QUALCOMM Inc.

QCOM

124.13 USD
-2.34 USD (-1.85%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US7475251036
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
02.09.2022
0.75
USD
03.06.2022
0.75
USD
04.03.2022
0.68
USD
03.09.2021
0.68
USD
04.06.2021
0.68
USD

Про компанію QUALCOMM Inc.

Qualcomm Inc. — компанія, що спеціалізується на розробці бездротових засобів зв'язку та електронних систем SoC. Офіс розташований в Сан-Дієго, Каліфорнія. Компанія займається випуском мікропроцесорів, запуском і розширенням інноваційних технологій (наприклад, 5G). Створені технологічні рішення використовуються у мобільних пристроях і решті бездротових продуктах (мережеве обладнання, побутова електронна техніка).

Продукти компанії мають попит у галузевих сегментах, у розробників додатків, в автомобілебудуванні та обчислювальних системах. Акції Qualcomm торгуються на різних біржах, але основна — американська Nasdaq. Компанії присвоєно тікер QCOM.

Історія: розвиток і важливі події у цифрах

Компанія заснована у 1985 році. Біля витоків «Куалком» стоять американський бізнесмен Ірвін Якобс, інженери Франклін Антоніо, Аделія Коффман, Ендрю Коен та ін. Одне з основних завдань, яке переслідували творці, — виробництво електроніки. Qualcomm надавала послуги з проведення науково-дослідних розробок у сфері бездротових телекомунікацій. Попри обмежені виробничі можливості, через три роки після заснування компанія представила перший продукт на американському ринку — систему OmniTRACS.

Успішний старт спонукав засновників відмовитися від стандартних підходів до бездротових технологій. У 1989 році Qualcomm представив систему множинного доступу з кодовим розділенням. Вона була призначена для передачі даних за допомогою бездротових пристроїв. Ця розробка змінила світ комунікацій.

Основні події в історії компанії:

 • 1999 — продаж підрозділу, що займається виробництвом базових станцій, шведської компанії телекомунікаційного устаткування Ericsson;

 • 2000 — покупка SnapTrack, яка спеціалізувалася на створенні A-GPS-систем. Продаж сегмента, що займається виробництвом стільникових телефонів, японської високотехнологічної компанії Kyocera;

 • 2002 — підписання чотирирічного контракту з Ubiquam. Компанія почала займатися виробництвом стільникових телефонів стандарту CDMA-450;

 • 2006 — покупка Flarion Technologies, яка спеціалізувалася на галузі технологій OFDM-зв'язку;

 • 2011 — поглинання розробника напівпровідникових мікросхем Atheros Communications. «Куалком» придбала компанію за $3,1 млрд і позбулася одного з найбільших конкурентів;

 • 2016 — випуск першого процесора Centriq 2400 на 10-нанометровій технології. Він був розрахований на використання у центрі обробки даних і на хмарних платформах;

 • 2017 — початок поставок процесорів;

 • 2021 — купівля стартапу Nuvia, заснованого колишніми менеджерами американської компанії Apple. Основне призначення — розробка ARM-процесорів для оброблення даних.

Сьогодні Qualcomm Inc. — один з найбільших розробників мікропроцесорів, які встановлюються у нові моделі мобільних пристроїв. Компанія виробляє серверні й інші процесори, випускає програмне забезпечення та спеціалізовані платформи.

Акції «Куалком»: IPO, котирування та показники діяльності

Вперше акції QCOM були публічно розміщені на фондовій біржі у 1991 році. Основний обсяг торгівлі здійснюється на Nasdaq. Цінні папери також котируються на мюнхенській, штутгартській, мексиканській віденській, франкфуртській, берлінській та регти відомих майданчиках.

Емітент щокварталу виплачує дивіденди. Акції «Куалком» входять до бази розрахунку багатьох фондових індексів: DJ Technology, Dow Jones, Nasdaq тощо. Щоб зрозуміти, навіщо й коли буде вигідно купити цінні папери американської технологічної компанії, потрібно ретельно проаналізувати її діяльність і визначити стратегію заробітку.

За підсумками II кварталу 2021 року «Куалком» повідомила про чистий прибуток у розмірі $1,76 млрд, що в 4 рази перевищує показник минулого року. Виторг технологічного підприємства зріс на 52%. У довгостроковій перспективі курс акцій Qualcomm може збільшуватися на 27% за рік.

У «Куалком» висока здатність виконувати свої фінансові зобов'язання та при цьому середня чутливість до несприятливих ​​економічних обставин. Мультиплікатори Qualcomm вказують на відносну «дешевизну» цінних паперів у порівнянні з групою ідентичних компаній, а також сильні фінансові показники. Це позначається на вартості акцій — призводить до зростання ціни.

Freedom Finance Ukraine: консультації, аналітика, прогнози та допомога з інвестуванням

Для покупки цінних паперів на американських та європейських біржових майданчиках потрібен брокер, який відкриє доступ до ринків цінних паперів і допоможе у формуванні сильного інвестиційного портфеля.

«Фрідом Фінанс Україна» — частина міжнародного холдингу Freedom Holding Copr. з великими потужностями. Ми надаємо комплекс послуг своїм клієнтам:

 • консультування персонального менеджера;

 • допомога у складанні інвестиційного портфеля;

 • власна аналітика для оцінки інвестицій і ризиків, складання прогнозів, інформування про вдалі та несприятливі дні для покупки/продажу;

 • навчальні майстер-класи та курси;

 • покупка, продаж, зберігання та дарування цінних паперів.

Мінімальної суми для старту в інвестуванні немає — грошей має вистачити на купівлю обраних цінних паперів. У клієнтів Freedom Finance є унікальна можливість брати участь в ІРО. Ви зможете самостійно купувати/продавати акції через платформу чи мобільний додаток «Трейдернет» або довірити ці процеси нашим фахівцям, які стежать за зростанням, падінням ціни у завжди знають про зміни.

«Фрідом Фінанс Україна» — експертна допомога в інвестуванні. У вас буде персональний консультант, який допоможе приймати ефективні фінансові рішення та примножувати свій капітал.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини