Mastercard Inc.

MA

318.34 USD
+6.05 USD (+1.93%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US57636Q1040
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
11.04.2022
0.49
USD
10.01.2022
0.49
USD
11.10.2021
0.44
USD
12.04.2021
0.44
USD
11.01.2021
0.44
USD

Про компанію Mastercard Inc.

Інформація про емітента

MasterCard Incorporated — транснаціональна технологічна компанія, одна з найбільших і відомих платіжних систем на сьогодні. Вона об'єднує користувачів, фінансові установи, торговельну сферу, уряду і організації по всьому світу, забезпечуючи їм можливість проведення оплати електронними способами.

Більше 50 років компанія удосконалює платіжні процеси в різних країнах, ставлячи технології на перше місце і сприяючи розвитку світової торгівлі. «МастерКард» останнім часом стала більш мобільною та інноваційною. Інтерес до платіжної системи продовжує зростати. З огляду на стійкість компанії на ринку, акції «МастерКард» — цікаве капіталовкладення як для приватних інвесторів, так і для великих фондів.

Дата заснування і регіон діяльності

MasterCard Inc. вийшла на ринок в 1966 році, коли кілька банків США дали згоду на створення асоціації під назвою Interbank Card Association. Так був випущений платіжний продукт Master Charge: The Interbank Card. Тільки через 13 років карта отримала нинішню назву.

Основним конкурентом корпорації є платіжна система Visa (колись — BankAmericard), на противагу якій і була заснована «МастерКард». У 2010 році на конкурентну частку доводилося 28,6% ринку, в той час як цей показник для MasterCard оцінювався в 20%. Згідно з даними 2015 року, на той період ринкова частка платіжних карт «МастерКард» залишилася такою ж. Сьогодні вона становить 25%.

Концерн об'єднує 22 тис. фінансових установ у більш ніж 200 країнах і має штаб-квартиру в Нью-Йорку. У О'Феллоне (штат Міссурі) знаходиться також операційна штаб-квартира.

Сфера діяльності

Ключовий напрям діяльності корпорації — обробка платіжних операцій між банками, які випускають свої карти під брендом «МастерКард», і фінансовими установами, які обслуговують підприємства з терміналами. Продукти корпорації:

 • різні види кредитних і дебетових карт;

 • інформаційні та аналітичні послуги;

 • інструменти кібернетики та аналітики;

 • консалтинг;

 • програми лояльності та винагороди;

 • рішення для обробки даних.

Корпорація розробляє технології мікропроцесорних карт. Просуває свій платіжний інструмент як безпечний спосіб проведення розрахунків на ринку електронної комерції. У власності MasterCard:

 • Активи компанії Cirrus Systems Incorporated (51%). Цей бренд об'єднує мережу банкоматів.

 • Акції організації Mondex International (51%). Продукт дозволяє розраховуватися віртуальними коштами. Для цього готівку «кидають» до електронного гаманця.

 • Активи Maestro International (50%). Це сервіс дебетових карт, які виробляються з магнітною смугою, в деяких впроваджений ще мікрочіп. Проведення платежів з їх допомогою передбачає введення PIN-коду або підпис користувача.

Клієнти можуть здійснювати платіжні операції, використовуючи ряд рішень і сервісів, які MasterCard створює під цими брендами. Компанія гарантує безпеку і захищеність платежів.

Mastercard Inc. в цифрах і події

Корпорація швидко розвивалася, знайомлячи людей по всьому світу з можливостями електронної оплати. Справжнім успіхом для «МастерКард» стало те, що саме вона, а не Visa, першою прийшла в Китай і міцно закріпилася там. Важливі події в історії компанії:

 • 1968 — відкриті філії в Мексиці, Японії та Європі, що заклало основи для міжнародної платіжної системи;

 • 1969 — історичний крок: об'єднання Everything Card (карта банку First National City Bank) і на той час ще Master Charge;

 • 1983 — корпорація першою на ринку платіжних послуг ввела лазерну голограму для своїх карт. Це стало серйозним кроком на шляху боротьби з підробками;

 • початок 1990-х — придбання Access Card. У цей період електронні технології повсюдно увійшли в життя людей, тому керівництво MasterCard зосередилося на зручності і швидкості обслуговування користувачів;

 • 2002 — об'єднання з Europay International SA, що випускала тривалий час карти Eurocard;

 • 2003 — корпорація випробувала нову технологію PayPass, яка передбачає проведення безконтактної оплати карткою. Для цього її тільки необхідно піднести до терміналу, що дало можливість користувачам швидше робити покупки;

 • 2006 — провели IPO. Вартість однієї акції склала $39. В цьому ж році назва компанії змінилася на MasterCard Worldwide. Такий крок був необхідний для відображення значного масштабу бізнесу;

 • 2014 — «МастерКард» разом з Apple розробляє функцію мобільного гаманця для нових версій iPhone. У цей період придбана Pinpoint (Австралія) — лідируючий управлінець програми винагород;

 • 2021 — корпорація оголосила, що забезпечить можливість проводити транзакції за допомогою деяких криптовалют.

MasterCard Inc. вжила заходів по просуванню своїх зусиль з перевірки особистості з придбанням Ekata за $850 млн. Компанія спільно з американською криптовалютною біржею Gemini запустить першу кредитну карту, яка дає користувачам «винагороду» за покупки в цифровій валюті в 2021 році. Це дозволяє поглибити участь великих платіжних компаній в розвиненому класі активів.

Показники діяльності і прогнози

Сьогодні корпорація перетворилася на багатофункціональну платіжну платформу. В останні роки вона демонструє високу стійкість на ринку і прискорений темп зростання виручки. Тому можна припустити, що в довгостроковій перспективі її дохід продемонструє стійкий приріст.

На кінець вересня 2019 кількість випущених карт MasterCard і Maestro в світі склало 2,6 млрд. За 3 квартали 2019 року компанія збільшила число транзакцій на 1/5. В результаті виручка підвищилася на 12% і сумарно за рік склала $12 млрд. Згідно зі звітом за станом на листопад 2019 року чистий дохід — понад $6 млрд. За третій квартал в тому ж році акціонерам були виплачені дивіденди на загальну суму $333 млн.

Такі хороші фінансові результати компанія демонструє завдяки впевненості бренду і поширеності карт MasterCard, а також підвищенню популярності електронних платежів.

Що важливо знати інвесторам

Акції MasterCard обертаються на Нью-Йоркській фондовій біржі NYSE під тікером MA і мають високу ліквідність. «МастерКард» виплачує дивіденди своїм акціонерам раз на квартал. Акціонерний капітал компанії — більше 1,02 млрд акцій. Середні показники торгів на добу — 2 млн доларів США. До оголошення ВООЗ про пандемію коронавірусу (березень 2020 року) торги велися за ціною в середньому $200,1 за одну штуку. З тих пір вартість акцій «МастерКард» зросла на 94,73%, торги ведуться по $389,65 (станом на 21.04.2021).

Цінні папери компанії підтримують кореляцію з Visa. Але вони на тривалих проміжках часу показують більш високу прибутковість. Курс акцій MasterCard демонструє хорошу динаміку, яку можна порівняти з Apple. 

Коли інвестор поставив перед собою довгострокову мету, не варто зволікати з покупкою акцій. Якщо вона короткострокова, необхідно провести технічний аналіз, простежити за останніми новинами компанії. Враховувати потрібно обсяги платежів і транзакцій, проведених через «МастерКард».

Актуальний професійний аналіз поточної ситуації та свіжі прогнози клієнти Freedom Finance отримують від персонального інвестиційного консультанта за запитом. Ця послуга безкоштовна.

«Фрідом Фінанс Україна» — ваш провідник у світ інвестування

Українським інвесторам, щоб купити акції MasterCard,необхідно звернутися до брокера, який надасть вихід на біржу NYSE. Самостійно зробити це неможливо. В особі компанії Freedom Finance Ukraine ви знайдете надійного партнера. Щоб почати співпрацювати з нами, необхідно укласти договір і відкрити брокерський рахунок (зробити це можна онлайн). Після цього ви отримуєте можливість торгувати через нашого європейського брокера.

Якщо складно самому вибрати стратегію інвестування, звертайтеся до наших консультантів, які мають досвід роботи на фондовому ринку від 10 років. Ми надамо власну аналітику для оцінки інвестицій в акції «МастерКард».

Наші фахівці супроводжують угоди і консультують з усіх питань на безкоштовній основі. Вести торгівлю можна через мобільний додаток Tradernet. 

Для тих, хто хоче глибше вивчити роботу біржі і формувати стратегії повністю самостійно, є навчальні курси різної інтенсивності.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини