Procter & Gamble

PG

142 USD
+0.09 USD (+0.06%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US7427181091
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
25.04.2022
0.91
USD
24.01.2022
0.87
USD
25.10.2021
0.87
USD
26.07.2021
0.87
USD
26.10.2020
0.79
USD

Про компанію Procter & Gamble

Інформація про емітента

The Procter & Gamble Co. – одна з провідних корпорацій з виробництва споживчих товарів. Входить до числа найкращих компаній США за рівнем доходу та капіталізації на ринку. Щорічний оборот корпорації досягає сотні мільярдів доларів. Вона підтримує свій успіх завдяки нестандартним маркетинговим ходам і продуманим рекламним кампаніям.

Акції «Проктер енд Гембл» – це можливість для інвесторів отримувати стабільний і високий прибуток. Компанія займає місце у трійці компаній США з виплат дивідендів. Але попри своє провідне становище на ринку акції компанії в останні роки перебували під тиском.

Дата заснування та регіон діяльності

Історія P&G почалася в 1837 році, коли Вільям Проктер і Джеймс Гембл відкрили бізнес з виробництва свічок і мила. Усього через два десятки років оборот досяг $1 млн. Штаб-квартира корпорації знаходиться в Цинциннаті, штат Огайо. Її дочірні підприємства працюють у 70 країнах світу. Сьогодні продукцію емітента можна купити у 180 державах. Штат співробітників налічує понад 97 тис. фахівців.

Попри високу конкуренцію у своїй ніші P&G підтримує успіх завдяки щорічним витратам на дослідження та розробки, на маркетинг, які становлять $2 млрд і $8 млрд відповідно. Корпорація є одним із найбільших світових рекламодавців.

Сфера діяльності

Компанія випускає продукцію, забезпечуючи 5 споживчих сегментів:

 • краса;

 • догляд за волоссям;

 • охорона здоров'я;

 • догляд за тканинами та будинком;

 • гігієна для всієї родини.

Procter & Gamble пропонує свою продукцію під різними брендами, до їх числа входять такі, як Tide, Fairy, Hugo Boss, Mr. Proper, Olay, Old Spice, Safeguard, Pantene, Mach3, Venus, Oral-B та ін. Майже половина щорічних оборотів корпорації припадає на групу товарів для дому та сім'ї. Приблизно 28% забезпечує сегмент краси.

Оскільки Procter & Gamble працює у сфері товарів щоденного споживання, погіршення економічних умов не впливає на діяльність. Свої товари корпорація реалізує частіше через магазини, зокрема закриті склади, аптеки, салони краси, підприємства електронної комерції. Співпрацює також з дистриб'юторами.

Procter & Gamble Company в цифрах і подіях

За час свого існування компанія змогла не тільки трансформуватися у великий конгломерат, а й внести безліч інновацій у різні сегменти, у яких вела діяльність. Важливі події в історії P&G:

 • 1861 – спостерігається стрімке зростання корпорації завдяки постачанням продукції для армії в період Громадянської війни;

 • 1915 – перший вихід за межі США. Компанія будує виробничі потужності в Канаді;

 • 1931 – компанія перейшла до стратегії мультибрендів. По всьому світу відкривалися десятки підприємств, які охоплювали нові ринки: пральні порошки, зубні пасти та харчові продукти;

 • 1946 – створений бренд Tide, під яким почали випускати пральний порошок;

 • 1955 – корпорація зайнялася випуском зубної пасти Crest;

 • 1961 – вперше побачили світ підгузки Pampers, у продаж надійшов шампунь Head & Shoulders;

 • 1980 – акції Procter & Gamble включені Нью-Йоркською фондовою біржею до лістинга;

 • 1982-1991 – зроблена низка важливих придбань: Norwich-Eaton Pharmaceuticals, Richardson-Vicks, Noxell Corporation, Max Factor і Betrix;

 • 1993 – виконана серйозна реструктуризація, внаслідок якої закрили 30 підприємств і скоротили 13 тис. працівників;

 • 1997 – P&G розпочала роботу в Україні після придбання організації «Тамбрандс», яка володіла заводом у Борисполі;

 • 2003 – куплена компанія Wella (Німеччина). Це дозволило зайняти нішу на ринку засобів для догляду за волоссям і фарб для них;

 • 2005 – придбана корпорація Gillette. Внаслідок угоди Procter & Gamble стала одним із найбільших світових холдингів з виробництва продукції для щоденного використання. У тому самому році куплене ще одне підприємство в Україні (в Орджонікідзе). Разом із його придбанням корпорація заволоділа брендами Gala, Dax, «Океан»;

 • 2012 – придбання частки Iberia у спільному проєкті з підрозділами з випуску різних груп продукції: дитячі товари, товари для всієї родини та для здоров'я;

 • 2014-2016 – корпорація позбавляється збиткових брендів. Тільки компанії Coty були продані 43 косметичних торгових марки;

 • 2020 – вартість акцій «Проктер енд Гембл» досягла рекордного на той час показника в $144.

Успіх компанії пов'язують із грамотним менеджментом. Керівництво перестає працювати в напрямках, що не дають дохід, постійно покращує ефективність виробництва.

Показники діяльності та прогнози

Ринкова капіталізація The Procter & Gamble Company на 21.05.2021 склала $339,7 млрд. Щорічний оборот продажів 23 торгових марок корпорації перевищує $1 млрд, ще 20 брендів – $0,5 млрд. саме вони забезпечують 10% зростання продажів щорічно. За останнє п'ятиріччя виторг зріс на 8%, прибуток – на 24%. Акції PG за цей період продемонстрували високий стрибок – 70%. Чистий виторг за 2020 фінансовий рік досяг показників у $70 млрд (+4,8%).

Згідно зі звітом за 3-й квартал фінансового 2021 року, прибуток зріс на 5% (р/р) до $18,11 млрд. Це перевищило очікування The Wall Street в $17,84 млрд. Прибуток на акцію зріс на 8% (р/р) до $1,26 при прогнозованому $1,19. До того ж P&G повідомила про плани підвищення цін на певні групи товарів на тлі висхідної собівартості.

Ще в липні 2020 року акція P&G коштувала $124. Тоді контрольний пакет оцінювався в $153 млрд. З огляду на високу прибутковість акцій, прогнозується, що за кілька років його вартість досягне $200 млрд. Станом на 21 травня 2021 року цінні папери торгувалися по $138,01 (+22,94% за рік).

P&G – дивідендний аристократ США. Великі власники його цінних паперів: The Vanguard Group, BlackRock, State Street Corporation. З огляду на фінансові показники корпорації, можна говорити про перспективність довгострокового інвестування. Але варто розуміти, що P&G вже займає ключові позиції на ринку, тому сильного прориву може не спостерігатися. Згідно з прогнозами, можна побачити 10-20% зростання за рік.

Що важливо знати інвесторам

Акції корпорації торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі під тікером PG. Дивіденди корпорація виплачує. Прибутковість становить приблизно 2,5%. Середній темп зростання дивідендів за 5 років – 3,44%. На виплати акціонерам емітент направляє не менше ніж 55% чистого прибутку.

Котирування цінних паперів корпорації зазвичай демонструють позитивну динаміку в таких випадках:

 • при зростанні світового ВВП;

 • при поліпшенні ситуації на ринку праці, збільшенні доходів споживачів;

 • при створенні нових торгових марок і відкритті дочірніх компаній.

Причинами зниження ціни акцій P&G можуть бути різке збільшення кількості безробітних і падіння доходів населення. Впливає й успіх конкурентів (Colgate-Palmolive, Unilever, Henkel). Тому важливо стежити за графіком акцій компанії. Коли він досягне бажаного рівня за вартістю, можна закрити угоду та зафіксувати отриманий прибуток.

Заробляємо грамотно разом з Freedom Finance

Європейський підрозділ холдингу Freedom Holding Corp. надає можливість купити акції PG. Скориставшись послугами брокера, ви отримуєте вихід на фондові біржі, зокрема NYSE. Ми надаємо власну аналітику для оцінки інвестицій в акції. Допомагаємо визначити стратегію. Гарантуємо підтримку інвестиційного консультанта кожному клієнту на безплатній основі. У компанії Freedom Finance Ukraine працюють сертифіковані національною комісією з цінних паперів фахівці з багаторічним досвідом.

Щоб почати співпрацю з нами, необхідно залишити заявку на сайті. З вами зв'яжеться менеджер, якому потрібно надати інформацію про послугу та ринок, що вас цікавлять. Відкривається брокерський рахунок. Після його поповнення ви можете брати участь у торгах на біржі (самостійно або за допомогою нашого інвестиційного консультанта).

Хочете підвищити свою фінансову грамотність, щоб правильно інвестувати й заробляти? «Фрідом Фінанс» проводить навчальні майстер-класи та курси.

З нами ваше інвестування буде легким і прибутковим!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини