Meta Platforms, Inc.

META

0 USD
+5.38 USD (+2.69%)

Інформація про компанію

Тип
акция обыкновенная
ISIN
US30303M1027
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Про компанію Meta Platforms, Inc.

Meta Platforms Inc. — це корпорація, яка об'єднує всі додатки та технології, що існували раніше під брендом Facebook, Inc. Про появу нового бренду оголосив засновник та генеральний директор Марк Цукерберг на конференції Facebook Connect 28 жовтня 2021 року.

Головна мета, яку планують досягти, — запустити новий етап розвитку Інтернету, який називається Метавсесвітом. Зміна назви вказує на довгострокове фокусування компанії на створенні нового цифрового розширення фізичного світу за допомогою соціальних мереж, віртуальної реальності та використання функцій доповненої реальності. Користувачі отримають доступ до тривимірного цифрового простору для ігор, спілкування та соціальної взаємодії.

Meta Platforms Inc. — заснування та розвиток

Meta веде свою історію з 2004 року. Саме тоді було засновано соціальну мережу Facebook, яка серйозно змінила спосіб спілкування людей.

Спочатку соціальна мережа замислювалася як внутрішня платформа для спілкування студентів Гарварда. Пізніше творці на чолі з Марком Цукербергом відкрили до неї доступ молодим людям із Бостона, а пізніше поставили перед собою амбітну мету — охопити всі університети Ліги Плюща.

Вперше у Facebook у 2004 році інвестував Пол Тіль, співзасновник PayPal. Він вклав у розвиток проєкту 500 тисяч доларів. Розмір капіталізації соцмережі на той момент був на рівні 4,9 млн доларів.

Через 2 роки після заснування соціальна мережа Facebook стала доступною для людей у всьому світі. Основний сервер, який забезпечує роботу Facebook, перенесли до міста Менло-Парк (штат Каліфорнія).

Наступним кроком у розвитку Facebook став дозвіл на використання сервісу сторонніми розробниками програмного забезпечення. До 2009 року останні отримали близько 500 млн доларів доходу через Facebook. Компанія також отримує прибуток від розробників внаслідок платежів за віртуальні або цифрові продукти, що продаються через інші програми.

У листопаді 2010 року Facebook була оцінена в 41 млрд доларів. Вона стала третьою за величиною компанією в США після Google та Amazon. Все це було досягнуто менше ніж за п'ять років.

Позначка в 50 мільйонів користувачів стала для Facebook виходом на новий рівень. Одне з перших великих придбань компанії було здійснено у квітні 2012 року, коли вона купила Instagram приблизно за 1 мільярд доларів США готівкою та акціями.

1 лютого 2012 року Facebook подала заявку на первинне публічне розміщення акцій. Акції FB почали торгуватися на NASDAQ 18 травня того ж року.

У лютому 2014-го Facebook виповнилося десять років, і одразу було оголошено, що компанія купує WhatsApp за 19 млрд доларів. Пізніше того ж року за 2,3 млрд доларів акціями та готівкою вона придбала Oculus VR, яка випустила свою першу споживчу гарнітуру віртуальної реальності у 2016 році.

У 2019-му Facebook зіткнулася з серйозними проблемами, пов'язаними зі збоєм у роботі сервісів. Також компанію звинувачували в незаконному зборі та розповсюдженні персональних даних користувачів. У 2020 році менеджмент корпорації зміг стабілізувати ситуацію та забезпечити подальше зростання та розвиток.

Сьогодні в планах Meta Platforms Inc. — здійснити революцію в Інтернеті: створити цифровий простір, що поєднує віртуальну реальність із фізичною. Програми Messenger, Instagram і WhatsApp свого часу вивели людство на новий рівень спілкування, формування спільнот та розвитку бізнесу. Тепер курс взято на створення Метавсесвіту, який вийде за межі 2D-екранів і стане основою для нового сприйняття світу. У проєкті також беруть участь ігрова платформа Roblox, Microsoft та Snap.

Отже, Meta Platforms Inc. утримує лідерські позиції у своїй галузі, а акції Facebook залишаються надійним способом інвестувати кошти.

Фінансові показники Meta Platforms Inc.

Ознайомтеся з ключовими фінансовими показниками перед тим, як купити акції «Мета».

Протягом багатьох років продажі Meta Platforms Inc. незмінно зростали, кидаючи виклик фінансовим законам, навіть всупереч тому, що компанія страждала від скандалів через конфіденційність та дезінформацію. Це підтверджують показники компанії за другий квартал 2022 р.:

 1. Загальна кількість користувачів послуг корпорації (у тому числі сервісів Facebook, Instagram, Messenger та WhatsApp) становила 3,65 млрд станом на 30 червня 2022-го, що на 4% більше, ніж у минулому року. Причому на 3% збільшилася кількість щоденних користувачів.

 2. Кількість показів реклами в додатках зросла на 15% у порівнянні з минулим роком, а середня ціна реклами зменшилася на 14%.

 3. Компанія викупила звичайні акції класу А на суму 5,08 млрд доларів США в другому кварталі 2022-го. 

 4. Кошти, грошові еквіваленти та ринкові цінні папери становили 40,49 млрд доларів США станом на 30 червня 2022-го.

 5. Виторг Meta в другому кварталі склав 28,82 млрд доларів. Прибуток — 6,69 млрд доларів.

За прогнозами фахівців, загальна сума видатків у 2022 році має скоротитися до 85–88 млрд доларів. Відомо, що з урахуванням складного операційного середовища було скорочено план із найму та стану загальних витрат. Вивільнений ресурс вирішено направити на пріоритетні напрями розвитку Meta.

На підставі цих даних інвестори здатні зробити висновок про фінансове становище корпорації. Котирування на акції Meta на NASDAQ можуть періодично змінюватися, але це короткочасні явища.

Пропозиції для приватних інвесторів щодо купівлі акцій

Якщо ви вирішили інвестувати в цінні папери та купити акції «Мета», Tesla, Apple та інших емітентів, то ваш шлях може виглядати так:

 • вибір брокерської компанії. Цей крок необхідний, оскільки торгувати на біржовому ринку приватним особам можна лише через брокера. Таким брокером може виступити компанія Freedom Finance;

 • якщо ви обрали Freedom Finance, то наступний крок — консультація з представником компанії, якому можна поставити будь-які питання щодо інвестування, управління активами, аналізу ринку та інструментів торгівлі;

 • укладання договору та отримання доступу до онлайн-платформи для торгівлі Tradenet. За допомогою цієї платформи можна дізнатися про актуальний стан цінних паперів, укладати угоди.

Ми пропонуємо вам скористатися послугами Freedom Finance, яка стане надійним партнером та помічником у сфері інвестицій. Наші експерти детально аналізують фондовий ринок, стежать за фінансовим станом компаній, готові порекомендувати період, коли акції «Фейсбук» будуть найпривабливішими для купівлі. Також вони можуть виконувати угоди за дорученням клієнта.

Переваги роботи з Freedom Finance

Щоб забезпечити прибутковість своїх інвестицій, варто уважно вибрати інвестиційну компанію. «Freedom Finance Україна» є привабливою для своїх клієнтів завдяки таким перевагам:

 1. Гарантія надійності та фінансової прозорості. Наша компанія працює в Україні вже понад 20 років. Вона є підрозділом міжнародної групи Freedom Holding Corp. Діяльність міжнародної корпорації перебуває під контролем американської Комісії з цінних паперів та бірж (SEC), що забезпечує надійність всіх угод.

 2. Можливості для розвитку у сфері інвестування в цінні папери. За допомогою персонального консультанта кожен клієнт «Freedom Finance Україна» може ознайомитися з фінансовими інструментами, особливостями роботи біржі. Співпраця з фахівцем дозволяє отримати доступ до аналітики, уникнути ризиків та інвестувати з користю.

 3. Широкий вибір цінних паперів. Співпраця з «Freedom Finance Україна» дозволяє інвестору купити акції «Фейсбук» та десятків інших компаній із США, Азії, Європи. У клієнта немає обмежень у виборі емітентів. Практично кожен може придбати акції корпорацій-гігантів, які мають великі перспективи у своєму бізнесі.

 4. Зручний доступ до онлайн-платформи для інвестування. «Freedom Finance Україна» пропонує своїм клієнтам здійснювати угоди за допомогою платформи Tradenet, що дозволяє приймати рішення про купівлю/продаж акцій практично з будь-якого місця, де є інтернет.

Якщо виникли питання, фахівці готові проконсультувати вас — варто лише зателефонувати на гарячу лінію.

Вибирайте «Freedom Finance Україна», станьте успішним інвестором. Ми допоможемо вам вийти на новий рівень фінансового добробуту.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини