McDonald's Corp.

MCD

272.18 USD
-1.17 USD (-0.43%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US5801351017
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
02.12.2022
1.52
USD
02.09.2022
1.38
USD
07.06.2022
1.38
USD
02.03.2022
1.38
USD
02.12.2021
1.38
USD

Про компанію McDonald's Corp.

Інформація про емітента

McDonald's Corporation — світовий лідер в сфері громадського харчування. До січня 2020 року мережа «МакДональдс» представлена в 120 країнах світу, працює близько 38 тис. ресторанів, в яких задіяно понад 200 000 співробітників і кожен день обслуговується 70+ млн чоловік. Тільки в Україні (яка стала 102-ю країною, де відкрилася мережа) станом на 2020 рік функціонувало 93 заклади McDonald's. 

Акції «Макдональдс» — надійний актив, який вибирають великі і починаючі інвестори по всьому світу, в тому числі і в Україні. Торгуються на біржі NYSE під тікером MCD. Цінні папери емітента включені в ряд шанованих індексів, серед них Dow Jones, S&P 500 і S&P 100, NYSE US 100. Завдяки цьому купити акції «Макдональдс» часто прагнуть організації зі сфери колективних інвестицій, однак і в очах приватних інвесторів вони є привабливим об'єктом для вкладень.

За результатами 4 фінансових кварталів 2020 року капіталізація McDonald's Corporation досягла $160 млрд. 

Дата заснування і регіон діяльності

Перший ресторан відкритий в 40-х роках минулого століття братами Морісом (Маком) і Річардом (Діком) Макдональдсами в США. Саме їм всесвітньо відома мережа зобов'язана своєю концепцією, яка стала одним з вагомих факторів успіху. Сімейний підряд відкрив невелике придорожнє кафе, зосередившись на впровадженні системи drive-in, тобто видаючи їжу автомобілістам прямо в машину. Вони замінили стандартний для тих часів скляний посуд на паперовий, відмовилися від послуг офіціанток, скоротили меню до 9 ходових позицій (в тому числі бургери і кола, молочний коктейль). Заклад швидко обзавівся репутацією місця, де сім'я може дуже швидко, смачно і недорого перекусити.

У 1954 році Рей Крок викупив у власників право представляти компанію за системою франчайзингу та вже через рік утворив McDonald's System Inc. Через п'ять років підприємство змінило назву на McDonald's Corporation.

На даний момент ресторани мережі працюють в США (найбільше число закладів розташовано в Нью-Йорку, Техасі і Каліфорнії), Японії, Китаї, Канаді, Німеччині, Франції, Великобританії, Австралії і ще в десятках інших країн. Штаб-квартира з 2018 року знаходиться в Чикаго, США (раніше — м. Оук-Брук, штат Іллінойс).

Сфера діяльності

Основний напрямок діяльності корпорації — продаж франшиз на відкриття ресторанів під брендом McDonald's. Цікаво, що сфера інтересів компанії лежить не стільки в області швидкого харчування, скільки в нерухомості. Згідно з умовами, компанія купує або орендує будівлі під новий заклад. В результаті виручка McDonald's Corporation складається з плати за користування нерухомістю та торговою маркою, яку отримує від власників своєї франшизи.

У 2019 McDonald's Corporation увійшла в список найбільших американських підприємств за версією Fortune 500, зайнявши 149 місце. За версією Forbes торгова марка входить в топ-10 найдорожчих брендів світу в 2020 році і оцінюється в $46,1 млрд.

Ключові події

За свою історію McDonald's Corporation пережила кілька злетів і падінь. 

Деякі важливі дати з історії компанії:

 • 1948 — відкритий перший ресторан майбутньої мережі (місто Сан-Бернардіно, Каліфорнія, США);

 • 1961 — Крок повністю викупив права на McDonald's за $2,7 млн;

 • 1965 — акції McDonald's вперше розміщені на Нью-Йоркській фондовій біржі NYSE з тікером MCD. Причиною виходу на біржу стала гостра потреба компанії в інвестиційних вливаннях для того, щоб встигати за власними перспективами розширення. Під час IPO підприємство випустило всього сотню звичайних акцій зі стартовою ціною $22,5 за одиницю. Котирування швидко пішли вгору, протягом перших тижнів торгів ціна акції «Макдональдс» зросла більш ніж удвічі;

 • 1967 — відкритий перший ресторан за кордоном, в Канаді;

 • 1968 — зареєстрований логотип у вигляді букви «М», що складається з двох пересічних арок. Незважаючи на багаторазовий ребрендинг, принципово емблема не змінювалася до цього дня;

 • 1973 — Крок поступається місцем СЕО Фреду Тернеру, засновнику трьохвіконної системи обслуговування автомобілів (замовлення-оплата-видача);

 • 1974 — відкритий перший Будинок Рональда МакДональда, що дав старт масштабним благодійним акціям по всьому світу, спрямованим на створення сімейних кімнат. У них батьки дітей, що перебувають на лікуванні, можуть залишатися безкоштовно, економлячи такі необхідні під час лікування гроші;

 • 1975 — з'явилася послуга обслуговування в автомобілях, що з часом почало приносити «МакДональдс» більше половини виручки;

 • 1983 — в меню додали курячі макнагетси, а до кінця року компанія зайняла друге місце в світі з продажу курятини в роздріб;

 • 1996 — запрацював сайт компанії;

 • 1998 — корпорація продемонструвала падіння прибутку, почалися перші скорочення персоналу;

 • 2002 — в четвертому кварталі компанія вперше зазнала збитків з моменту IPO, ціна акції «Макдональдс» значно просіла. Рада директорів зважилася на зміну топ-менеджменту. Посада президента корпорації дісталася Джиму Канталупо. Саме він зробив упор на підвищення якості обслуговування та ініціював введення стандартів, якими досі славиться McDonald's. Справи пішли на лад, вдалося викупити назад частину своїх цінних паперів, додати нові позиції в меню ресторанів, виплатити дивіденди інвесторам і борги кредиторам;

 • 2015–2019 рр. — генеральним директором є Стівен Істербрук, під його керівництвом акції «Макдональдс» значно подорожчали (наприкінці 2015 р. ціна акції була на рівні близько $110, в грудні 2019 року — на рівні $197);

 • 2019 — McDonald's очолив Кріс Кемпчінскі. 

McDonald's Corporation — одна з тих компаній, на які ситуація з пандемією коронавірусу впливала безпосередньо. У зв'язку з карантинними обмеженнями по всьому світу ресторани мережі змушені були перейти в режим обслуговування «на винос». 

Важливою частиною культури McDonald's вже давно є система обслуговування з мінімальним контактом для авто (наприклад, в Україні — McDrive), а період локдауна став поштовхом для розвитку і вдосконалення роботи доставки і перегляду формату закладів (мінімізація черг, збільшення частки безконтактних замовлень і оплат, ще більша жорсткість санітарних правил). 

Впливала ситуація і на вартість акцій «Макдональдс». У березні, на тлі загального спаду в економіці, ціна падала до $135, але вже в жовтні 2020-го цінні папери емітента оновили історичний максимум, досягнувши ціни вище $228. 

Показники діяльності і прогнози

За підсумками 2020 року виручка склала $19 млрд, чистий прибуток — $5 млрд, ринкова капіталізація — $160 млрд. 

До кінця лютого 2021 року ціна акції «Макдональдс» трималася в районі $210. Більшість аналітиків вважає, що папери емітента мають перспективу зростання. 

Що важливо знати інвесторам

Приватні інвестори вибирають як портфельні, так і внутрішньоденні стратегії щодо акцій McDonald's. В обох випадках важливо оцінювати і правильно інтерпретувати ряд факторів, включаючи як пов'язані безпосередньо до емітента, так і більш глобальні тренди. 

McDonald's Corporation регулярно виплачує дивіденди, чим ще раз підтверджує статус своїх акцій як надійного і привабливого активу. У грудні 2019 акціонери отримали 1,25 дол. США на акцію (що дорівнює 5 дол. США на акцію щорічно). 

Інвестувати просто з «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»

Незважаючи на те, що безпосередньо купити акції McDonald's з України не вийде, зробити це насправді зовсім не складно. Будуть потрібні послуги брокера, які надасть закордонний підрозділ холдингу Freedom Finance. 

Своїм клієнтам «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» забезпечує підтримку на всіх етапах — від відкриття брокерського рахунку і до укладання угоди і зберігання активів. Персональний інвестиційний консультант надає актуальні на поточний момент дані — скільки коштують акції McDonald's, прогнози щодо курсу і т. д., допомагає вибрати оптимальні торгові інструменти для реалізації стратегії. 

Здійснювати операції і відстежувати дані на біржі клієнти Freedom Finance можуть за допомогою додатка Tradernet.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини