Western Digital

WDC

35.48 USD
-1.26 USD (-3.43%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US9581021055
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
03.04.2020
0.5
USD

Про компанію Western Digital

 «Вестерн Діджитал» входить до трійки світових лідерів з виробництва HDD. Також виготовляє інші пристрої для зберігання даних, серед яких флеш-пам'ять, MP3-плеєри, SD, microSD карти (під брендом SanDisk), SSD і мережеві накопичувачі. Штаб-квартира розташовується в місті Сан-Хосе, Каліфорнія, США. До основних конкурентів відносять компанії Micron і Seagate Technology. Акції Western Digital лістингуються на біржі Nasdaq під тікером WDC. 

Про компанію Western Digital Corporation 

Була заснована в 1970 році і спеціалізувалася на виробництві мікросхем для калькуляторів. З 1988 року бізнес був переорієнтований на виробництво пристроїв для зберігання даних. Компанія продуктивно впроваджувала інноваційні розробки, серед яких: 

  • створення стандарту ATA у співпраці з Compaq і Control Data; 

  • перші IDE-диски, запущені в масове виробництво з буфером, рівним 8 Мбайт; 

  • виробництво перших в світі HDD об'ємом на 10 і 14 Тб; 

  • створення технології Advanced Format і пристрої з її підтримкою і т. д. 

З кінця 2020 року компанія представила споживчий SSD-накопичувач об'ємом 1 Тб з новим контролером, що дозволяє перевершити конкурентів. 

Фінансові показники Western Digital 

Середня ринкова капіталізація «Вестерн Діджитал» становить майже $ 19 млрд. Чистий прибуток за 2021 рік досяг $ 821 млн. При цьому минулий фінансовий рік емітент завершив з негативним значенням в — $ 250 млн, а 2019 — - $ 754 млн. 

У 2020 році компанія реалізувала продукції на $ 16,7 млрд. Це на 1% більше, ніж в 2019. Збільшення відбулося завдяки підвищеному попиту від дата-центрів. У зв'язку з пандемією стали більш затребувані хмарні сервіси. У той же час продажі HDD для споживачів впали на 12% через зсув попиту в бік SSD-накопичувачів. Після публікації річної звітності (2020) акції «Вестерн Діджитал» впали в ціні і досягли мінімуму за 5 років — вартість склала $ 33,7. 

У 2021 році виручка виросла на 1%, збільшившись до $ 16,9 млрд. У серпні цього року вартість цінних паперів становить $ 60. Річне зростання (серпень 2020 - серпень 2021) — 77%. 

Компанія двічі в рік стабільно виплачує дивіденди в розмірі $ 0,5 з розрахунку на одну акцію. Річна прибутковість — на рівні 1,3%. 

Що важливо знати інвесторові Western Digital 

Компанія перебудовує бізнес-модель і поступово знижує частку на ринку HDD в сторону NAND-чипів. За прогнозами аналітичних агентств, цільова вартість акції становить від $ 88 до $ 100. Консенсус-прогноз — $ 93. 

Акції WDC може купити будь-який повнолітній громадянин України. Зробити це можна за допомогою брокерів. На українському ринку представлено кілька компаній. Розглянемо процедуру на прикладі «Фрідом Фінанс Україна». Все, що потрібно для покупки акцій: 

  • відвідати офіційний сайт; 

  • пройти реєстрацію; 

  • дочекатися верифікації персональних даних; 

  • поповнити брокерський рахунок;

  • використовуючи платформу Tradernet, придбати цінні папери в потрібній кількості. 

При цьому мінімальної суми для покупки немає. При необхідності можна купити одну акцію. У той же час для отримання бажаного рівня прибутку рекомендується створити диверсифікований інвестиційний портфель, додавши в нього цінні папери різних компаній з різних секторів економіки. Вкласти гроші грамотно допоможуть фінансові експерти «Фрідом Фінанс Україна». 

Доступ до великих світових бірж, в тому числі і Nasdaq, можливий завдяки європейському представництву великого міжнародного холдингу Freedom Holding Corp. Український підрозділ компанії присутній на ринку більше 20 років і веде фінансову діяльність строго згідно з ліцензіями, які видані контролюючими органами.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини