Starbucks Corp.

SBUX

104.74 USD
+2.53 USD (+2.48%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US8552441094
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
15.08.2022
0.49
USD
16.05.2022
0.49
USD
14.02.2022
0.49
USD
13.08.2021
0.45
USD
14.05.2021
0.45
USD

Про компанію Starbucks Corp.

«Старбакс» (Starbucks Corporation) найбільша в світі мережа кав'ярень, що є одним з лідерів серед закладів громадського харчування. Американська компанія змогла вистояти в конкурентній боротьбі з десятками подібних підприємств, і сьогодні бренд є одним з найбільш впізнаваних у світі. Перспективи розвитку його бізнесу ще не вичерпані. 

Акції «Старбакс»  – привабливий біржовий актив для трейдерів всього світу, оскільки компанія показує великі обсяги виручки та прибутку. Вони включені в розрахунок багатьох біржових індексів, зокрема, DJ US, S & P 500, Dow Jones Large-Cap Growth. Цей інвестиційний інструмент демонструє відносно стабільну позитивну динаміку протягом 30 років, хоча траплялося і зниження ціни на акції «Старбакс» під впливом різних факторів. З ними активно працюють різні інвестиційні фонди. 

Дата заснування і регіони діяльності 

Шлях до успіху «Старбакс» почався навесні 1971 року, коли в американському місті Сіетл був відкритий маленький магазин, де продавали каву в зернах власного обсмаження й устаткування для її приготування. Засновники надихнулися майстерністю підприємця Альфреда  Піта. Саме він навчив їх обсмажувати каву. Сьогодні в активах емітента 24 тис. торгових точок в різних країнах світу, а саме: 

 • в обох частинах Америки; 

 • в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні; 

 • в Європі і на Близькому Сході; 

 • в Африці. 

Хоча географія багата, 70% прибутку компанія отримує від ведення бізнесу в США. Корпорація постійно розвиває канали своїх продажів. В її активах як керовані компанії, так і ліцензовані магазини. Дочірні підприємства дають можливість концентрувати ресурси на розвитку найпривабливіших напрямів свого бізнесу. Штаб-квартира розташована в Сіетлі, штат Вашингтон. 

Сфери діяльності Starbucks Corporation

Starbucks закуповує, обсмажує і продає натуральну каву (в бобах і мелену). В асортименті представлено понад 100 різних сортів зерен 100% арабіки. Асортимент продукції постійно поповнюється. «Старбакс» пропонує різні види кави, включаючи низькокалорійні. У кав'ярнях смак напоїв покращують, використовуючи знежирене молоко, мед, сиропи та різні натуральні інгредієнти. 

Компанія реалізує напої Frappuccino, Starbucks Doubleshot і Starbucks Refreshers, коктейлі Vivano, чай Tazo, свіжі продукти харчування, серед яких випічка, бутерброди, салати, вівсяні пластівці та інші фірмові товари. Під брендом Ethos Water емітент реалізує бутильовану воду. 

Серед інших напрямків бізнесу корпорації варто виділити музику. Так, Hear Music – дочірня компанія «Старбакс»  – працює в сфері звукозапису. Представлена ​​корпорація і в сегменті кінематографа. Ще один підрозділ емітента Starbucks Entertainment виступає в якості продюсера кінофільмів. Активно випускаються і просуваються музичні твори. 

Крім кав'ярень, корпорація має і інші канали збуту: продуктові магазини, клубні магазини-склади, спеціалізовані роздрібні торгові точки, цілодобові маркети, заклади громадського харчування. Виручку емітента складає не тільки продаж товарів, а й реалізація прав на використання своїх брендів.

«Старбакс»: важливі події, дати 

Компанія Starbucks протягом 9 місяців купувала сировину у Peet's Coffee, яким володів Альфред Піт. Потім були відкриті власне підприємство з обсмаження кави і другий магазин. У 1979 році засновники «Старбакса» викупили Peet's Coffee. Починаючи з 1980-х, корпорація стала прибутковою. У той час вона володіла 5 магазинами, фабрикою, де обсмажували каву, і торговим підприємством з доставки своєї продукції громадським закладам. 

Ключовою фігурою «Старбакса» вважається Говард Шульц. Він придбав компанію в 1987 році і керував нею до 2000 р.  У той час він володів своєю мережею кав'ярень, а колись був співробітником Starbucks. За його ініціативи проводилося розширення діяльності корпорації за межами країни. За рік на підприємствах емітента обсмажували до двох мільйонів фунтів кави. Кавові мережі були перетворені в експрес-ресторани домашнього типу. Завдяки новому формату в закладах істотно збільшилася відвідуваність. 

Знакові події в історії концерну: 

 • 1988 – розпочато торгівлю з використанням поштових послуг. Випущено каталог продукції. Завдяки таким діям вдалося налагодити поставки в тридцять з гаком нових торгових точок по Штатах; 

 • 1992 – емітент стає публічним. Акції Starbucks були розміщені на торговельному майданчику NASDAQ під тікером SBUX. Тоді компанія володіла 165 магазинами і мала $ 73,5 млн річного доходу; 

 • 1996 – відкрито перший торговий заклад за межами країни (в Японії); 

 • 1998 – концерн вийшов на ринок Великобританії. З цією метою куплена компанія Seattle Coffee Company, у володінні якої перебували 56 торгових точок; 

 • 2002 – відкритий магазин в столиці Мексики. Сьогодні в цій країні налічується 250 торгових закладів емітента; 

 • 2003 – придбані компанії Seattle's Best Coffee, Torrefazione Italia. Сума угоди склала $ 72 млн. 

З 1990-х по 2000-ті компанія відкривала кожен робочий день по одному магазину. Від червня до вересня 1992 року вартість акцій «Старбакса» зросла на 70%. Прибуток з цінних паперів продемонструвала зростання приблизно в сто разів, в порівнянні з 1991 р.  За підсумками 2007 року налічувалося 15,7 тис. Кафе Starbucks в 43 державах. 

Сьогодні заклади корпорації відвідують в середньому близько 60 млн гостей в тиждень. У кафе розроблені унікальні інтер'єри. Використовуються оригінальні склянки, які маркуються ім'ям кожного відвідувача. Компанія пропонує придбати свою продукцію онлайн за допомогою мобільних пристроїв через додаток Starbucks. На початку 2010 р. була запущена рекламна кампанія через Twitter, що дозволило залучити більше 27 тис. нових клієнтів. 

Показники діяльності та прогнози 

Акції компанії торгувалися за ціною $ 50,05 в березні 2020 року, коли ВООЗ оголосила про пандемію Covid19. З тих пір цінні папери зросли. Станом на 11.07.2021 вони торгувалися по $ 117,47. Виручка корпорації за 2020 рік склала $ 23,5 млрд. Це було пов'язано з закриттям магазинів і обмеженнями через пандемію. Starbucks довелося звільняти персонал і продавати свою продукцію на винос. Зараз попит на неї зростає. Компанія «Старбакс» відновлює зруйновані ланцюжки поставок, заново наймає співробітників. Вона вже відновила велику частину продажів, які звалилися до пандемії. 

Ринкова капіталізація корпорації становить понад $ 130 млрд. Згідно з квартальним звітом, представленим компанією 27.04.2021 року, дохід склав $ 6,67 млрд за прогнозу $ 6,78 млрд. Прибуток на акцію – $ 0,62 при прогнозованих $ 0,532. Чистий дохід – $ 659,4 млн. Сервіс підписки Starbucks зріс на 15% і налічує 21,8 млн передплатників. 

За останній час відкриті сотні торгових точок. Залучення клієнтів і довгострокове стійке зростання забезпечують розширення асортименту і впровадження цифрових сервісів. 

За підсумками всього 2021 фінансового року корпорація очікує прибуток $ 2,42-2,62 на акцію. Компанія планує тотальне розширення. Тільки в Китаї повинні відкритися 600 нових закладів. 

Головні акціонери 

Акції SBUX знаходяться у власності приблизно 18 000 фізичних осіб, а також володіють ними інвестиційні фонди та компанії. Істотна частина знаходиться в активах таких організацій: 

 • Fidelity Investments – 11,1%; 

 • BlackRock, Inc.  – 5,7%; 

 • Capital World Investors  – 5,4%. 

Істотну частку (4,8%) цінних паперів контролює менеджмент корпорації, що дозволяє припускати підвищення їх вартості в середньо- і довгостроковій перспективі.

Що важливо знати інвесторам 

Купити акції Starbucks сьогодні можна не тільки на фондовій біржі NASDAQ. Торгуються вони на Гамбурзькому, Франкфуртському, Штутгартському, Берлінському, Мюнхенському, Лондонському та інших майданчиках. В обігу перебуває 1,2 млрд цінних паперів емітента. 

 «Старбакс» проводить дивідендні виплати. Але були періоди, коли всю виручку корпорація направляла на розвиток бізнесу. З 2010 року дивіденди виплачуються регулярно – раз в квартал. Виплати перевищують 1,6% річних і ростуть разом з вартістю акцій. При цьому їх волатильність знаходиться на досить низькому рівні. Наприклад, граничне добове коливання котирувань часто не перевищує 7% від ціни на початку дня, а середній рух графіка знаходиться в межах 1-3% на його протязі. 

Щоб спрогнозувати, коли краще купити цінні папери компанії, необхідно провести фундаментальний і технічний аналізи. На курс здатні вплинути наступні фактори: 

 • оприлюднення квартальних і річних звітів; 

 • зміна доходів населення; 

 • плани і діяльність дочірніх компаній; 

 • зовнішня політика США з країнами, в яких «Старбакс» має свою частку ринку; 

 • коригування ціни на зерна кави в ту чи іншу сторону; 

 • зниження / підвищення податків в США для місцевого бізнесу; 

 • активний розвиток конкуруючих з «Старбакс» мереж; 

 • зниження темпів економічного розвитку в регіонах, в яких компанія веде свою діяльність. 

Можливе падіння виручки емітента в результаті швидкого поширення в офісах кавових машин, а в офісних центрах – вендінгових апаратів з продажу кавових напоїв.

Прибуток компанії зазвичай зростає в четвертому кварталі календарного року, коли в Америці і Європі жителі святкують Різдво і Новий рік. У цей період підвищується активність трейдерів, які ведуть торги на біржі, оскільки в очікуванні гарної звітності зростає курс акцій. Сьогодні на КНР і США припадає 61% ресторанів «Старбакса». Прибуток компанії сильно залежить від цих двох найбільших ринків, що є основним ризиком для бізнесу. 

Послуги Freedom Finance: наш професіоналізм – ваша впевненість в ефективній торгівлі 

Щоб здійснювати операції на фондовій біржі, необхідно звернутися за допомогою до надійного брокеру. За багаторічну роботу на ринку компанія «Фрідом Фінанс Україна» завоювала бездоганну репутацію і пропонує свої послуги на вигідних умовах. Вести торгівлю можна за допомогою нашої платформи «Трейдернет» прямо через телефон. Щоб купити акції «Старбакса», необхідно виконати прості кроки: 

 • залишити заявку на нашому сайті; 

 • почекати, коли з вами зв'яжеться менеджер для уточнення інформації з потрібних послуг; 

 • відкрити брокерський рахунок і поповнити його (безкоштовно); 

 • почати торги на біржі. 

Останній крок можна робити самостійно або за допомогою нашого інвестиційного консультанта, якого ми закріплюємо за кожним клієнтом. При необхідності він безкоштовно допоможе визначитися зі стратегією інвестування, надасть нашу аналітику. 

Інвестуйте легко і впевнено разом з Freedom Finance!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини