NetFlix Inc.

NFLX

318.81 USD
+13.3 USD (+4.35%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US64110L1061
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
02.07.2015
7
USD
02.11.2012
1
USD
02.02.2004
2
USD

Про компанію NetFlix Inc.

Netflix: Інформація про емітента

Netflix — американський підписний сервіс, що дає можливість легально і в високій якості дивитися фільми, серіали і телешоу. Виробляє власний контент. Компанія трансформувалася з прокатного сервісу, що пропонує DVD-диски поштою, в гіганта мультимедійної галузі. Зараз у Netflix більше 200 млн платних передплатників (а це приблизно на 30% більше, ніж було роком раніше) і близько сотні нових медіапродуктів щорічно.

Акції NFLX стрімко зростали протягом 2020 року. Стрімінговий сервіс тільки виграв від ситуації в світі. Через пандемію коронавируса і карантинних обмежень по всьому світу його популярність зросла в рази, що не могло не відбитися на курсі акцій «Нетфлікс». За станом на 16 березня 2020 року вартість цінних паперів становила $300, а рівно через 4 місяці, в липні, показник був уже на рівні $536. 

За підсумками 2020 року ринкова капіталізація Netflix — $237 млрд. Для порівняння, 2019-й рік компанія закрила з капіталізацією в $140 млрд. 

Дата заснування і регіон діяльності

Історія Netflix почалася влітку 1997 року в США. Рід Хастінгс і Марк Рендольф — засновники — спочатку поставили собі за мету зробити прокат ліцензійного контенту більш зручним і доступним американцям. Людям не потрібно було йти кудись, щоб вибрати фільм, завдяки новому підприємству можна було отримати диск поштою. Netflix починався з трьох десятків співробітників і близько дев'яти сотень DVD-дисків.

Уміння вловлювати тенденції і настрій користувачів раніше інших визначило успіх компанії. Активно розвивався сайт з оглядами, поліпшувалася якість обслуговування. У 1999 році вперше була випробувана бізнес-модель платної підписки. 

Зараз офіс розташовується в Лос-Гатос, Каліфорнія. Рід Хастінгс займає посаду генерального директора Netflix.

Стрімінговий сервіс доступний практично по всьому світу. Виняток становлять Китай, Крим, Сирія, КНДР.

Сфера діяльності

Спочатку компанія займалася прокатом і продажем фільмів на дисках. Зараз Netflix надає користувачам можливість дивитися в онлайн-кінотеатрі фільми і серіали. Перегляд доступний на більшості сучасних пристроїв — ТВ, комп'ютери, смартфони, ігрові консолі.

Значна частина контенту, представленого на майданчику, проводиться безпосередньо Netflix. Компанія вже встигла отримати звання хітмейкера — чергові новинки чекають з нетерпінням, оновлюються рекорди за переглядами. 

Перший власний продукт Netflix, серіал «Картковий будиночок», став абсолютним хітом і отримав ряд престижних премій (серед них «Золотий глобус», нагороди від Гільдії сценаристів, Гільдії кіноакторів, «Еммі» і ін.). 

У 2020 році серіал «Queen's Gambit» тільки за перші чотири тижні після запуску подивилися понад 62 млн осіб. Рекорд швидко побила чергова новинка, костюмована драма «Bridgertones», яку за місяць після релізу переглянули понад 63 млн осіб. 

Netflix заслужив небувалу популярність за рахунок концепції своєї роботи. На сервісі немає реклами, а доступ до контенту користувач отримує, сплативши підписку. Відмовитися можна в будь-який момент. Доступ до платформи майже не обмежений - з будь-якого місця (крім деяких країн і регіонів), з будь-якого пристрою. До того ж, що особливо радує користувачів, серіали виходять відразу повністю (весь сезон доступний для перегляду). 

Ключові події

За порівняно короткий час існування в історії розвитку Netflix було багато важливих подій:

 • 2002 — акції компанії з'явилися на біржі NASDAQ. Під час IPO стартова ціна акції Нетфлікс склала $15, емітент залучив близько $82 млн інвестицій;

 • 2003 — у сервіса вже близько 1 млн передплатників;

 • 2007 — запуск сервісу потокового мовлення, прокат зберігся;

 • 2010 — вихід на світовий ринок, угоди про співпрацю з Paramount Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, Lionsgate, Disney, MGM, GBS;

 • 2013 — дебют першого серіалу Netflix — «Картковий будиночок», в цьому ж році досягнуто згоди з Marvel Television;

 • 2013 — перші номінації на Еммі та Золотий глобус;

 • 2014 — Netflix отримав вже 31 номінацію на Еммі;

 • 2014 — оголошення про початок зйомок першого повнометражного фільму;

 • 2016 — компанія випустила 126 власних продуктів, серед них мультфільми, серіали, кіно;

 • 2017 — з'явилися співробітники, що займаються перекладом субтитрів всіх серіалів компанії на 20 мов;

 • 2018 — компанія отримала «Оскар» за документальну стрічку «Ікар»;

 • 2019 — в січні сервіс був представлений в 19 номінаціях на «Оскар», і в результаті забрав три нагороди (режисура, операторська робота, фільм іноземною мовою) — їх отримала робота Альфонсо Куарона Roma.

Після публікації звітності емітента 19 січня 2021 роки за четвертий фінансовий квартал 2020 -го акції Нетфлікс злетіли - їх вартість зросла приблизно на 12% (до $ 565) на тлі звісток про доходи компанії і позитивному прогнозі на наступні квартали. 

Показники діяльності

На перший квартал 2019 року кількість абонентів Netflix зросла до 148 мільйонів осіб. Згідно з даними, за кожен квартал додається близько 8 мільйонів нових користувачів. Netflix прогнозував зростання інтересу до компанії, і в звіті за 4 фінансовий квартал 2020 року зміг заявити про зростання глядачів — за даними сервісу, додалося близько 8,5 млн нових платних передплатників, при тому що прогнозувалася прибавка приблизно 6,5 млн. 

Акції NFLX мають тенденцію до зростання на думку ряду великих аналітиків, але важливо постійно відстежувати ситуацію і оцінювати вплив різних чинників на курс.

Інвесторам важливо враховувати розвиток ринку інтернет-телебачення. У Netflix з'являються конкуренти (Amazon, Apple TV і ін.). Проте у сервіса амбітні плани. У заявлених прогнозах — прагнення до стабільно позитивного вільного грошового потоку. Тобто Netflix більше не доведеться позичати гроші на фінансування, і емітент вперше за десять років планує зворотний викуп акцій.

На курс акцій «Нетфлікс» впливатиме велика кількість різних факторів. Проаналізувати їх і вибрати стратегію поведінки з акціями NFLX і на біржі в цілому клієнти «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» можуть за допомогою персонального інвестиційного консультанта або ж самостійно. Для тих, хто хоче глибоко вивчити біржу і процеси, що відбуваються на фондовому ринку, є ряд навчальних програм — від коротких тренінгів до докладних курсів.

Інвестуйте впевнено

Купити акції Netflix багато приватних осіб вирішують як в якості довгострокового вкладення, так і для внутрішньоденних угод. Власну стратегію можна підібрати, виходячи з поточної ситуації на ринку і цілей інвестора. У цьому допоможе фахівець Freedom Finance — консультанти мають 10+ років досвіду роботи на фондовому ринку. 

«ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» — частина міжнародного холдингу Freedom Holding Corp. Ми надаємо своїм клієнтам можливість купити акції «Нетфлікс» через брокера на NASDAQ. Для цього буде потрібно укласти договір, відкрити брокерський рахунок, перевести на нього необхідну для здійснення операцій суму і почати проводити операції на біржі. Зробити це ще простіше буде за допомогою додатка Tradernet.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини