NORWEGIAN CRUISE LINE HOLDIN

NCLH

0 USD
-0.06 USD (-0.4%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
BMG667211046
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Про компанію NORWEGIAN CRUISE LINE HOLDIN

Емітент володіє третім за величиною в світі круїзним бізнесом з часткою в 8,7%. Пропонує маршрути по регіонах Північної і Центральної Америки, Балтійського моря, Середземномор'ю, Карибському басейну і Бермудських островах. Існують маршрути на Аляску, Гаваї, в Австралію, Латинську Америку, порти Азії, Африки і т. д. На лайнерах пропонується великий спектр послуг, серед яких: ресторани, бари, спа, розважальні заходи, ТРЦ, казино і т. д. Флот включає 28 діючих суден. 

Історія Norwegian Cruise Line Holdings Ltd 

Була заснована в 1966 році під назвою Norwegian Caribbean Lines. Нинішню назву отримала в 1987 році. У 1999 пройшло IPO, акції почали лістинг на NYSE. У 2000 році була придбана компанією Star Cruises. У 2014 році за $ 3 млрд був куплений Prestige Cruise Holdings, що володіє брендами: 

  • Oceania Cruises. Порт базування — Майамі, штат Флорида, США. Операція дозволила отримати відразу 6 суден і розширити мережу маршрутів; 

  • Regent Seven Seas Cruises — люксові круїзні тури з доступом в 300 світових портів на лайнерах з невеликою пасажиромісткістю. 

Ці два бренди разом з флагманським Norwegian Cruise Line відкривають маршрути в 490 портів. 

У 2018 році було підписано угоду з італійською суднобудівної компанією Fincantieri на будівництво 6 кораблів під кодовою назвою Project Leonardo. Це судна нового класу, чотири з яких мають надійти в користування туристичному оператору в період з 2022 по 2025 роки, а ще два — в 2026 і 2027 роках. Вартість кожного корабля — орієнтовно $ 850 млн. 

Фінансові показники Norwegian Cruise Line Holdings 

Ціна акції Norwegian Cruise Line в момент оголошення поширення COVID-19 знизилися з $ 52 за штуку до $ 8,7. Через рік вартість цінних паперів піднялися до позначки $ 33. З початку 2021 року і по 26.08.21 зростання склало 6,7%. Вартість однієї акції — $ 25. Станом на другий квартал 2021 року виручка — $ 4,4 млн, а чистий прибуток  — - $ 717,8. Борг по відношенню до власного капіталу —  330%. Ринкова капіталізація — $ 9,3 млрд. 

Карантинні обмеження, введені в березні 2020 року, повністю зупинили роботу круїзної компанії. Унаслідок пандемії COVID-19 емітент втратив близько 4 млрд. Грамотні дії керівництва дозволили забезпечити достатню ліквідність. 

У 2021 році для безпеки клієнтів судна обладнуються фільтрами повітря H13 HEPA. Також виставляється вимога до 100% вакцинації пасажирів. Позитивні новини, що вплинули на зростання акцій Norwegian Cruise Line, були опубліковані в кінці серпня 2021 року: вакцина від Pfizer і BioNTech була повністю схвалена FDA, що має прискорити темпи вакцинації в США. 

У той же час круїзна індустрія продовжує зазнавати труднощів через поширення нових варіантів вірусу і політичної невизначеності. При цьому в компанії налаштовані оптимістично і за прогнозом до кінця 2021 року задіяно близько 70% від всього флоту. 100% завантаження очікується навесні 2022 року. На той же період припадає рекордна кількість бронювань, які попередньо принесуть $ 1,4 млрд.

Що важливо знати інвесторові Norwegian Cruise Line Holdings 

Купити акції NCLH без брокера не вийде. Він виступає посередником між продавцем і покупцем. Клієнт подає заявку на покупку або продаж, а брокер її виконує. Крім того, він забезпечує зберігання активів в депозитарії, нарахування дивідендів і за запитом виконує інші фінансові операції. Щоб отримати доступ до фондового ринку і торгувати на світових біржах (NASDAQ, NYSE і ін.), Необов'язково шукати брокера за кордоном. Можна звернутися у «Фрідом Фінанс Україна». Інвестиційна компанія сприятиме через європейський підрозділ.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини