ПАТ "Укртелеком"

UTLM

0.07 UAH

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
UA4000137244
Ринок
UX
Валюта
UAH

Про компанію ПАТ "Укртелеком"

«Укртелеком»: Інформація про емітента

«Укртелеком» – оператор фіксованого телефонного зв'язку та доступу до інтернету. Компанія є спадкоємцем мережі, яка залишилася після розпаду СРСР в розпорядженні незалежної України.

Дата заснування та регіон діяльності

«Укртелеком» заснований в 1991 році, відразу ж після отримання Україною незалежності. Компанія є монополістом на ринку фіксованого зв'язку: сьогодні бренд надає послуги практично по всій території країни. Крім цього, «Укртелеком» надає інтернет-доступ за технологіями ADSL, VDSL та оптико-волоконних кабелів. Штаб-квартира «Укртелекому» знаходиться в Києві.

Сфера діяльності

Сфера діяльності компанії включає надання ряду послуг:

  • фіксований телефонний зв'язок з можливістю здійснення міжнародних дзвінків;
  • проводове радіомовлення;
  • надання оренди каналів зв'язку;
  • послуги колл-центру для корпоративних клієнтів;
  • інтернет-телефонія;
  • цифрове інтерактивне телебачення (IPTV);
  • доступ до інтернету приватним і корпоративним клієнтам;
  • послуги VPN на основі технології MPLS;
  • здача в оренду місць в дата-центрах.

Ключові події

У 2005 році «Укртелеком» став першою телекомунікаційною компанією, яка отримала ліцензію на комерційний запуск мобільної 3G мережі. Впровадження технології стартувало в 2007 році, а зона покриття охопила 6 міст.

До 2007 року контрольний пакет акцій «Укртелекому» належав державі. Після проведення процедури приватизації 92,86% акцій було продано компанії ESU, яка є частиною австрійського фонду EPIC.

У 2013 році «Укртелеком» був перепроданий групі СКМ.

З 2011 року компанія не надає послуги мобільного зв'язку, передавши ці повноваження дочірній компанії ТОВ «Тримоб». Остання, починаючи з січня 2020 року, отримала статус віртуального мобільного оператора, що працює в мережі компанії Vodafone Україна.

Показники діяльності

Незважаючи на те, що «Укртелеком» – прибуткове підприємство, з кожним роком розмір доходу зменшується. За 2019 рік компанія заробила 6,4 млрд грн, що на 1,4% нижче від показника 2018-го. Основним вантажем є зниження прибутковості від надання послуг фіксованого телефонного зв'язку – мінус 9,1%. Раніше цей сегмент приносив компанії дохід в 2,56 млрд грн. Незважаючи на загальний спад, підрозділ, який відповідає за надання доступу до мережі, показує зростання на 6,2% за звітний період.

Капітальні інвестиції в розвиток інфраструктури підприємства за 2019 рік склали 692 млн грн. Основний напрямок - розгалуження мережі ВОЛЗ. За рік було прокладено 4 тис.км.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини