Visa Inc.

V

195 USD
+3.46 USD (+1.75%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US92826C8394
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
16.05.2022
0.38
USD
14.02.2022
0.38
USD
17.05.2021
0.32
USD
16.02.2021
0.32
USD
15.05.2020
0.3
USD

Про компанію Visa Inc.

Visa — американська транснаціональна компанія, яка спеціалізується на наданні послуг з реалізації платіжних операцій. Вона є основою однойменної асоціації International Service Association. За більш ніж 60 років розвитку компанія зробила свої технології та інноваційні рішення найкращим способом оплати, доступним для жителів практично всієї планети. Системи об'єднують споживачів, комерційні організації, банки та державні установи в більш ніж 200 країнах. Акції «Віза» та їх ціна з 2013 року беруть участь в розрахунку індексу Доу Джонса — найстарішого з чинних американських індексів, який створений для відстеження розвитку індустрії фондових ринків США.

Заснування і сфера діяльності

Компанія Visa — «піонер» серед систем безготівкових платежів. Її історія починається у 1958 році, коли Bank of America запустив програму споживчої кредитної картки. Вона стала популярною у всіх штатах США, а потім швидко поширювалася за межами країни. Фактичний рік появи — 1976. Через 15 років після створення «Віза» стала міжнародною. Головний офіс розташований в Каліфорнії, у Фостер Сіті. Діяльність компанії здійснюється під президентством Райана Макінерні.

Visa зробила безготівкову «революцію». По всьому світу вона надає інфраструктуру для здійснення транзакцій за допомогою дебетових і кредитних карт. Організація грає ключову роль в створенні інноваційних платіжних продуктів і розробці технологій. Загальний обсяг оборотів за картками становить понад 8 трильйонів доларів. В основі платіжної системи — мережа VisaNet, яка обробляє понад 65 тисяч транзакцій щосекунди.

Історія і досягнення в цифрах

Щоб зрозуміти унікальність бізнесу Visa, оцінити ризики і переваги інвестування в акції, потрібно знати історію компанії та її положення на ринку. Сьогодні у використанні — близько 3 мільярдів карт, які пов'язують людей з різних частин світу. Але для досягнення таких показників компанія пройшла довгий шлях, що сьогодні відбивається на ціні акції Visa. Ключові етапи в розвитку корпорації:

 • 1968 рік — запуск першої карти з можливістю поновлюваного кредиту, яке поклало початок безготівковій «революції»;

 • 1975 рік — дебют дебетової картки;

 • 1976 рік — народження «Візи», зміна назви компанії, а також здійснення першої в історії транзакції;

 • 1988 рік — Visa стає офіційним спонсором Олімпійських ігор;

 • 1990-ті роки — створення системи банкоматів;

 • 2000 рік — компанія займає 57% світового ринку;

 • 2007 рік — запуск технології безконтактних платежів, надання даних комісії з цінних паперів і бірж. У цьому році також відбулася реструктуризація компанії, в результаті чого з'явився глобальний емітент Visa Inc.;

 • 2008 рік — мобільна «революція» — запуск платформи для прискорення процесу проведення платежів;

 • 2010 рік — Visa стає офіційним спонсором Чемпіонату світу з футболу в Південно-Африканській Республіці;

 • 2011 рік — початок робіт по створенню технології для безконтактного проведення транзакцій за допомогою мобільних пристроїв Apple;

 • 2016 рік — об'єднання Visa Inc. і Visa Europe в міжнародну компанію.

«Віза» ініціювала створення всесвітньої комерції і зробила її універсальною. Вона полегшила вчинення таких цільових дій, як транзакції в торгових точках і на сервісних підприємствах, платежі за телефоном або поштою, покупки в Глобальній мережі через ПК або мобільний пристрій, оплата через термінали самообслуговування.

Показники діяльності

Платіжна система Visa використовується у всьому світі. У США велика частка безготівкових платежів здійснюється саме через неї.

Валовий виторг компанії складають платежі за доступ до платіжної системи, за вчинення транзакцій, дохід від міжнародних переказів. Частину зароблених коштів «Віза» повертає своїм клієнтам як бонуси. У 2018 році сума таких бонусних нарахувань склала 5 мільярдів доларів. А це близько 20% від валового виторгу.

З 2008 року акції компанії «Віза» розміщені на фондовому ринку. З цього моменту прибуток почав стрімко зростати — щороку на 10—11%. Виторг за 2020 фінансовий рік — $22 млрд. Чистий прибуток — $11 млрд. 

Така ситуація, а також відсутність великих боргів у «Візи» часто стають вирішальними факторами при виборі: купити акції Visa або інвестувати в інші менш прогресивні компанії. Платіжна система повертає і збільшує вкладення акціонерів через дивіденди. Компанія входить до 15 найдорожчих бізнесів США. На вартість акцій «Віза» на біржі впливає ряд факторів, врахувати які може тільки досвідчений трейдер. Для кожного клієнта Freedom Finance актуальна аналітика і підтримка від персонального інвестиційного консультанта надаються безкоштовно. 

Купівля акцій через брокера

Сьогодні акції «Віза» торгуються на NYSE. Це найбільша фондова біржа США і символ американської фінансової могутності. Щоб купити акції «Віза», приватному інвесторові потрібен брокер. Це може бути Freedom Finance. Компанія є частиною міжнародного холдингу, що дозволяє масштабувати діяльність фірми.

Наші інвестиційні консультанти дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть оцінити ризики вкладень. Консультація надається на безкоштовній основі. Ми не стягуємо оплату за розробку стратегії і надаємо сервісну підтримку. Ви можете здійснювати торгівлю через нашу платформу або мобільний додаток «Трейдернет». 

Що значить бути клієнтом Freedom Finance:

 • співпраця починається з укладення договору. Клієнту надається доступ до особистого кабінету і розрахунковий рахунок для майбутніх угод;

 • інвестори працюють з персональним менеджером, який оцінює стан ринку і допомагає у формуванні ефективного інвестиційного портфеля;

 • на онлайн-платформі «Трейдернет» зібрана вся інформація про емітента, демонструється ціна акцій і динаміка змін вартості;

 • можна пройти навчальні майстер-класи з купівлі цінних паперів;

 • за бажанням надається можливість участі в IPO і доступний поріг входу для інвестування.

Гарантуємо нашим клієнтам конфіденційність, працюємо максимально прозоро і відкрито. Наш сильний аналітичний відділ завжди в курсі вигідних пропозицій. Отримати консультацію можна онлайн або особисто — в одному з 12 офісів Freedom Finance Україна. 

Не втрачайте гроші, вкладайте їх у майбутнє!

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини