SONY CORP-SPONSORED ADR

SONY

77.5 USD
+1.51 USD (+1.9%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US8356993076
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Про компанію SONY CORP-SPONSORED ADR

Sony Group Corp. — транснаціональна електронна компанія. Серед корпорацій Японії посідає третє місце за величиною після Hitachi і Panasonic. Високу позицію на ринку конгломерат утримує завдяки оволодінню новими напрямками бізнесу.

Акції Sony цікаві інвесторам з точки зору дивідендних виплат. Вони входять в розрахунок біржових індексів NIKKEI 225 і NYSE International 100.

Дата заснування і регіон діяльності

7 травня 1946 року інженер-підприємець Масару Ібука разом зі своїм другом Акіо Моріта заснували підприємство «ТТК» (Токійська телекомунікаційно-промислова компанія). З 1958-го вона називалася Sony Corporation. Найменування Sony Group Corporation корпорація отримала в 2001 році.

Компанія веде свою діяльність в КНР, країнах ЄС, Японії і в США. Її підрозділи є на всіх континентах, окрім Антарктиди. Sony володіє підприємствами в різних містах Китаю, Малайзії та Сінгапуру. Штаб-квартира розташована в Токіо. У штаті близько 112 тис. осіб.

Сфера діяльності

Корпорація «Соні» розробляє, проектує і випускає електроніку, ігрові приставки, ПО для споживачів, професіоналів і промислових ринків. 

Основні напрямки бізнесу:

 • ігри (ігрові машини, ПО) і мережеві послуги;

 • музика — її створення і видання, надання медіаплатформи;

 • зображення — випуск фільмів, створення телепрограм, медіамереж;

 • домашні розваги і звук — виготовлення телевізорів, аудіосистем, програвачів і рекордерів дисків Blu-ray і портативних аудіопристроїв з пам'яттю;

 • обробка зображень — продукти для обробки цифрових зображень, професійні рішення;

 • мобільний зв'язок — ведення бізнесу, пов'язаного з мобільними пристроями і інтернет-послугами;

 • напівпровідники — датчики зображення і модулі камер;

 • фінансові послуги — управління операціями зі страхування життя і банківський бізнес.

Свою діяльність Sony веде і через дочірні компанії двох типів: 

 • одні створені для ведення бізнесу в різних регіонах, наприклад, Sony Corporation of America, Sony Europe Limited і Sony (China) Limited. 

 • інші спеціалізуються на виробництві конкретної продукції: в основі діяльності Sony Mobile Communications Inc. лежить розробка і виробництво мобільних пристроїв і смартфонів.

Періодично дочірні компанії емітують свої цінні папери. Схвалити цей процес повинен менеджмент Sony Group Corp. Продаж акцій дає підприємствам можливість отримати додатковий капітал для свого розвитку.

Sony Group Corp в цифрах і подіях

Деякі важливі дати і події в історії корпорації:

 • 1958 — первинне розміщення акцій корпорації на Токійській фондовій біржі;

 • 1968 — випущений перший кольоровий телевізор японського виробництва Trinitron;

 • 1970 — цінні папери корпорації стали доступні до покупки на NYSE в якості американських депозитарних розписок;

 • кінець 1980-х — придбані CBS Records International і Columbia Pictures Industries;

 • 1994 — випущена перша PlayStation. За 10 років було продано 100 млн таких пристроїв;

 • 1997 — початок виробництва DVD-плеєрів та ноутбуків VAIO;

 • 2001 — корпорація втратила звання новатора в технологічному світі після того, як Apple представила світу iPod;

 • 2012 — корпорація ступила на шлях реформ, припинивши виробництво комп'ютерів, батарей. Відійшла від хімічного бізнесу. Після цієї справи компанії пішли на поправку, адже до цього вона 4 роки була збитковою;

 • 2021 — придбана фінська студія Housemarque, яка займається розробкою ігор для консолей PlayStation. Експерти назвали таку покупку новим етапом конкуренції між Sony й Microsoft за ігровий ринок.

Компанія розширює свою присутність на ринку, періодично пропонуючи новинки. В 2021 році, наприклад, випущений дрон Airpeak для професійної відео- та фотозйомки, який може підняти популярну лінійку камер серії Alpha.

Акції «Соні»: де обертаються, динаміка цін

Головною фондовою біржею,на якій розміщені акції компанії Sony під тікером 6758, є Tokyo Stock Exchange. Але багато інвесторів вважають за краще торгувати американськими депозитарними розписками (ADR) Sony. Вони обертаються на NYSE під тікером SNE. Торги ведуться і на торгових майданчиках в Берліні, Мюнхені, Штутгарті та Буенос-Айресі. 

У вільному обігу перебуває всього 8% акцій, тому «Соні» не є цікавою для інституціональних інвесторів.

Істотно на ціну акцій в різні періоди впливала частка, яку компанія займала на ринку. Коли в 90-х роках «Соні» були лідером ринку в галузі відеотехніки, вартість її акцій росла і досягла рекордних $157 в лютому 2000-го. Поява на ринку китайських, корейських та інших виробників електроніки спровокувала обвал акцій корпорації. В кінці 2012 року був зафіксований антирекорд за останні 30 років до цього — цінні папери торгувалися по $9,4.

Акції «Соні» знову пішли вгору після того, як компанія зайняла нішу на ринку комп'ютерних ігор. Відновленню сприяло і оновлення модельного ряду відеоелектроніки та ігрових приставок. Станом на 02.07.2021 акція «Соні» коштувала вже $100,87.

Показники діяльності

Ринкова капіталізація компанії становить $130 млрд. Плануючи покупку акцій емітента, важливо брати до уваги його фінансові показники. 

У звіті за 4 квартал 2020 го фінансового року, який для компанії закінчився 31.03.2021, представлені такі дані:

 • операційний прибуток — $ 610 млн;

 • виручка — $ 16,3 млрд;

 • чистий дохід — $ 982 млн.

Останнім часом зростання виручки у компанії застопорився. Але після реформ вона стала знову прибутковою. Річний дохід зріс на 9% в порівнянні з попереднім роком і склав $82,6 млрд. Чистий прибуток збільшився на 91% — $ 10,9 млрд.

Компанія також надала інформацію про реалізацію PlayStation 5. У листопаді 2020 року з моменту продажу 7,8 млн ігрових консолей знайшли своїх власників. Для порівняння: за аналогічний період роком раніше було продано PlayStation 4 на 200 тис. одиниць менше. У 2020 фінансовому році компанія також реалізувала 58,4 млн копій ігор власних студій.

Перспективи Sony Group Corp.

Аналітики вважають, що для збільшення своєї ніші на ринку корпорація буде активно розвивати галузь мобільних технологій. Можливо, під торговою маркою Sony з'являться пристрої нової якості. Це дасть можливість емітенту поліпшити показники виручки і прибутку. Існує ймовірність, що його новинки займуть місце продукції інших відомих брендів на ринку.

Є припущення і про нарощування виробництва фототехніки і об'єктивів високої якості. Лінійку товарів цієї групи можуть змінити таким чином, що вона буде приносити більший прибуток. Існує ймовірність, що на фінансових звітах компанії позитивно позначиться розвиток медіапроектів. Нові фільми та комп'ютерні ігри з великою ймовірністю будуть впливати на лояльність покупців до бренду.

Якщо керівництву корпорації вдасться підвищити фінансові показники ведення бізнесу, це призведе до підвищення вартості акцій.

Що важливо знати інвесторам

Емітент виплачує дивіденди щорічно. Найчастіше в червні. Прибутковість дивідендів частіше за все становить 0,3-1% річних. Показник залежить від курсу акцій на торгових майданчиках.

Перед тим, як купити акції Sony, проведіть фундаментальний аналіз ринку. Щоб проводити спекуляції з цінними паперами корпорації в середньостроковій перспективі, враховуйте такі фактори:

 

 • розвиток бізнесу в дочірніх підприємствах;

 • ситуація на ринках, де корпорація реалізує свою продукцію;

 • думки аналітиків стосовно змін прибутку і виручки компанії від реалізації своєї продукції;

 • прогнози по виробництву нових девайсів і їх продажу в Японії та інших країнах світу;

 • зміни курсу японської єни по відношенню до американського долара.

Якщо вибираєте короткострокову стратегію інвестування, працюючи з біржею, застосовуйте інструменти технічного та фундаментального аналізу. Тільки ретельний аналіз дасть розуміння того, коли краще купувати цінні папери, щоб отримати фінансову вигоду.

Якщо будуєте довгострокову стратегію капіталовкладення, проаналізуйте прогнози щодо можливих змін в асортименті продукції конкурентів Sony. Варто враховувати і плани емітента з придбання нових компаній, які посилять позиції в галузі електроніки або забезпечать вихід на нові перспективні ринки. Вартість цінних паперів визначають також рішення влади держав, де у корпорації є заводи, рішення по податках і зборах.

Послуги Freedom Finance: просте і грамотне інвестування

Самостійно купити акції «Соні» можуть ті, хто має право укладати угоди на фондових біржах. Пропонуємо скористатися допомогою нашого європейського брокера, який разом з «Фрідом Фінанс Україна» входить до складу міжнародного холдингу з великими потужностями. 

Наші переваги:

 • маємо великий досвід роботи на фінансовому ринку — у нас працюють сертифіковані фахівці;

 • надаємо персонального інвестиційного консультанта кожному клієнту

 • забезпечуємо сервісну підтримку;

 • проводимо навчальні курси;

 • надаємо власну аналітику; 

 • даємо можливість торгувати зі смартфона через мобільний додаток. 

Freedom Holding Corp. перший в СНД вийшов на NASDAQ. За допомогою брокера ви зможете купити акції і на інших відомих фондових біржах, включаючи NYSE. Для цього достатньо відкрити і поповнити брокерський рахунок. Вести торги можна самостійно або за допомогою нашого консультанта.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини