальні курси і майстер-класи для тих, хто хоче краще розбиратися в тонкощах трейдингу і особливості наповнення інвестиційного портфеля. Ми робимо все, щоб наші клієнти отримували максимум прибутку.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини