Volkswagen AG

VOW

166.05 EUR
-31.15 EUR (-15.32%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
DE0007664005
Ринок
XETRA
Валюта
EUR

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
11.05.2020
6.5
EUR
16.05.2019
4.8
EUR
15.05.2019
4.8
EUR
07.05.2018
3.9
EUR
12.05.2017
2
EUR

Про компанію Volkswagen AG

Volkswagen AG – німецький автомобільний концерн, що входить у трійку компаній-лідерів з продажу транспортних засобів. Корпорація починала свою діяльність зі створення «народного автомобіля». Сьогодні це гігант зі світовим ім'ям, який має багатомільярдну капіталізацію та є лідером європейського ринку.

Акції Volkswagen привабливі для інвестування. Коли під час кризи їх ціна знижується, потім настає період відновлення. Вибирати цінні папери емітента можна для формування довгострокового портфеля чи короткочасних операцій.

Дата заснування та регіон діяльності

Свою історію корпорація почала у 1933 році. Гітлер поставив завдання перед Якобом Верліном і Фердинандом Порше, яке полягало у розробці доступного, але надійного транспортного засобу. Свою назву – Volkswagenwerk GmbH – компанія отримала у 1938 році. Вона поступово, але впевнено освоювала ринки інших країн, відкривала підрозділи. Головна компанія холдингу – Volkswagen Aktiengesellschaft. Штаб-квартира розташована у Вольфсбурзі (Німеччина).

Виробничі потужності представлені 48 автомобілебудівними підприємствами, які знаходяться у 27 країнах світу (в Європі, Америці, Азії та Африці). На холдинг працює понад 600 тис. осіб. В цілому до групи «Фольксваген» входять 342 компанії, які розташовані та надають послуги по всьому світу.

Сфери діяльності Volkswagen

Компанія пропонує транспортні засоби різних класів (від економічних малолітражних до класу «Люкс»), спортивні, вантажні та комерційні автомобілі. Вони купуються практично у кожній країні світу. Корпорація також випускає комплектувальні деталі та надає пов'язані з цією сферою послуги. Вона виробляє дизельні двигуни великих діаметрів, турбокомпресори, турбомашинне обладнання, автомобільні трансмісії, хімічні реактори тощо.

Концерн володіє багатьма брендами, продукція яких поставляється у 153 держави світу. До переліку дочірніх марок входять:

 • Audi;

 • Seat;

 • Bentley;

 • Bugatti;

 • Lamborghini;

 • Scania AB;

 • Porsche та ін.

Лінійка «Фольксваген» представлена ​​як класичними автомобілями, так і вантажівками MAN AG, суперкарами від Lamborghini і Bugatti, мотоциклами Ducati. Крім заводів, у своїх активах компанія має банк і пропонує різні фінансові послуги, серед яких фінансування дилерів і клієнтів, лізинг, страхова діяльність.

Мета концерну – виробляти привабливі та безпечні транспортні засоби, що відрізняються конкурентоспроможністю на сучасному ринку й задають світові стандарти для свого класу.

Трохи історії та плани компанії

З важливих дат в історії розвитку Volkswagen Group варто виділити:

 • 1936 – створено перші прототипи автомобілів, які пройшли тестові випробування;

 • 1947 – початок просування продукції компанії на ринках інших країн;

 • 1961 – емітент стає публічним після лістингу акцій на біржі;

 • 1964 – придбана торгова марка Audi, яка, сьогодні має право власності на такі бренди, як Lamborghini, Bugatti, NSU Motorenwerke;

 • 1972 – Volkswagen Beetle став найпродаванішим автомобілем у світі;

 • 1991 – придбана торгова марка ŠKODA;

 • 1998 – куплена компанія Bentley разом з заводом Rolls-Royce;

 • 2009 – придбано 49,9% компанії Porsche AG. У цьому році вона вступила в альянс з Suzuki Motor Corporation, обмінявшись пакетами акцій.

Компанія планує обігнати Tesla і стати лідером на світовому ринку електромобілів не пізніше 2025 р. Холдинг повідомив про плани подвоїти постачання електромобілів у поточному році. Мета такого ходу – підвищити рентабельність, яка постраждала від пандемії.

Показники діяльності та прогнози

Корпорація випускає до 44,5 тис. транспортних засобів щодоби. На її частку припадає 12% від усіх продажів автомобільного ринку у світі. За рік «Фольксваген» продає мільйони автомобілів. Капіталізація компанії (станом на 22.06.2021) перевищує $153,252 млрд.

Згідно з даними, які компанія надала 6 травня 2021 роки за січень – березень, було продано 2,4 млн автомобілів протягом цього періоду. У порівнянні з першим кварталом 2020 р показник демонструє зростання на 21%. За 1 квартал 2021 року було куплено 133 тис. електрокарів від VW, що у два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Велике зростання продажів спостерігається на китайському ринку (+61,4%, у порівнянні з першим кварталом 2020 р.).

Згідно з цим же звітом чистий прибуток склав €3,41 млрд (+560%), виторг – €62,38 млрд (+13,3%), дохід на акцію – €6,45 (+726%). Попри хороші показники, ринок відреагував на квартальний звіт автовиробника зниженням котирувань, хоча й незначним.

Що важливо знати інвесторам

Акції VW сьогодні можна купити на різних біржах (Лондонська, Берлінська, Гамбурзька, Мюнхенська, Брюссельська тощо), але основний обсяг торгів припадає на Франкфуртську. Тут цінні папери компанії торгуються під тікером VOW3. Заробляти можна на зростанні вартості акцій автовиробника чи на отриманні дивідендів.

Емітент виплачує їх раз на рік – у квітні або травні. Виплати зазвичай стабільні, але бувають винятки. Дивідендна прибутковість знаходиться найчастіше у межах 1-4%. Платіжним агентом з виплати дивідендів є Commerzbank AG у Франкфурті-на-Майні. Розмір оголошується разом з датою. Вони визначаються після складання холдингом звіту про прибутки та збитки, перевірки фінансових показників.

На вартість акцій Volkswagen впливають різні фактори:

 1. Квартальні звіти, які компанія надає кожні 3 місяці, починаючи з квітня. Для прогнозу потрібно взяти до уваги прибуток, боргові зобов’язання концерну.

 2. Економічна ситуація у світі. Зниження вартості акцій емітенту може бути спровоковано кризами, через які зазвичай продаж автомобілів знижуються.

 3. Плани компанії, стратегія ведення бізнесу. Так, акції «Фольксвагена» на біржах у Франкфурті та Мілані відреагували на повідомлення про план IPO Porsche зростанням понад 5%. Підвищилася на 30% їх ціна також після слів про намір потіснити Tesla.

 4. Курс євро. При його падінні автотранспорт стає конкурентоспроможним.

Впливають на вартість цінних паперів і різні скандали, в яких втягнутий емітент. Так, падіння ціни спостерігалося після того, як у 2015 році холдинг був викритий США у маніпуляціях з дизельними авто. ПО у них регулювали таким чином, що при проведенні контрольних замірів показники викиду шкідливих речовин знижувалися у кілька десятків разів. Volkswagen визнав свою провину та виплатив компенсацію. Але ситуація не стала критичною. Падіння ціни акцій призупинилося, почалося зростання.

Думка аналітиків

Скласти свій прогноз можна на основі запропонованих думок й аналізу котирувань за останні дні, тижні, місяці, роки. Аналітики говорять про два можливі шляхи розвитку торгової ситуації:

 • продовження корекції котирувань у межах відміток €220-225 і прорив у район опору (€300) після тестування рівня підтримки;

 • вчинення котирувань пробою лінії опору та напрямок до показників €300 без продовження корекції.

Volkswagen AG – лідер серед автовиробників і запасних частин. Це дає можливість припустити, що цінні папери гіганта мають всі шанси на продовження зростання незабаром.

Як заробляти на акціях Volkswagen AG: інвестуємо вигідно з Freedom Finance

Щоб купити акції «Фольксвагена», потрібно знайти брокера з виходом на найбільші біржі. Таку можливість надає «Фрідом Фінанс Україна». Співпрацюючи з нами, ви отримуєте готові інвестиційні рішення та доступ на біржові майданчики. Наші переваги:

 • безкоштовна допомога кваліфікованого фахівця;

 • надання власної аналітики для оцінки інвестицій у цінні папери корпорації;

 • можливість інвестувати на будь-яку суму;

 • відсутність плати за відкриття та обслуговування брокерського рахунку;

 • гарантія конфіденційності.

Щоб підвищити свою фінансову грамотність і правильно оцінювати шанси на прибуток, пропонуємо пройти спеціальне навчання. Ми допоможемо вам сформувати інвестиційний портфель так, щоб були збалансовані ризики та доходи.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини