Coca Cola Co.

KO

63.15 USD
-0.89 USD (-1.39%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US1912161007
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
16.06.2022
0.44
USD
16.03.2022
0.44
USD
02.12.2021
0.42
USD
16.09.2021
0.42
USD
16.09.2020
0.41
USD

Про компанію Coca Cola Co.

Coca-Cola: інформація про емітента

The Coca-Cola Company — американська компанія, найбільший виробник і постачальник газованих напоїв в світі. За даними на 2018 рік капіталізація The Coca-Cola Company склала $201 млрд. У 2019-му показник збільшився до $235 млрд. 2020-й, незважаючи на пандемію і загальносвітову фінансову кризу, також став прибутковим для компанії, хоча показники виявилися нижчими за очікувані. 

За другий квартал 2020 року виручка Coca-Cola склала $16 млрд, тоді як за аналогічний період попереднього року показник був $19 млрд. Спад прибутковості стався на тлі карантинних обмежень, адже значна частка продажів продукції припадає на торгові точки громадського харчування, ресторани фаст фуду, кафе і бари, кінотеатри.Проте інвестиції в акції Coca-Cola залишилися прибутковими, а показники в 2020 році перевершили прогнози аналітиків. Експерти говорили про дохід $ 0,4 на акцію, а показник досяг $ 0,41. 

Директор компанії Джеймс Квінсі назвав другий квартал 2020-го одним з найтяжчих в їхній історії. І хоча там поки не наважуються давати фінансові прогнози, очевидно, що Coca-Cola твердо стоїть на ногах і зберігає ресурс для відновлення після пандемії.

Чи час купувати акції Coca-Cola,які на початку 2020-го втратили чи не 35% своєї вартості ($59,8 за штуку в лютому проти $38,31 в березні)? Грамотну фінансову стратегію можна вибудувати, заручившись підтримкою досвідченого аналітика. Ті, хто в кінці березня придбали акції Кока-Кола за рекордно низькою ціною, вже через кілька тижнів мали на руках дорожчі активи — в квітні ціна піднялася до $49, а до кінця складного року Coca-Cola практично повернула колишні позиції. До 31 грудня 2020 року ціна акції досягла $ 54,84. 

У 2020 році бренд Coca-Cola увійшов в 10-ку найдорожчих в світі за версією Forbes. Він оцінюється приблизно в $64,4 млрд і показує регулярне зростання вартості (+9% по відношенню до 2019 року).

Після закінчення пандемічної кризи компанія ще відчутніше зміцнить позиції на ринку. Для тих, хто планує купити акції Coca-Cola,пропонуємо більше дізнатися про емітента. 

Дата заснування і регіон діяльності

The Coca-Cola Company зареєстрована в 1892 році після того, як підприємець Азой Кендлеру викупив права на однойменний напій у дружини покійного фармацевта Джона Пембертона. Головний офіс розташований в Атланті, Джорджія. Продукція продається практично по всьому світу, за винятком хіба що Північної Кореї та Куби. Компанія володіє заводами з виготовлення безалкогольних напоїв на всіх континентах (крім Антарктиди).

Їй належать 5 з 6 найбільш продаваних в США і Європі брендів напоїв — від самої Coca-Cola і не менш популярних Fanta і Sprite до більш відомих в США, ніж по світу, Diet Coke, Schweppes. Але і це не все — в розпорядженні Coca-Cola знаходяться також торгові марки Bonaqua, «Добрий», «Моя сім'я» та багато інших. Компанія постійно розширює сферу впливу і поглинає конкурентів в різних країнах світу. Всього The Coca-Cola Company володіє 500+ брендами — молоко, соки, ізотонічні і спортивні напої, кава, чай та ін.

Ключові події

Історія The Coca-Cola Company насичена подіями. Відзначимо ключові:

 • 1899 — запуск першого заводу з виготовлення концентратів;

 • 1904 — встановлено перший рекламний щит, який до цих пір залишається на місці;

 • 1905 — усунення кокаїну зі складу напою Coca-Cola;

 • 1919 — продаж компанії інвестиційному фонду та первинний випуск акцій (IPO);

 • 1923 — президентом The Coca-Cola Company стає Роберт Вудрафф. Завдяки йому з'явилися знамениті стандарти якості продукції. Він запровадив багато загальноприйнятих нині правил торгівлі (наприклад, six-pack) і розширив рекламний бюджет бренду;

 • 1928 — з цього року Coca-Cola незмінно виступає спонсором Олімпійських ігор;

 • 1931 — в одній з різдвяних рекламних кампаній з'являється новий образ веселуна в червоному костюмі — Санта-Клауса, який врешті решт став майже канонічним;

 • 1943 — запуск заводу на території Африки;

 • 1 960 — придбання The Minute Maid Corporation і випуск перших партій Sprite;

 • 1974 — початок співпраці з FIFA;

 • 1982 — починається випуск дієтичної коли;

 • 1985 — напій Coca-Cola стає першим, який залишив межі Землі (астронавти "Челленджера" відкрили космічну банку напою прямо на борту);

 • 1986 — створення Coca-Cola Enterprises з метою залучення додаткових інвестицій;

 • 1987 — компанія увійшла до тридцятки емітентів, що становлять основу індексу Dow Jones;

 • 1990 — обсяг продажів перевищив $10 мільярдів;

 • 2010 — реорганізація підрозділів компанії і створення Coca-Cola European Partners;

 • 2012 — The Coca-Cola Company провела спліт акцій з розрахунку 2:1, щоб дати приватним інвесторам більше можливостей придбати їх;

 • 2018 — покупка ТМ Tropico;

 • 2019 — постійне зростання розміру дивідендів відзначається 57-й рік поспіль (з 1920-го).

Акції Coca-Cola становлять близько 9% від інвестиційного портфеля Уоррена Баффета, одного з найбільш знаменитих інвесторів американського фондового ринку.

Показники діяльності

За останні 5 років акції Кока Кола демонстрували зростання з періодичними короткочасними спадами.

На початку 2019 року вартість однієї акції становила $48,13, а до кінця року виросла до $58,4. Швидше за все, тенденція продовжилася б в 2020 році, якби не криза. 

The Coca-Cola Company поступово відновила позиції після різкого падіння в кінці лютого-початку березня. Найвища ціна в 2020-му була $ 60 за одну акцію, найнижча — $ 37,9. До кінця року емітент практично повністю повернувся до початкових показників (близько $ 55 за одну акцію) і продовжує демонструвати зростання. 

2019 рік компанія The Coca-Cola Company закрила з чистим прибутком в $ 8,92 мільярдів, що на 39% вище показника роком раніше. Виручка досягла $ 37,26 млрд. У 2020-му році виручка виявилася нижчою. Наприклад, за результатами трьох фінансових кварталів сума склала $ 24 млрд (для порівняння, за три квартали 2019 го вона була вищою - $ 28 млрд). 

Однак, як тільки повністю повернуться до нормального життя ресторани, кінотеатри та інші традиційні місця продажу коли, цілком очікувано зростуть і обсяги продажів. 

Акціонерам The Coca-Cola Company стабільно виплачує дивіденди, розмір яких на 16 грудня 2019 року склав 0,4% за акцію. У 2020-му компанія продовжила виплати дивідендів. У червні, вересні та листопаді інвестори отримали по $ 0,41 за кожну свою акцію. 

Більшість ключових світових аналітиків дають по акціях Coca-Cola позитивний прогноз. Потенціал зростання для них — близько 15%. Але завжди важливо оцінювати поточну ситуацію, щоб приймати рішення по стратегії поведінки з акціями Кока-Кола — тримати, продавати або купувати. 

Freedom Finance — ваш надійний партнер

Якщо ви хочете поповнити свій інвестиційний портфель акціями Coca-Cola, варто заручитися підтримкою досвідченого експерта. Такий супроводжує кожного клієнта компанії ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА. У розпорядженні інвесторів — постійні консультації з інвестиційними експертами (досвід роботи на фондовому ринку від 10 років) в зручному форматі. 

Отримати відповідь на питання, консультацію, свіжі прогнози або обговорити свою інвестиційну стратегію можна онлайн або особисто в одному з 12 офісів ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА. Клієнтам також доступна мобільна платформа Tradernet. Додаток дозволяє здійснювати операції на біржі за лічені хвилини з телефону і бути в курсі того, що відбувається на біржі.

З огляду на те, що купувати акції іноземних компаній українці можуть тільки через зарубіжних брокерів, великим плюсом є те, що ФРИДОМ ФІНАНС УКРАЇНА — частина міжнародного холдингу. Саме через європейське представництво Freedom Holding Corp. можна здійснювати всі операції на NASDAQ, NYSE і інших біржах.

Для цього буде потрібно відкрити брокерський рахунок. Процедура займає не більше 10 хвилин. Всі деталі роз'яснює персональний інвестиційний консультант.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини