Moderna Inc

MRNA

152 USD
+6.7 USD (+4.52%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US60770K1079
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Про компанію Moderna Inc

Moderna Inc. — біотехнологічна компанія, яка займається розробкою лікарських препаратів на основі матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК). Займає провідні позиції в створенні вакцини від COVID-19 і впевнено почуває себе на ринку. 

Акції «Модерна» входять в розрахунок індексу NASDAQ Composite, NASDAQ 100, а з 21.07.2021 — ще і в S & P 500, що робить їх привабливими для інвесторів. 

Дата заснування і сфера діяльності 

Компанія заснована в США в 2010 році і спочатку називалася ModeRNA Therapeutics. Сьогоднішня назва — Moderna Inc. —  придбала в 2018 р. Центральний офіс корпорації розташований в Кембриджі, штат Массачусетс, США. З 2011 року посаду генерального директора займає Стефан Бансель. На компанію працює близько 1300 осіб. 

«Модерна» розробляє і випускає лікарські препарати і вакцини. Їх дія направлена ​​проти інфекційних, онкологічних, рідкісних генетичних і серцево-судинних хвороб. Компанія розробила кілька інноваційних вакцин в даних напрямках, частина з них знаходиться на стадії клінічних досліджень. Свою діяльність компанія веде самостійно і спільно з AstraZeneca, Merck і Vertex Pharmaceutical. 

Показники діяльності і прогнози 

Відповідно до звіту за станом на 06.05.2021, прибуток компанії склав $ 1,937 млрд. За прогнозом повинно було бути $ 2 , 05 млрд. EPS — $ 2,84 при прогнозованих $ 2,43. 

Moderna стала широко відомою після заяви про створення вакцини, дія якої спрямована на профілактику інфікування ковідом. Поява засобу для припинення поширення COVID-19 стало драйвером зростання котирувань акцій. Цьому також сприяли такі факти: 

  1. в 2021 експертами Світового конгресу вакцин препарат від корпорації був визнаний кращим в світі засобом від ковіду. 

  2. Moderna заявила, що її засіб ефективний в боротьбі проти індійського штаму коронавирусу «дельта», який вважається більш заразним. 

  3. Європейське агентство лікарських засобів (EMA) схвалило препарат Spikevax корпорації «Модерна» для вакцинації від COVID -19 підлітків у віці 12-17 років. 

Компанія заявила, що планує вихід в нову терапевтичну область, яка включає в себе аутоімунні і запальні хвороби, в тому числі і аутоімунний гепатит. Також в планах компанії — розширення лінійки інноваційних вакцин. 

Що важливо знати інвесторам 

Купити акції Moderna можна на біржі NASDAQ, де вони розміщені під тікером MRNA. Лістинг цінних паперів відбувся в грудні 2018 року. Доступні вони і на інших торгових майданчиках — Мюнхенському, Берлінському, Франкфуртському, Дюссельдорфському і т. д. Дата дивідендного відсічення поки невідома. Щоб отримати виплату, потрібно купити акції не пізніше ніж за 2 дні до закриття реєстру акціонерів. 

З 15 липня, коли було оголошено про перегляд складу S & P 500, вартість цінних паперів емітента зросла на 18,3%. Перед включенням в цей індекс акції компанії «Модерна» стали найпопулярнішими на торгах паперами на Уолл-стріт, випередивши Apple. Їх ціна на 30.07.2021 становила $ 346,93. Прибутковість за півроку — 100,35%. Ринкова капіталізація на цю дату — $ 138,78 млрд.

Аналітики відзначають, що інтерес до цінних паперів емітента може бути пов'язаний з ростом побоювань з приводу дельта-штаму COVID-19. 

Freedom Finance: вигідні інвестиції разом з професіоналами ринку 

Для отримання можливості купити цінні папери корпорації Мoderna потрібно скористатися послугами брокера, який забезпечить доступ до закордонних фондових бірж. Компанія «Фрідом Фінанс» надає вигідні інвестиційні рішення для кожного клієнта. Почати торги можна з будь-якої суми, достатньої для придбання однієї акції. Ми пропонуємо безкоштовну аналітичну підтримку, персонального інвест-менеджера, навчальні курси і семінари. Маємо власну торгову платформу Tradernet. 

Наші фахівці допоможуть Вам створити інвестиційний портфель з урахуванням всіх ризиків і вигод.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини