Wells Fargo

WFC

0 USD
+0.17 USD (+0.3%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US9497461015
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
05.02.2024
0.35
USD
06.11.2023
0.35
USD
07.08.2023
0.35
USD
07.11.2022
0.3
USD
08.08.2022
0.3
USD

Про компанію Wells Fargo

Wells Fargo & Company входить в четвірку найбільших фінансових холдингів США і в 30 найбільших світових корпорацій. У складі знаходиться «Уеллс Фарго Банк», який є системно значущим для США. Найближчі конкуренти: «Джей Пі Морган Чейс», «Сітігруп», «Банк оф Америка». Велика частина ринку холдингу зосереджена в країнах Північної Америки. Дочірні компанії знаходяться в різних регіонах світу. 

«Уеллс Фарго енд Компані» входить в число найбільш дорогих компаній Сполучених Штатів Америки, числиться в списку S & P 500 і Fortune-1 000. Акції Wells Fargo залучають інвесторів з усього світу і при правильному підході забезпечують фінансовий прибуток. 

Головний офіс розташований в місті Сан-Франциско (Каліфорнія), штаб-квартира – в Су-Фолс (Південна Дакота), оперативний штаб – в Манхеттені (Нью-Йорк). Крім того, Wells Fargo Bank (WFB), за станом на 2021 рік, володіє 7 700 філіями в США і 35 країнах світу, а також мережею банкоматів (їх 13 000). Клієнтами є понад 70 млн осіб. Банк зареєстрований в місті Вілмінгтоні (штат Делавер). 

WFB неодноразово займав лідируючу позицію в світі серед інших банківських установ за розміром капіталізації. Зараз холдинг – це результат злиття, що стався в 1989 році між Wells Fargo & Company і Norwest Corporation. Остання і взяла відому з середини XIX століття назву. У 2008 році було поглинуто велику фінансову компанію Wachovia, що посилило позиції «Уеллс Фарго енд Компані».

Історія Wells Fargo & Company 

Генрі Уеллс разом з Вільямом Фарго заснували компанію в 1852 році. Кількома роками раніше вони створили American Express. Обидві компанії займалися транспортуванням різних товарів по території США і надавали банківські послуги населенню. Такі сфери діяльності були обрані з ряду причин: наплив переселенців до Каліфорнії, бурхливий розвиток регіону, видобуток корисних копалин, зокрема, золота. До 1870 року компанія стала найбільшою в області транспортних послуг. 

На початку ХХ століття відбувся поділ банківського сектора і сфери доставки. Компанія злилася з Національним банком Невади. Почалася низка активного поглинання менш великих фінансових установ. Wells Fargo & Company набувала різних компанії протягом усього ХХ століття. 

Холдинг «Уеллс Фарго енд Компані» був утворений в 1969 р. У 1991 р. він істотно розширив територію присутності в Каліфорнії завдяки придбанню у Great American Bank 130 філій. Крім того, фірма «Уеллс Фарго енд Компані» стала першою в США пропонувати послуги інтернет-банкінгу в 1995 р. 

Початок 2000-х ознаменувався великим придбанням. Був куплений Національний банк Аляски. Це дозволило Wells Fargo зайняти ринок ще в 23 штатах. З найбільш значущих надбань XXI століття можна виділити покупки Greater Bay Bancorp і Wachovia. 

При цьому поглинання «Ваковіі» супроводжувалося судовими розглядами між «Уеллс Фарго енд Компані» і «Сітігруп». Проте Федеральна резервна система одноголосно схвалила злиття. Операція дозволила WFC істотно розширити присутність на Східному узбережжі США. Крім того, вона допомогла холдингу стати лідером серед іпотечних кредиторів в країні. 

WFC успішно подолала наслідки фінансової кризи, що виникла в 2008 р. для підтримки стабільності казначейство США виділило 25 млрд доларів у формі придбання привілейованих акцій компанії. Крім того, ще близько 12 млрд холдинг зміг залучити завдяки додатковому розміщенню звичайних акцій на біржі. Це дозволило компанії перенести наслідки фінансової кризи, а також надати кредитну підтримку споживачам і підприємствам в розмірі 640 млрд доларів. 

У 2009 р. розмір активів холдингу досягав 1,2 трлн доларів, а привілейовані акції були викуплені у казначейства США з виплатою дивідендів. 

WFC вдалося домогтися стійкості завдяки диверсифікації бізнесу. Холдинг надає страхові, іпотечні та інвестиційні послуги, надає споживче фінансування. 

Компанія з 2009 року активно виступає за боротьбу зі змінами клімату. Завдяки цьому вона займала лідируюче місце серед фінансових установ в «зеленому рейтингу» (за оцінкою журналу Newsweek). З 2009 по 2013 рр. WFC надала понад 6 млрд доларів на розвиток екологічно орієнтованого бізнесу. Фінансувалися проекти, що займаються будівництвом інфраструктури для поновлюваних джерел енергії в США. Обраний напрямок стало особливо актуально в 2021 році, коли ряд найбільших світових компаній оголосив про інвестування в екологічні ініціативи. 

Фінансові показники WFC 

У червні 2021 року розмір капіталізації склав майже 186 млрд доларів. Чистий прибуток за підсумками 2020 року – 3,3 млрд доларів. Холдинг володіє активами на суму в 1,955 трлн дол. Число співробітників складає близько 270 тис., З яких в Індії і на Філіппінах працюють 20 тис. 

Серед підрозділів: 

  • споживче кредитування, що включає широкий спектр фінансових послуг для фізичних і юридичних осіб; 

  • комерційний банкінг для приватних і публічних компаній; 

  • управління активами. Включає інвестиції і пенсійне страхування, трастові послуги та ін.; 

  • корпоративний інвестиційний банкінг для уряду США і найбільших світових корпорацій інших держав. 

Найбільший дохід холдинг отримує від відсотків по виданих кредитах і від інвестицій в акції інших підприємств. Найбільше цінних паперів у володінні WFC відноситься до фінансового сектору. Холдинг також придбає акції енергетичних, технологічних, медичних компаній. Серед них виділяються: 

  • Microsoft; 

  • Amazon; 

  • Alphabet; 

  • Johnson & Johnson; 

  • Apple; 

  • Pfizer; 

  • McDonald's Corporation; 

  • JPMorgan Chase; 

  • PepsiCo; 

  • Visa, Inc.; 

  • Exxon Mobil Corporation; 

  • Boeing. 

Крім того, холдинг володіє великими спортивними об'єктами в США, хмарочосами та іншою нерухомістю. У 2021 році тільки від інвестиційних і трастових послуг дохід WFC склав 9,3 млрд. Всього ж непроцентний дохід приніс холдингу більше 34 млрд доларів. Вартість контрольного пакета акцій WFC – близько 50 млрд доларів. 

У числі найбільших акціонерів: 

  •  «Беркшир Хатауей»; 

  •  «Венгард Груп»; 

  •  «Блекрок»; 

  • «Стейт Стріт Корпорейшн»; 

  • «Фіделіті інвестментс»; 

  • «Ті Роу Прайс». 

WFC володіє 40 дочірніми компаніями. 

Що врахувати інвесторам Wells Fargo 

Компанія надає фінансові послуги не тільки в США, але і по всьому світу. Офіси розташовані в Торонто, Дубаї, Токіо, Гонконгу, Сінгапурі, Лондоні і т. Д. Успішно реалізовується бізнес-стратегія перехресних продажів. В цьому вдалося домогтися лідерства, обігнавши інші банки США. 

Акції WFC навесні 2020 р., коли Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію COVID-19, можна було купити за ціною 25 доларів за одну штуку. Через рік вартість склала вже 45 $, що продемонструвало зростання на 80%. В кінці липня 2021 р. ціна цінних паперів залишається на такому ж рівні.

Крім того, прибуток за другий квартал 2021 р. склала 6 млрд доларів. Рік тому холдинг показав збиток в майже 4 млрд. Емітент зміг перевершити прогнози аналітиків та продемонстрував найкращі показники за загальним обсягом виручки.  

Згідно з аналітичними даними, курс акцій Wells Fargo до кінця 2021 року має піднятися до 50 доларів за штуку. Потенціал зростання дозволить заробити інвесторам в короткостроковій перспективі. Позитивна тенденція пов'язана з вивільненням резервів для проблемних кредитів завдяки поліпшенню прогнозів про стан американської та світової економік, а також нормалізації монетарної політики США. 

Холдинг після річної перерви, пов'язаної з обмеженнями Федрезерву, знову почав викуповувати цінні папери і відновлювати дивіденди. Існують підстави вважати, що їх розмір повернеться до рівня початку 2020 року. Керівництво WFC вже оголосило про плани зворотного викупу на суму 18 млрд доларів і підняло дивіденди з 10 центів на акцію до 20. 

Незважаючи на падіння обсягів кредитування, компанія змогла підвищити прибутковість непроцентних підрозділів, що дозволило заробити інвесторам. Поступове відновлення споживчої активності, що пов'язано з подоланням Коронавірусної кризи, теж справляє позитивний вплив на котирування акцій Wells Fargo. WFC вдалося збільшити виручку на 14% в сферах автокредитування, споживчого банкінгу і кредитних карт. Крім того, холдинг на 8% знизив операційні витрати за рахунок оптимізації витрат. 

Вартість цінних паперів WFC в першу чергу залежить від фінансового стану глобального і американського ринків. Також на ціну впливають новини навколо холдингу, судові розгляди, кадрові перестановки. Наприклад, звільнення в 2019 році генерального директора Тома Слоана призвело до різкого підвищення вартості цінних паперів. Крім того, потрібно уважно відстежувати рівень процентної ставки Федеральної резервної системи США і дії конкурентів. 

Для успішного інвестування важливо розбиратися в базових принципах функціонування фінансового ринку. Потрібно вміти прогнозувати котирування цінних паперів, читати звітність компаній, відслідковувати глобальні економічні тенденції, а також стежити за макроекономічними показниками США. Довірте ці завдання фахівцям. 

 «Фрідом Фінанс Україна» – брокер, якому можна довіряти 

Цінні папери «Уеллс Фарго енд Компані» можна придбати на Нью-Йоркській фондовій біржі. Вони знаходяться під тікером WFC. Самостійно придбати акції великої американської компанії Ви не зможете. Для цього потрібно звернутися до посередника. Брокер повинен мати можливість купувати цінні папери на NYSE. Це можна зробити, звернувшись в «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА». Придбання акцій здійснюється завдяки європейському підрозділу інвестиційної компанії. 

Щоб відкрити брокерський рахунок, досить відвідати офіс Freedom Finance Ukraine або пройти реєстрацію на офіційному сайті. Після цього ви без обмежень по сумі зможете купувати і продавати акції. Кожен клієнт отримує можливість безкоштовного консультування з фахівцями. Крім того, компанія допомагає підвищити фінансову грамотність за допомогою курсів, вебінарів. Ви зможете скласти свій перший інвестиційний портфель, дотримуючись рекомендацій досвідчених трейдерів. 

«ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» є частиною великого холдингу Freedom Holding Corp, акції якого Ви можете знайти по тікер FRHC на біржі Nasdaq. Діяльність на українському ринку здійснюється вже понад 20 років. Компанія володіє всіма необхідними законодавством України ліцензіями, надає депозитарні послуги держателям акцій. Наявність європейського підрозділу дозволяє українцям безперешкодно купувати цінні папери іноземних емітентів.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини