Moet Hennessy Louis Vuitton SA

MC

572 EUR
-13.3 EUR (-2.27%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
FR0000121014
Ринок
EURONEXT
Валюта
EUR

Про компанію Moet Hennessy Louis Vuitton SA

Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) – всесвітньо відомий французький концерн, що займає провідну позицію з продажу предметів розкоші. Попит на його продукцію завжди високий. Акції «Луї Вітон» мають високу волатильність, що дозволяє генерувати трейдерам непоганий дохід. Торгувати з використанням цього інструменту можна на будь-яких ТФ, але оптимальним рішенням будуть середньострокові та довгострокові стратегії.

Дата заснування й регіон діяльності

Компанія була заснована 1 січня 1987 року шляхом об'єднання найбільших виробників Moët Hennessy і Louis Vuitton. Це дозволило LVMH стати лідером у своїй ніші та контролювати понад 1/10 ринку.

Штаб-квартира холдингу розташована у Парижі. На компанію працює близько 163 тис. людей, 80% з яких – за межами Франції. Роздрібна мережа емітента представлена ​​у 70 країнах світу майже 5 тис. магазинів. 24% виторгу припадає на США, 19% – на країни Європи, 10% – на Францію, 7% – на Японію і 29% – на всю решту Азію.

Сфери діяльності LVMH

Сьогодні холдинг виробляє та реалізує предмети розкоші. Він працює у таких бізнес-сегментах:

 1. Алкогольні напої. Виробляє й продає високоякісні шампанські та ігристі вина, коньяк, текілу, горілку. В активах компанії є власні виноградники, що забезпечують 1/5 частину всього виноматеріалу.

 2. Мода та шкіряні вироби. Емітент займається виробництвом валіз, сумок, аксесуарів, взуття та одягу.

 3. Парфуми та косметичні засоби.

 4. Годинники та ювелірні вироби. Широко представлені розкішні аксесуари для чоловіків і жінок. Компанія спеціалізується на годинниках найвищої точності.

 5. Вибіркова роздрібна торгівля. Цей напрямок діяльності організовано для створення середовища, відповідного іміджу та статусу люксових брендів. Фірма займається продажем предметів розкоші міжнародним мандрівникам і на бортах круїзних лайнерів. Даний сегмент також управляє магазинами краси, які поєднують прямий доступ і допомогу клієнтам.

 6. Інші види діяльності. А саме медіапідрозділ. Він видає газети й журнали, управляє комерційними та фінансовими сайтами, володіє радіостанціями. Цей напрямок також займається нерухомістю та будує розкішні яхти.

У власності «Луї Вітон» знаходиться 75 престижних брендів. На особливу увагу заслуговують Givenchy, Moët & Chandon, Christian Dior, Chaumet. До 9-10% консолідованого прибутку дає бренд Hennessy.

Трішки історії

Президентом корпорації після злиття концернів став Ален Шевальє з Moët Hennessy, а віце-президентом – Анрі Ракам з Louis Vuitton, оскільки перша компанія була у 3 рази більші за другий. Між цими керівниками траплялися серйозні суперечки. Спори вирішувалися навіть за допомогою суду. Знайти вихід вдалося, коли посаду керівника зайняв Бернар Арно, який до 1990 року став єдиним власником LVMH, витіснивши представників «Луї Вітон» з групи.

Вже на початку 90-х оборот концерну становив $5 млрд, капіталізація на ринку – $10 млрд. Важливі придбання холдингу:

 • 1996 – куплені будинки мод Céline і Loewe, отриманий контроль над DFS Group;

 • 1997 – у володіння LVMH перейшла мережа магазинів Sephora (Франція), що спеціалізуються на парфумерії та косметиці;

 • 1999 – перелік брендів холдингу поповнили компанії-виробники годинників, серед яких Tag Heuer AG, Zenith тощо;

 • 2011 – поглинена компанія Bulgari (Італія). Угода для емітента коштувала €3,75 млрд;

 • 2017 – викуплені всі акції, що залишилися Christian Dior за $13,1 млрд;

 • 2019 – «Луї Вітон» придбав контрольний пакет акцій корпорації Tiffany & Co вартістю $16,2 млрд.

У 2015 році акції LVMH трохи втратили свої позиції. Але вони продовжують доволі високо котируватися, і концерн ефективно справляється з несприятливою економічною ситуацією. Для цього він використовує різні методи, наприклад, випускає колекції для молодої аудиторії, проводить рекламні кампанії зі знаменитостями тощо. У 2018 році Бернар Арно, за версією агентства Bloomberg, визнаний найбагатшою людиною Європи.

Показники діяльності Louis Vuitton Moët Hennessy

Загальна капіталізація корпорації за останній рік продемонструвала зростання на 23%, сьогодні вона становить понад €252,6 млрд. Акції Louis Vuitton стабільно дорожчають вже протягом десятиліть. Згідно з даними на січень 2021 р чистий прибуток LVMH за підсумками минулого фінансового року знизився на 34% – до €4,702 c €7,171 млрд. Виторг впав на 17% – до €44,651 з €53,67 млрд роком раніше. Причинами погіршення показників стали закриття магазинів і скорочення виробничих потужностей через епідемію коронавірусу.

Всього корпорація випустила 505 431 000 акцій. 50-60% з них знаходяться у вільному обігу. З моменту розміщення на біржі курс цінних паперів емітента продемонстрував зростання на сотні відсотків. Основні акціонери «Луї Вітон» – Christian Dior SE та сім'я Арно. Вони володіють майже 50% всіх акцій.

Що важливо знати інвесторам: ціни, котирування, прогнози

Купити акції LVMH можна на фондовій біржі Euronext Paris. Торгуються вони під тікером MC, входять до індексів CAC 40, NASDAQ EURO 50. Холдинг стабільно раз на півроку проводить дивідендні виплати утримувачам своїх цінних паперів. На річних зборах акціонерів емітента, яке відбулося 15 квітня 2021 року схвалена виплата за 2020 фінансовий рік у розмірі €6,00 на акцію. €2,00 було перераховано у грудні, ще €4 – у квітні.

Станом на 22.06.2021 ціна акції LVMH становила €683,4. Для порівняння: у червні роком раніше цінні папери коштували по €390,5. Щоб скласти прогноз на ціну акцій «Луї Вітон», необхідно врахувати ряд факторів:

 • результати квартальних звітів, які компанія надає кожні 3 місяці, починаючи з квітня;

 • економічна ситуація у світі;

 • ефективність роботи бренду Hennessy;

 • покупка нових торгових марок, злиття й поглинання, після чого акції демонструють зростання у ціні;

 • зміна керівництва чи стратегії ведення бізнесу;

 • можливість збільшення розмірів податків.

Louis Vuitton позиціює свою продукцію як елітну. Вона дозволяє підкреслити статус власника. Ціна акцій впаде лише за умови, що товари переходять у розряд звичайних.

Як отримати доступ до торгів на найбільших фондових біржах: ефективна співпраця з Freedom Finance

Щоб інвестувати легко та грамотно, необхідно заручитися підтримкою надійного брокера, якого ви можете отримати в особі компанії «Фрідом Фінанс». Ми надаємо доступ до світових фондових бірж, зокрема, можливість купити акції «Луї Вітон». Наші експерти знають фінансові ринки, допоможуть комплексно оцінити шанси на прибуток, прийняти ефективне рішення. Для здійснення операцій онлайн створена спеціальна платформа Tradernet.

Щоб почати співпрацю з Freedom Finance, вам необхідно залишити заявку на нашому сайті. З вами зв'яжеться менеджер, якому потрібно надати інформацію про те, що цікавить вас на ринку, послуги тощо. Далі відкривається брокерський рахунок. Після його поповнення можна починати вести торги на біржі (самостійно або з допомогою інвестиційного консультанта).

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини