JPMorgan Chase & Co.

JPM

112.23 USD
+1.43 USD (+1.29%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US46625H1005
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
07.04.2022
1
USD
07.01.2022
1
USD
07.10.2021
1
USD
07.07.2021
0.9
USD
07.01.2021
0.9
USD

Про компанію JPMorgan Chase & Co.

JPMorgan Chase ― американський фінансовий холдинг, який заслужено вважається основою всієї банківської системи США. Це один з найбільших банків з розмірами активів $2,5 трлн, що ставить його попереду навіть таких компаній, як Citigroup і Bank of America. Він входить до четвірки найважливіших фінансових установ Америки.

Акції JPMorgan належать до категорії «блакитних фішок», що говорить про їх високу надійність і привабливості з точки зору трейдингу. Це одні з найстабільніших цінних паперів на фондових біржах США. Купувати їх варто під час будь-якого «бичачого» ринку, що зароджується.

Дата заснування та регіон діяльності JPMorgan Chase

Холдинг JPMorgan Chase утворився внаслідок злиття близько тисячі банків США. Датою заснування вважається 2000 рік, коли відбулося об'єднання двох найбільших фінансових установ ― J.P.Morgan & Co. Inc і The Chase Manhattan Corp. Гучні імена цих компаній визначили нинішню назву корпорації. У неї свого часу також увійшли такі установи:

 • New York Manufacturing Co;

 • The Chemical Bank;

 • Перший банк Чикаго;

 • Wisconsin Marine and Fire Insurance Co;

 • Great Western Bank та ін.

Компанія працює у більш ніж 60 країнах світу. Головний регіон діяльності ― США. На їх частку припадає понад 2/3 прибутку. Варто відзначити також присутність корпорації у Канаді, Великобританії та Індії. Штаб-квартира розташована у Нью-Йорку, на Манхеттені. На компанію працюють понад 250 тис. осіб.

Сфера діяльності JPMorgan

JP Morgan вважається універсальним банком. Надає глобальні фінансові послуги та роздрібний банкінг. Обслуговує мільйони приватних клієнтів і комерційні компанії. Основні сегменти емітента:

 1. Споживчі та місцеві банки. Компанія працює з клієнтами через відділення, банкомати, онлайн, мобільні та телефонні банківські послуги.

 2. Корпоративні й інвестиційні банки. Цей сегмент корпорації пропонує банківські та маркетингові послуги. Працює з інвесторами, пропонуючи їм кредитування. Надає урядовим і муніципальним організаціям різні послуги: інвестиційно-банківські, брокерські, казначейські. Компанія пропонує також різні можливості для проведення операцій з цінними паперами.

 3. Комерційні банки. Їх сфера діяльності ― це кредитування, казначейські та інвестиційно-банківські послуги.

 4. Управління активами. Цей напрямок містить у собі інвестиції. Сюди також належить управління приватними капіталами.

Американський уряд надає всебічну підтримку компанії, оскільки її діяльність має велике значення для економіки країни. Холдинг належить до категорії Too big to fail.

JPMorgan Chase у цифрах і подіях

Попередники холдингу мають свою історію. Так, найстарший з них ― Chase Manhattan Corp був заснований у 1799 році. Тому справедливо вести відлік історії компанії з цього часу й вважати, що досвід роботи JPMorgan у банківській сфері становить понад 220 років.

Історія банку J.P.Morgan & Co. Inc, від якого холдинг отримав першу частину своєї назви, почалася у 1871 році. Його засновник ― Джон П. Морган ― відрізнявся великими здібностями до політики та ведення бізнесу, мав неабиякий вплив на фінансову сферу Америки. У його банку впроваджувалися передові технології того часу.

Ще однією ключовою складовою корпорації є Chase National Bank. Історія компанії почалася у 1877 році. Завдяки підприємницькому таланту Джона Томпсона (засновника) до 1930 року номінальна вартість Chase National Bank була найвищою у світі. В активах банку було $2,7 млрд. У ті часи така сума вважалася вкрай великою. Компанія проводила політику злиття й поглинання, як і решта фінансових компаній того часу. У 1955 році банк злився з Bank of The Manhattan.

Кілька інших важливих дат в історії компанії:

 • 1947 ― відкриті перші підрозділи у Німеччині та Японії;

 • 1949 ― Девід Рокфеллер став віце-президентом і взяв на себе керівництво розвитком Chase. Уже у 1969 році він обійняв посаду головного виконавчого директора, а перебував на ній до початку 80-х років;

 • 1950 ― випустили перші кредитні картки. Популярністю вони отримали лише у кінці 1960-х років;

 • 1969 ― компанія стала публічною після виведення своїх акцій на Нью-Йоркську фондову біржу;

 • 1980-1990 ― криза ощадно-позичкових асоціацій, через яку акції досягли самого дна. Станом на жовтень 1990 року, вартість цінних паперів становила $3,2;

 • 1991-2000 ― стався ряд важливих злиттів. Наприклад, Chemical Banking Corporation об'єдналася з Manufacturers Hanover Corporation, First Chicago Corporation ― з NBD Bancorp Inc.;

 • 2005 ― посаду головного виконавчого директора зайняв Джеймс Даймон, який через рік став і головою правління;

 • 2018 ― корпорація зайняла 3-ю сходинку у рейтингу найбільших публічних компаній світу за версією Forbes Global 2000.

Банк активно купує акції інших концернів з різних галузей: фінансової, технологічної, промислової, енергетичної тощо.

Показники діяльності та прогнози J.P. Morgan Chase

Ринкова капіталізація банку станом на 14 червня 2021 року становила $477 832 511 488. Чистий прибуток гіганта фінансової сфери за обсягом активів J.P. Morgan Chase у першому кварталі 2021 року зросла у 5 разів і склала $14,3 млрд, або $4,5 у розрахунку на акцію. За аналогічний період минулого року показники відповідно становили $2,865 млрд, або $0,78 на акцію. Ринкова вартість банку з початку 2021 року зросла на 21,3%. Скоригований прибуток на акцію склав $3,31, тоді як за прогнозом аналітиків очікувалося $3,1.

Зростання прибутку забезпечено розпуском резервів на покриття збитків, доходами торгового підрозділу та інвестиційного банкінгу. Такі цифри частково обумовлені швидким поліпшенням економіки. Прогнозовані показники у $30,52 млрд для чистого прибутку також були перевищені й склали $33,1 млрд, що демонструє також зростання на 14,3%. Чистий процентний дохід банку скоротився на 11% ― до $13 млрд, здебiльшого через низькі відсоткові ставки. Це виявилося гіршим за прогноз аналітиків у $13,2 млрд.

Аналітики радять купувати акції JPMorgan Chase з прогнозною вартістю на рівні $186 за штуку. Хоча величина активів знижується, можливий розрив взаємин з Amazon може мати нейтрально-позитивний результат для банку. Практика показує, що цінні папери холдингу завжди ростуть у ціні. Навіть після кризи їх вартість стабілізується та досягає нових вершин.

Що важливо знати інвесторам

Акції JPMorgan Chase торгуються під тікером JPM, входять до індексу Dow Jones, S&P 500. Зазвичай їх купують на Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE). Також котирування цінних паперів холдингу відбуваються й на інших майданчиках у Мехіко, Берліні, Франкфурті, Буенос-Айресі та Сан-Паулу.

Кількість акцій, які перебувають у вільній торгівлі, ― 3 027,13 млн. Їх капіталізація становить $485 218,37 млн. Вартість цінних паперів компанії ― це нерідко відображення стану всього ринку фінансів. Коли економіка США стабільна, ціна зростає. Якщо настає криза, спостерігається обвал акцій. Оскільки компанія контролює роботу у різному ступені й підприємств, робота яких не пов'язана з фінансовою сферою, на котирування акцій також впливає ситуація на інших ринках. Ціну визначають наступні чинники:

 • ВВП США та динаміка процентної ставки ФРС;

 • фінансові показники діяльності холдингу та його дочірніх компаній;

 • нові важливі придбання активів;

 • нестабільність на біржах і банківські паніки;

 • ситуація у різних сферах США: у військовій, епідеміологічній, соціально-політичній;

 • обмеження на законодавчому рівні на проведення різних банківських операцій;

 • попит на банківські продукти;

 • зміна керівництва емітента тощо.

Зростання вартості акцій слід очікувати, коли стабілізується світова фінансова система й американська економіка вийде з рецесії.

Ціна акції JPMorgan у березні 2020 роки (після оголошення ВООЗ про пандемію коронавірусу) становила $76,86, знизившись з $141,1 на 84%. З того часу вартість цінних паперів зросла на 104,87% і станом на 15 червня 2021 торгувалася по $157,75. Акції емітента дешевшають на 0,5% на премаркеті торгів п'ятниці. Дивідендні виплати регулярні. На квітень 2021 року вони становили $0,9 на акцію.

Отримувати дохід від цінних паперів JPM можуть лише інвестори, які володіють істотною їх кількістю. З цієї причини багато трейдерів вважають за краще заробляти на цінних паперах за допомогою CFD-трейдингу. Такий метод торгівлі дозволяє отримувати прибуток не тільки при підвищенні вартості активів, але й під час їх падіння. Важливо визначити цінову динаміку акцій, використовуючи фундаментальний і технічний аналіз, регулярно відвідуючи форуми трейдерів і професійних інвесторів.

Freedom Finance: ваш провідник у світ інвестування

Щоб отримати вихід на фінансову біржу, необхідно мати великі кошти. Тому не кожен зможе самостійно вести торги. Пропонуємо скористатися послугами європейського брокера «Фрідом Фінанс». Щоб купити акції JPM, необхідно лише відкрити брокерський рахунок. Після його поповнення на суму, достатню для придбання обраних цінних паперів, можна починати торги, використовуючи платформу «Трейдернет». Надаємо можливість вести їх самостійно або за допомогою інвестиційного консультанта. Наші переваги:

 • консультація сертифікованих фахівців;

 • можливість скористатися навчальними програмами;

 • конфіденційність виконуваних операцій;

 • відсутність плати за відкриття, обслуговування рахунку, надання допомоги;

 • отримання власної аналітики.

Вести торгівлю ви можете навіть через телефон. Для цього потрібно встановити мобільний додаток Tradernet.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини