Nvidia Corporation
NVDA

Інформація про компанію
Історія виплати дивідендів
Про компанію Nvidia Corporation
Nvidia: інформація про емітента
NVIDIA — американський виробник графічних процесорів, мікросхем для смартфонів і комп'ютерів. Розробник вважається одним з найбільших у світі. У 2015 році близько 80% всіх закуплених виробниками техніки відеокарт були від NVIDIA, а в 2016–2017 рр. компанія демонструвала різке зростання обсягів продажів і виручки на тлі зростаючої популярності майнінгу криптовалют. У наступні роки розробник тільки зміцнював свої позиції.
Акції NVDA демонстрували стабільне зростання — в період з 2018 по 2020 рік вони подорожчали майже в два рази. До середини лютого 2021 року ціна доходила до $ 614.
Дата заснування і регіон діяльності
Історія NVIDIA почалася в 1993 році в Каліфорнії, США. У компанії три засновника — Дженсен Хуанг, Кріс Малаховський і Кертіс Прем. Президент і генеральний директор — Дженсен Хуанг.
Штаб-квартира знаходиться в Санта-Кларі. Виробничі потужності розташовуються в Азії.
Сфера діяльності
Основна сфера діяльності — розробка відеочіпів, відеокарт, процесорів. Продукція компанії застосовується в сфері відеоігор, автомобілебудування (бортові комп'ютери), обчислень. Також Nvidia займається дослідженнями в сфері ШІ (штучний інтелект). Компанія випустила модульний суперкомп'ютер, який надає можливості для розробки дронів, камер, роботів.
Головний цільовий ринок — індустрія комп'ютерних ігор.
Історія і ключові події
Nvidia має насичену історію розвитку. Троє засновників (Малаховський, Прем, Хуанг) прийняли рішення розпочати власну справу за обідом — компаньйони прийшли до висновку, що зміни в галузі комп'ютерної техніки не за горами, і пов'язані вони будуть з автоматизацією і прискоренням апаратних обчислень. Кожен з них на той час вже був знайомий з цією галуззю — Кріс Малаховський і Кертіс Прем працювали інженерами в компанії, що виробляла ПО, Дженсен Хуанг був одним з керівників підприємства, що займалося розробкою інтегральних мікросхем.
У 1993 році їх вибір напрямку діяльності (створення графічних процесорів) виявився вірним — вони вловили ще нову тенденцію зростання популярності відеоігор з тривимірною графікою. Розвиток в цьому напрямку обіцяв прибуток виробникам відеокарт. Надалі постійно зростаючий курс акцій NVIDIA переконливо довів їх правоту.
Стартап створили з капіталом в $40 тис., позицію СЕО зайняв Дженсен Хуанг. Назву вибрали в останній момент, коли пора було зареєструвати компанію — в її основу лягли звичне для технічної документації скорочення NV (next version) і латинське слово invidia (заздрість). Спочатку підприємство працювало по безфабричній моделі, тобто займалося виключно розробкою і продажем продукту, не маючи власних виробничих потужностей.
За роки роботи стався ряд значущих подій:
-
1994 — стратегічне партнерство з компанією SGS-Thomson Microelectronics, яка змогла надати Nvidia фабрики у Франції для виробництва мікропроцесорів по потрібному техпроцесу (0,5 мікрона);
-
1995 — випущений перший продукт — NV1, мультимедійна карта, сумісна з Sega Saturn. Однак пізніше компанія відмовилася від розробки NV2, побоюючись дуже обмеженого успіху, і вирішила зосередитися на випуску комплектуючих для ПК;
-
1997 — вихід процесора RIVA 128 (NV3, прискорювач 3D), за 4 місяці продажів куплено 1 мільйон примірників. Успіх забезпечила відносно доступна ціна при високій продуктивності;
-
1998 — випуск RIVA TNT — революційний для того часу продукт, ще більш успішний, ніж попередній;
-
1999 — первинне розміщення акцій Nvidia на біржі NASDAQ. Стартова ціна становила $12 за штуку, всього в оборот випустили 3,5 млн акцій. Уже в перший день котирування NVIDIA виросли до $19. В результаті IPO Nvidia залучила близько $42 млн;
-
2000–2003 — співпраця з «Майкрософт»: компанія вибирає Nvidia для розробки програмного забезпечення для Xbox;
-
2001–2002 — компанія викупила активи конкурента 3dfx за приблизно $70 млн;
-
2002 — Nvidia визнана найбільш швидкозростаючою компанією США, отримавши приблизно 31% ринку графіки для ПК, випереджаючи таким чином Intel і ATI;
-
2004 — допомога NASA у відтворенні поверхні Марса;
-
2006 — перша виплата дивідендів інвесторам;
-
2007 — компанія року за версією FORBES;
-
2010 — розробки основи під найшвидші комп'ютери — процесор NVIDIA Tesla. Компанія прийняла рішення про диверсифікацію бізнесу, розширивши діяльність в сторону розробки і виробництва високотехнологічних рішень для автопрому;
-
2013 — розроблений процесор TEGRA 4;
-
2014 — випуск планшета SHIELD;
-
2018 — співпраця з Volkswagen AG, Uber Technologies, Tesla і китайською компанією Baidu. Акції NVDA виросли до $280 (серпень 2018);
-
2019 — анонсовано створення одноплатного Jetson Nano;
-
2020 — курс акцій NVIDIA виріс до $540 (вересень 2020).
У 2020 році американський чіпмейкер провів великі поглинання — ізраїльський Mellanox коштував Nvidia близько $ 6,9 млрд, пізніше був придбаний Cumulus Network (розробник ПЗ для мережевого обладнання). Ведуться розмови про придбання Arm, розробника мікропроцесорів (нині належить холдингу з Японії). Серед покупців продукції Arm на даний момент значаться такі гіганти, як Apple і Huawei. Такі кроки корпорації можуть впливати на котирування NVIDIA.
Показники діяльності
У 2018 році трапився обвал криптовалютного ринку, через що знизився попит на відеокарти компанії. В кінці 2019 року динаміка покращилася, і ціна акцій зросла на 76% в 2020 році. Станом на 31 грудня 2020 року котирування NVIDIA трималися на рівні $522.
Перший звіт 2021 року виправдав очікування аналітиків і інвесторів — NVIDIA продемонструвала зростання квартального прибутку практично в 1,5 рази. Вона склала $1,4 млрд, близько $2,3 в перерахунку на одну акцію. За аналогічний період 2020 року ці показники були $950 млн і $1,53 відповідно. Ринкова капіталізація становить $161 млрд.
Перспективний напрямок розвитку Nvidia — хмарний геймінг. На початку 2020 року почав працювати сервіс під назвою GeForce NOW, призначений для різних ОС і телевізорів. З його допомогою користувачі можуть грати в ігри, якщо комп'ютер «не тягне» їх параметри.
Напрямок, на розвитку якого зосередилася компанія, — безпілотний автотранспорт — вважається одним з найбільш перспективних на найближче десятиліття.
Що важливо знати інвесторам
Аналітики по більшій мірі дають позитивні прогнози щодо курсу акцій NVIDIA, тому що попит на відеокарти з типом архітектури Ampere як і раніше залишається вище пропозиції. Саме ігрові GeForce — передовий продукт компанії, який приносить значну частку прибутку. Очікується, що тенденція продовжиться. Вірогідне зростання ціни акцій NVIDIA на 11–20% за даними різних аналітиків, але більш докладні прогнози з урахуванням інтересів усіх обставин клієнти «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» можуть отримувати оперативно від консультантів компанії.
Корпорація регулярно виплачує дивіденди своїм акціонерам з 2012 року. У 2020 році це відбувалося чотири рази: в лютому, червні, вересні та грудні.
Важливо! Якщо інвестор розраховує на отримання прибутку у вигляді дивідендів, потрібно купувати цінні папери заздалегідь (не пізніше певної дати до дня виплати). Краще проконсультуватися з цього приводу з інвестиційним експертом.
Інвестуйте легко
Якщо ви думаєте про додавання акцій NVIDIA в свій інвестиційний портфель, вибрати оптимальну стратегію допоможе персональний консультант від вашого брокера — Freedom Finance.
Кожен клієнт «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» отримує безперервну підтримку фахівця з більш ніж 10-річним досвідом роботи на фондовому ринку в будь-якому зручному форматі — по телефону, онлайн або особисто.
Клієнтам Freedom Finance також доступний додаток Tradernet, що дозволяє миттєво здійснювати операції на біржі і постійно відстежувати потрібні дані, наприклад, скільки коштують акції NVIDIA.
«ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» — частина міжнародного холдингу Freedom Holding Corp., один з найстаріших і найбільш популярних брокерів на просторах СНД. Діяльність компанії в Україні регулюється Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.
Доступ до іноземних бірж, таким як NASDAQ, відкриває закордонний підрозділ. З усіх питань, від укладення договору і відкриття рахунку до переказу грошей для угод і зберігання активів, фахівці «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» нададуть докладні консультації і всю необхідну допомогу.
Популярні пропозиції
Отримати безкоштовну консультацію