Nvidia Corporation

NVDA

168.1 USD
-1.13 USD (-0.67%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US67066G1040
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
09.09.2022
0.04
USD
10.06.2022
0.04
USD
04.03.2022
0.04
USD
11.03.2021
0.16
USD
07.12.2020
0.16
USD

Про компанію Nvidia Corporation

Nvidia: інформація про емітента

NVIDIA — американський виробник графічних процесорів, мікросхем для смартфонів і комп'ютерів. Розробник вважається одним з найбільших у світі. У 2015 році близько 80% всіх закуплених виробниками техніки відеокарт були від NVIDIA, а в 2016–2017 рр. компанія демонструвала різке зростання обсягів продажів і виручки на тлі зростаючої популярності майнінгу криптовалют. У наступні роки розробник тільки зміцнював свої позиції. 

Акції NVDA демонстрували стабільне зростання — в період з 2018 по 2020 рік вони подорожчали майже в два рази. До середини лютого 2021 року ціна доходила до $ 614. 

Дата заснування і регіон діяльності

Історія NVIDIA почалася в 1993 році в Каліфорнії, США. У компанії три засновника — Дженсен Хуанг, Кріс Малаховський і Кертіс Прем. Президент і генеральний директор — Дженсен Хуанг.

Штаб-квартира знаходиться в Санта-Кларі. Виробничі потужності розташовуються в Азії.

Сфера діяльності

Основна сфера діяльності — розробка відеочіпів, відеокарт, процесорів. Продукція компанії застосовується в сфері відеоігор, автомобілебудування (бортові комп'ютери), обчислень. Також Nvidia займається дослідженнями в сфері ШІ (штучний інтелект). Компанія випустила модульний суперкомп'ютер, який надає можливості для розробки дронів, камер, роботів. 

Головний цільовий ринок — індустрія комп'ютерних ігор. 

Історія і ключові події

Nvidia має насичену історію розвитку. Троє засновників (Малаховський, Прем, Хуанг) прийняли рішення розпочати власну справу за обідом — компаньйони прийшли до висновку, що зміни в галузі комп'ютерної техніки не за горами, і пов'язані вони будуть з автоматизацією і прискоренням апаратних обчислень. Кожен з них на той час вже був знайомий з цією галуззю — Кріс Малаховський і Кертіс Прем працювали інженерами в компанії, що виробляла ПО, Дженсен Хуанг був одним з керівників підприємства, що займалося розробкою інтегральних мікросхем. 

У 1993 році їх вибір напрямку діяльності (створення графічних процесорів) виявився вірним — вони вловили ще нову тенденцію зростання популярності відеоігор з тривимірною графікою. Розвиток в цьому напрямку обіцяв прибуток виробникам відеокарт. Надалі постійно зростаючий курс акцій NVIDIA переконливо довів їх правоту.

Стартап створили з капіталом в $40 тис., позицію СЕО зайняв Дженсен Хуанг. Назву вибрали в останній момент, коли пора було зареєструвати компанію — в її основу лягли звичне для технічної документації скорочення NV (next version) і латинське слово invidia (заздрість). Спочатку підприємство працювало по безфабричній моделі, тобто займалося виключно розробкою і продажем продукту, не маючи власних виробничих потужностей. 

За роки роботи стався ряд значущих подій:

 • 1994 — стратегічне партнерство з компанією SGS-Thomson Microelectronics, яка змогла надати Nvidia фабрики у Франції для виробництва мікропроцесорів по потрібному техпроцесу (0,5 мікрона);

 • 1995 — випущений перший продукт — NV1, мультимедійна карта, сумісна з Sega Saturn. Однак пізніше компанія відмовилася від розробки NV2, побоюючись дуже обмеженого успіху, і вирішила зосередитися на випуску комплектуючих для ПК;

 • 1997 — вихід процесора RIVA 128 (NV3, прискорювач 3D), за 4 місяці продажів куплено 1 мільйон примірників. Успіх забезпечила відносно доступна ціна при високій продуктивності;

 • 1998 — випуск RIVA TNT — революційний для того часу продукт, ще більш успішний, ніж попередній; 

 • 1999 — первинне розміщення акцій Nvidia на біржі NASDAQ. Стартова ціна становила $12 за штуку, всього в оборот випустили 3,5 млн акцій. Уже в перший день котирування NVIDIA виросли до $19. В результаті IPO Nvidia залучила близько $42 млн; 

 • 2000–2003 — співпраця з «Майкрософт»: компанія вибирає Nvidia для розробки програмного забезпечення для Xbox;

 • 2001–2002 — компанія викупила активи конкурента 3dfx за приблизно $70 млн; 

 • 2002 — Nvidia визнана найбільш швидкозростаючою компанією США, отримавши приблизно 31% ринку графіки для ПК, випереджаючи таким чином Intel і ATI;

 • 2004 — допомога NASA у відтворенні поверхні Марса;

 • 2006 — перша виплата дивідендів інвесторам;

 • 2007 — компанія року за версією FORBES;

 • 2010 — розробки основи під найшвидші комп'ютери — процесор NVIDIA Tesla. Компанія прийняла рішення про диверсифікацію бізнесу, розширивши діяльність в сторону розробки і виробництва високотехнологічних рішень для автопрому;

 • 2013 — розроблений процесор TEGRA 4;

 • 2014 — випуск планшета SHIELD;

 • 2018 — співпраця з Volkswagen AG, Uber Technologies, Tesla і китайською компанією Baidu. Акції NVDA виросли до $280 (серпень 2018);

 • 2019 — анонсовано створення одноплатного Jetson Nano;

 • 2020 — курс акцій NVIDIA виріс до $540 (вересень 2020).

У 2020 році американський чіпмейкер провів великі поглинання — ізраїльський Mellanox коштував Nvidia близько $ 6,9 млрд, пізніше був придбаний Cumulus Network (розробник ПЗ для мережевого обладнання). Ведуться розмови про придбання Arm, розробника мікропроцесорів (нині належить холдингу з Японії). Серед покупців продукції Arm на даний момент значаться такі гіганти, як Apple і Huawei. Такі кроки корпорації можуть впливати на котирування NVIDIA.

Показники діяльності

У 2018 році трапився обвал криптовалютного ринку, через що знизився попит на відеокарти компанії. В кінці 2019 року динаміка покращилася, і ціна акцій зросла на 76% в 2020 році. Станом на 31 грудня 2020 року котирування NVIDIA трималися на рівні $522. 

Перший звіт 2021 року виправдав очікування аналітиків і інвесторів — NVIDIA продемонструвала зростання квартального прибутку практично в 1,5 рази. Вона склала $1,4 млрд, близько $2,3 в перерахунку на одну акцію. За аналогічний період 2020 року ці показники були $950 млн і $1,53 відповідно. Ринкова капіталізація становить $161 млрд.

Перспективний напрямок розвитку Nvidia — хмарний геймінг. На початку 2020 року почав працювати сервіс під назвою GeForce NOW, призначений для різних ОС і телевізорів. З його допомогою користувачі можуть грати в ігри, якщо комп'ютер «не тягне» їх параметри.

Напрямок, на розвитку якого зосередилася компанія, — безпілотний автотранспорт — вважається одним з найбільш перспективних на найближче десятиліття.

Що важливо знати інвесторам

Аналітики по більшій мірі дають позитивні прогнози щодо курсу акцій NVIDIA, тому що попит на відеокарти з типом архітектури Ampere як і раніше залишається вище пропозиції. Саме ігрові GeForce — передовий продукт компанії, який приносить значну частку прибутку. Очікується, що тенденція продовжиться. Вірогідне зростання ціни акцій NVIDIA на 11–20% за даними різних аналітиків, але більш докладні прогнози з урахуванням інтересів усіх обставин клієнти «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» можуть отримувати оперативно від консультантів компанії.

Корпорація регулярно виплачує дивіденди своїм акціонерам з 2012 року. У 2020 році це відбувалося чотири рази: в лютому, червні, вересні та грудні. 

Важливо! Якщо інвестор розраховує на отримання прибутку у вигляді дивідендів, потрібно купувати цінні папери заздалегідь (не пізніше певної дати до дня виплати). Краще проконсультуватися з цього приводу з інвестиційним експертом.

Інвестуйте легко

Якщо ви думаєте про додавання акцій NVIDIA в свій інвестиційний портфель, вибрати оптимальну стратегію допоможе персональний консультант від вашого брокера — Freedom Finance.

Кожен клієнт «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» отримує безперервну підтримку фахівця з більш ніж 10-річним досвідом роботи на фондовому ринку в будь-якому зручному форматі — по телефону, онлайн або особисто. 

Клієнтам Freedom Finance також доступний додаток Tradernet, що дозволяє миттєво здійснювати операції на біржі і постійно відстежувати потрібні дані, наприклад, скільки коштують акції NVIDIA. 

«ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» — частина міжнародного холдингу Freedom Holding Corp., один з найстаріших і найбільш популярних брокерів на просторах СНД. Діяльність компанії в Україні регулюється Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку. 

Доступ до іноземних бірж, таким як NASDAQ, відкриває закордонний підрозділ. З усіх питань, від укладення договору і відкриття рахунку до переказу грошей для угод і зберігання активів, фахівці «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» нададуть докладні консультації і всю необхідну допомогу.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини