Oracle Corp.

ORCL

80.07 USD
+0.01 USD (+0.01%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US68389X1054
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
13.10.2022
0.32
USD
13.07.2022
0.32
USD
11.04.2022
0.32
USD
10.01.2022
0.32
USD
13.10.2021
0.32
USD

Про компанію Oracle Corp.

Oracle Corporation — американська корпорація, яка веде свою діяльність в сфері інформаційних і високих технологій. Є найбільшим постачальником серверного обладнання і розробником програмного забезпечення (аналітичне, технологічне, сполучне) для бізнесу. Займає друге місце в світі після Microsoft за обсягом продажів ПЗ. Частка ринку становить понад 30%. 

Акції Oracle — затребуваний інструмент серед трейдерів та інвесторів. Їх вартість враховується під час розрахунку таких біржових індексів, як S & P 500, S & P 500 Information Technology, DJ Sector Titans Composite, STOXX Global 150 і ін. Капіталізація навіть в період загальнонаціонального карантину не опускалася нижче $ 100 млрд. 

Дата заснування і регіон діяльності 

Історія «Оракл» почалася в 1977 році, коли Ларрі Еллісон разом зі своїми компаньйонами створив компанію Software Development Laboratories в Санта-Кларі (Каліфорнія). У 1982 р. був проведений ребрендинг, і компанія отримала назву Oracle, яку засновник запозичив у ЦРУ, де він раніше працював над однойменним проектом. Ларрі Еллісон займав пост гендиректора корпорації з 1977 року до 2014 рр. 

Центральний офіс «Оракл» до 2020 року перебував в місті Редвурд-Шорсі (штат Каліфорнія). Сьогодні він розташований в Остіні. На компанію працює понад 122 тис. людей. В її управлінні знаходиться багато дочірніх підприємств, які ведуть свою діяльність в 145 країнах світу. 45% всіх продажів доводиться на ринок США.

Сфери діяльності Oracle Corporation

Корпорація Oracle поставляє програмне забезпечення для управління корпоративною інформацією. Пропонує бази даних і реляційні сервери, засоби розробки додатків і підтримки прийняття рішень, а також корпоративні бізнес-додатки. ПЗ Oracle працює на мережевих комп'ютерах, персональних цифрових помічників, телевізійних приставках, робочих станціях, міні-комп'ютерах і т. д. Емітент проявляє активність у хмарній сфері, продає ліцензії на своє ПЗ, пропонує освітні послуги, консалтинг. 

Найбільш відомий продукт — Oracle Database. Випускає компанія його з моменту свого заснування. 

Дочірні компанії 

Існують дочірні структури, створені для ведення бізнесу в конкретних країнах: Oracle (United Kingdom), Oracle (Canada), Oracle (Israel), Oracle ( India). Під управлінням компанії є також підрозділи, які займаються випуском певних продуктів. Найвідоміші з них: 

 1. JD Edwards — спеціалізується на розробці ERP-системи Oracle JD Edwards Enterprise One, яка дозволяє автоматизувати ведення бізнесу. Клієнти компанії — підприємства, що займаються промисловим виробництвом, торгівлею, наданням послуг. 

 2. Sun Microsystems —спеціалізується на випуску техніки, розробці ПЗ. «Оракл» придбала компанію в 2010 році за $ 7,4 млрд. Завдяки цьому до корпорації перейшла значна частина активів, пов'язана з технологіями Java, і проект OpenOffice.org. 

 3. NetSuite — компанія, яка надає послуги доступу до додатків для середнього бізнесу на принципах SaaS. Основні класи компонентів — CRM, ERP, E-commerce і PSA. Створив її Ларрі Еллісон з групою інвесторів. 

 4. PeopleSoft — розробник тиражованого прикладного ПЗ для компаній (HRMS, ERP, CRM). На основі рішень корпорації була сформована серія бізнес-додатків Oracle під назвою PeopleSoft Enterprise. 

Серед інших відомих дочірніх підприємств варто виділити BEA Systems, Siebel, Primavera.

Oracle Corporation в цифрах і події 

До кінця 70-х років корпорація була вже досить успішною. У числі перших замовників були ВПС США, які замовили продукт Oracle v2. Інші події за роками: 

 • 1983 — вихід третьої версії бази даних; 

 • 1986 — компанія стає публічною. Первинне розміщення відбулося на NASDAQ. Емітент продав 2,1 млн акцій по $ 15. Залучений капітал перевищив половину річного доходу; 

 • 1987 — корпорація формує підрозділ бізнес-додатків, орієнтований на створення тиражованого прикладного ПЗ; 

 • 1992 — емітент випустив сьому версію своєї Oracle Database; 

 • 1995 — почала діяти нова стратегія розповсюдження продукції (через інтернет); 

 • 2004 — компанія поглинула PeopleSoft. Вартість угоди склала $ 10 млрд; 

 • 2006 — за $ 5,85 млрд «Оракл» купила Siebel; 

 • 2008 — корпорація освоює випуск інтегрованих апаратно-програмних комплексів; 

 • 2009 — нараховані перші дивіденди; 

 • 2011 — вихід на «хмарний» ринок; 

 • 2016 — корпорація поглинула компанію NetSuite. Придбання відбулося за $ 9,3 млрд. 

За версією InformationWeek, в 1999 році продукт Oracle Corp. був визнаний однією з найважливіших розробок десятиліття. 

Показники діяльності та прогнози 

Акції Oracle Corporation демонструють завидне зростання. Обвал спостерігався тільки під час краху доткомів (на початку 2000-х). Корпорація демонструвала фінансову стійкість навіть під час карантину, пов'язаного з Covid-19. Їй вдалося швидко (в липні 2020 р.) відновити допандемічнее котирування акцій. З тих пір спостерігається сильний висхідний тренд. На початку червня 2021 р. вартості паперів сталася істотна корекція, але вже на початку липня котирування не тільки відновилися, але і перевищили історичний максимум. 

15.06.2021 був представлений звіт за четвертий квартал (фінансовий рік в компанії закінчується в травні). Показники перевищили прогнози. Так, EPS склала 1,54 (прогноз — 1,31). Дохід — $ 11,23 млрд за прогнозованих $ 11,03 млрд. Якщо порівнювати з минулим роком, зростання становить 28% і 8% відповідно. 

Станом на 23.07.2021 акції торгувалися по $ 91,19. Капіталізація склала $ 253 206,48 млн. Цінні папери почали зростати після того, як Пентагон відмовився від виконання контракту JEDI з компанією Microsoft, і Оракл отримала шанс стати постачальником послуг для Міноборони США. 

Плани компанії Oracle Corporation

Тривалий  час питання про подальший розвиток Oracle знаходився в глухому куті. Але на початку 2021 року корпорація зробила важливі кроки в хмарних технологіях. Це дозволить скоротити відставання від більш великих представників галузі. Одним з головних нововведень стала система Autonomous Database (ПЗ для баз даних). Вона дозволяє скоротити витрати компаній на утриманні великої кількості адміністраторів, оскільки автоматизує безпеку, резервне копіювання, оновлення та ін. 

Якщо корпорація продовжить захоплювати ринок хмарних технологій, то ціна акцій може зрости до $ 100. Але впевненості в цьому немає. 

Головні акціонери 

Цінними паперами корпорації володіють приватні особи та організації. Велика частина акцій (31,59%) належить Ларрі Еллісону. На ведення бізнесу мають вплив великі акціонери. Серед них можна відзначити такі організації: 

 • The Vanguard Group Inc. — 5,39% від всіх випущених паперів; 

 • BlackRock Fund Advisors —  3,28%; 

 • SSgA Funds Management Inc. —  2,96%; 

 • Northern Trust Investments Inc. — 1,1%. 

Нерідко дії головних власників паперів впливають на котирування в середньостроковій перспективі. Іноді для підвищення динаміки торгів на біржі досить оприлюднення їх планів з продажу або нарощування інвестиційних активів.

Що важливо знати інвесторам 

Велика частина цінних паперів емітента розміщена на Нью-Йоркській фондовій біржі NYSE під тікером ORCL. Торги ведуться з 09:30 до 16:00 за місцевим часом. Акції «Оракл» можна також придбати на майданчиках Великобританії, Швейцарії, Австрії, Німеччини та ін. Загальна частка продажів на них не перевищує 1-2% від угод на NYSE. 

Кількість акцій емітента — 2 792 млн шт. Кожний цінний папір дає право голосу на зборах акціонерів. У вільному обігу перебуває понад 60% акцій. З 2009 року корпорація виплачує дивіденди щоквартально. Розмір виплат на один звичайний папір в середньому — $ 0,24. У липні 2021 року він склав $ 0,32. Коефіцієнт визначає чистий прибуток емітента. 

Ціна акцій Oracle залежить від наступних факторів: 

 • оприлюднення річних і квартальних фінансових звітів, зокрема, в дочірніх структурах; 

 • підвищення попиту на сучасні «хмарні» продукти і ліцензії від корпоративних клієнтів; 

 • рівень продажів ПЗ в світі і в США; 

 • зміни законодавства в деяких країнах, що передбачають обмеження щодо ведення бізнесу; 

 • успішний розвиток компаній-конкурентів; 

 • можливі судові позови; 

 • санкційна політика США; 

 • зміна керівного складу або стратегії бізнесу; 

 • нестабільний стан світової економіки, що впливає на платоспроможність фізичних осіб і компаній; 

 • курс американського долара по відношенню до валют провідних країн світу; 

 • рівень залученого капіталу, що надається банками і ринковими інвесторами. 

Знижуватися котирування можуть при зростанні боргового навантаження США та інших країн світу, в яких постачальник ПЗ отримує істотний прибуток.Така ситуація провокує економію з боку урядових та комерційних організацій. Це знижує прибуток емітента і, відповідно, вартість цінних паперів. 

Графік акцій Oracle відмінно піддається Теханаліз. Працювати з цим біржовим активом можна на будь-яких таймфреймах, але для отримання максимального прибутку варто вибирати інтервали не менше тижня. Перед початком торгівлі потрібно врахувати прогноз по паперах емітента від відомих інвестиційних компаній або банків. 

Послуги Freedom Finance: інвестувати легко 

Щоб купити цінні папери «Оракл», необхідно заручитися підтримкою надійного брокера, який забезпечить вихід на NYSE. «Фрідом Фінанс» пропонує свої послуги. Чому з нами вигідно співпрацювати? Наші переваги: ​​

 • за кожним клієнтом закріплюємо персонального інвестиційного експерта. У нас працюють компетентні фахівці; 

 • надаємо експертну аналітику ситуації на ринку та перспективні ідеї з інвестицій; 

 • забезпечуємо сервісну підтримку. Є контакт-центр, відділення, доступний сайт; 

 • пропонуємо навчальні програми для підвищення Вашої фінансової грамотності; 

 • забезпечуємо можливість зберігання цінних паперів. 

Для початку роботи з нами необхідно залишити заявку на сайті. З Вами зв'яжеться менеджер для уточнення інформації послуг і ринків, що Вас зацікавлять. Починати торги можна після відкриття і поповнення брокерського рахунку, обслуговування якого безкоштовне. Процес займе всього 10-20 хв. Мінімальний розмір інвестицій для старту — вартість одного цінного паперу. Скласти портфель можна самостійно або за допомогою нашого експерта. 

Компанія має власну платформу «Трейдернет». Для зручності завантажте програму Tradernet на смартфон або планшет.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини